SOCIÁLNÍ SÍTĚ
ČLENSTVÍ


PROJEKTY
STUDUJ POLITIKU
Příležitosti
Příležitosti
Ke stažení
Stáhněte si tento dokument:

Nabídka pracovní pozice projektového manažera ESF na MPSV

Oddělení projektů systému a regionální podpory zaměstnanosti MPSV ČR hledá nového člena/novou členku týmu.

Pracovní náplní je řízení a administrace projektů, podpořených z Evropského sociálního fondu. Jedná se především o projekty, realizované v oblastech Integrovaných územních investic na podporu aktivní politiky zaměstnanosti. Termín pro podání přihlášek: 27. září 2017.

Více informací naleznete zde:

http://www.mpsv.cz/files/clanky/31499/Inzerat_821007.pdf

http://www.mpsv.cz/files/clanky/31498/Inzerat_821006_821013.pdf


Ľubica Skřivánková

Conference "Acts of Justice, Public Events"

Dear colleagues,

We are pleased to invite you to the conference “Acts of Justice. Public Events” organized by Audrey Kichelewski and Irina Tcherneva.

Partners: CEFRES, March Bloch Center, CERCEC, CEFR, GDR “CEM” and CERHEC

Time & Venue: 12-14 Octobre 2017, CEFRES (Na Florenci 3, building C, 3rd floor)

Language: English

The conference will highlight the specificity of the “publicized” trials within the procedures conducted against criminals against humanity. By including the many professional and social actors who got involved and shaped the public, or publicized trials, we endeavour to question the notion of “publicization”. Such approach will enable to deal both with the political dimension of public trials and with the forms of mobilization of professional and social actors in the context of the Cold War.

The whole program and more information about the conference can be found on our website.


Přílohy:

actsofjustice

Ľubica Skřivánková

Účast ve focus groups

Think-tank Evropské hodnoty hledá 8-12 zájemců/zájemkyň do sociologického výzkumu v rámci focus groups na téma občanského vzdělávání a mediální gramotnosti.

Více informací naleznete v přiloženém plakátu.


Přílohy:

focus

Ľubica Skřivánková

ČEZ hledá 30 mladých odvážlivců do 24hodinového Inovačního maratonu 2017

ČEZ hledá 30 mladých odvážlivců do 24hodinového Inovačního maratonu 2017, při kterém se kreativitě meze nekladou.

Vymyslet za 24 hodin vymyslet inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu, jehož 3. ročník proběhne na pražské centrále firmy 9. až 10. listopadu. Jako hlavní téma letošní soutěže zvolili organizátoři novou energetiku.

Přihlásit se mohou studenti a čerství absolventi všech vysokých škol, bez ohledu na studijní obor. Na vítěze čeká zajímavá cena a pro vybrané možnost další spolupráce se Skupinou ČEZ.

Podrobnější informace zde: https://cz.energyhub.eu/zpravy-z-oboru/27664-cez-hleda-30-mladych-odvazlivcu-do-24hodinoveho-inovacniho-maratonu-2017-pri-kterem-se-kreativite-meze-nekladou


Ľubica Skřivánková

Vyhlášení GAUK 2018

Grantová agentura UK vyhlásila soutěž na podávání projektů s počátkem řešení v roce 2018. Projekty na 1-3 roky si mohou podávat studenti magisterského a doktorského studia.

Aplikace pro podávání projektů bude otevřena od 9. října 2017. Informační semináře pro žadatele se budou konat 10. října od 14:30 a 13. října od 10:00 v místnosti H212, Smetanovo náb. 6 (budova Hollaru).

Termín elektronického podání na odd. vědy: 10. listopadu 2017

Podrobné informace pro žadatele naleznete v přiloženém souboru níže. 

Pravidla soutěže

Vstup do aplikace


Přílohy:

gauk

Ľubica Skřivánková

Konference: Beyond Sustainability by Sweden, Working Together for Agenda 2030

Cílem konference je podpořit provázanost mezi Českou republikou a Švédskem a společně prozkoumat jak můžeme zlepšovat svět na základě tzv. triple helix tj. funkčního propojení veřejné správy, akademického a výzkumného sektoru a především podnikatelského sektoru.

Na předchozích akcích se Velvyslanectví Švédska zaměřilo na strategické cíle Agendy 2030- Sustainable Development Goals (SDGs). Nyní bychom chtěli podnítit bližší spolupráci a dialog inspirovaný zkušenostmi českých a švédských průkopníku, které sdělí ukázky svého přístupu udržitelnému rozvoji Příspěvky jednotlivých mluvčích budou obsahovat příklady z praxe v různých odvětví vedoucí k postupnému dosahování SDGs.

Mezi hosty a mluvčí konference uvítáme zástupce ministerstev ČR, obcí, krajů, odborných sdružení, dále švédské a české odborníky se zaměřením na udržitelný rozvoj. Určitý počet míst bude vyhrazen také studentům ČVUT.

Účast je zdarma. Konference bude probíhat v češtině a angličtině. Simultánní překlad je zajištěn. V případě zájmu během následujícího týdne rádi Vám pošleme konkrétní program a jmenovitou pozvánku na VIP recepci pro vybrané hosty.

Svojí účast můžete potvrdit již nyní odpovědí na tento e-mail (polina.petkova@business-sweden.se).

Konference se uskuteční dne 5. října v Ballingově sále, Národní technické knihovny od 13.30 hodin.


Přílohy:

avizo
informace_studenti

Ľubica Skřivánková

Podzimní kolo výběrového řízení na PRAKTICKÉ STÁŽE na akademický rok 2017/2018

Oddělení zahraničních styků FSV UK vyhlašuje podzimní kolo výběrového řízení na PRAKTICKÉ STÁŽE na akademický rok 2017/2018. TERMÍN podávání přihlášek je do 20.10.2017 na jednotlivých institutech. Výběrová řízení proběhnou na konci října 2017.Studenti si mohou vybrat z existujících smluv nebo si domluvit stáž v organizaci související s jejich oborem studia.

Podrobnosti a seznam všech smluv: http://www.fsv.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/mobilita/erasmus-prakticke-staze


Ľubica Skřivánková

Výběrové řízení Analytika/čky - think-tank Evropské hodnoty

Think-tank Evropské hodnoty vyhlašuje výběrové řízení na pozici Analytik/Analytička pro téma občanského vzdělávání a mediální gramotnosti, více informací naleznete zde.


Ľubica Skřivánková

Uzávěrky programů Fulbrightovy komise a nabídka hostování amerických stipendistů

Vazene kolegyne a vazeni kolegove,

radi bychom Vam na zacatku noveho akademickeho roku pripomneli blizici se terminy uzaverky stipendii Fulbrightovy komise na akademicky rok 2018/19 a nabidli dalsi aktuality.

Uzaverky prihlasek jsou:

1. rijna - Fulbright Specialist Program, v ramci ktereho muzete na kratkodoby pobyt 2-6 tydnu pozvat odbornika z USA http://www.fulbright.cz/hostovani-americkych-akade...

1. listopadu - Fulbright core program http://www.fulbright.cz/stipendium-pro-vedce-prednasejici-0 a Fulbright-Masaryk program v juniorske i seniorske kategorii http://www.fulbright.cz/fulbright-masarykovo-stipendium-0

Po cely akademicky rok muzete zvat v ramci Inter-country travel na jedno-vicedenni hostovani v ramci konference, prednasky nebo workshopu Fulbrightovy stipendisty, kteri behem tohoto roku pobyvaji v Evrope. http://www.fulbright.cz/americti-stipendiste-v-evrope

Zvat na prednasky muzete i stavajici stipendisty Fulbrightova programu, kteri budou tento rok v CR http://www.fulbright.cz/americti-stipendiste-fulbrightova-programu-v-ceske-republice

Víc informací naleznete zde: www.fulbright.cz


Ľubica Skřivánková

Two traineeship vacancies in Cyprus

Dear students, please find attached two traineeship vacancies in a Montessori elementary school in Cyprus for the following positions:

 • Administrative officer (students/graduates from various degrees)
 • English Language Teacher (students/graduates of Education or English Language)
 • The traineeship duration is open to negotiation according to the needs of the students (i.e. from 3 months to 12 months).


  Přílohy:

  teacher
  officer

  Ľubica Skřivánková

  Vyzva hl. m. Prahy "Podpora transferu technologii a znalosti vyzkumnych organizaci do praxe III"

  Hlavni mesto Praha vyhlasuje vyzvu k predkladani zadosti o podporu s nazvem "Podpora transferu technologii a znalosti vyzkumnych organizaci do praxe III".

  Prijimaji se zadosti o projekty, ktere maji dobu realizace maximalne 30 mesicu se zahajenim do 6 mesicu od schvaleni hl.m. Prahou. Projekty se udeluji minimalne ve vysi 2 mil. a maximalne 40 milionu Kc. Spolufinancovani prijemce ma byt ve vysi 10%.

  Je stanoven limit na osobni naklady, sluzby a administrativni naklady spojene s projektem do vyse 20% (rezie jsou opravnenym nakladem projektu). V projektu je mozne zadat spolu s dalsi partnerskou organizaci pro vyzkum a sireni znalosti. Financovani projektu probiha zalohove (ex-ante). Projekt se ma realizovat na uzemi hl. m. Prahy.

  Cilem vyzvy je podpora aktivit vedoucich ke komercializaci vysledku vyzkumu pomoci overeni proveditelnosti a komercniho potencialu a priprava jejich zavedeni do praxe. Vyzva podpori pripravu transferu technologii a znalosti z organizaci pro vyzkum a sireni znalosti do praxe

  v oblastech, oborech a tematech resenych samospravou hlavniho mesta Prahy vcetne vychovy a vzdelavani. Projektem se rozumi overeni jednoho nebo vice vysledku vyzkumu a vyvoje v organizaci zadatele a jejich priprava ke komercializaci. Zadosti se podavaji elektronicky na: https://mseu.mssf.cz/

  Podrobne informace: http://penizeproprahu.cz/vyzva-c-32-podpora-transferu-technologii-a-znalosti-z-vyzkumnych-organizaci-do-praxe-iii/

  V pripade zajmu prosim kontaktujte do konce roku 2017 Mgr. Tomase Rennera z oddeleni vedy FSV UK (tomas.renner@fsv.cuni.cz).


  Ľubica Skřivánková

  Pozvánka: Summer University in Prague

  Rádi bychom Vás informovali o možnosti zúčastnit se Summer University in Prague, kterou organizuje CIFE - francouzská škola se sídlem v Nice. Více informací naleznete v příložených souborech. 

  V případě zájmu se čeští studenti mohou odvolávat na styčnou osobu, kterou je Mgr. Jan Smetana z Centra bezpečnostních studií (MUP) a FBMI ČVUT.

   


  Přílohy:

  programme
  poster

  Ľubica Skřivánková

  SC6-H2020 Consortium Building Workshop - pozvánka

  Rádi bychom Vás informovali o akci SC6-H2020 Consortium Building Workshop, kterou pořádají styčné kanceláře členských a asociovaných zemí v Bruselu.

  Podrobnosti o workshopu, který se uskuteční 26. října v Bruselu, najdete na níže uvedeném linku. Cílem akce je pomoci s vytvářením konsorcií pro témata: 

  MIGRATION

   MIGRATION-02-2018: Towards forward-looking migration governance: addressing thechallenges, assessing capacities and designing future strategies (RIA)

   MIGRATION-09-2018: Addressing the challenge of forced displacement (RIA)

  SOCIOECONOMIC AND CULTURAL TRANSFORMATIONS OF THE FOURTH INDUTRIAL REVOLUTION

   TRANSFORMATIONS-06-2018: Inclusive and sustainable growth through cultural and creativeindustries and the arts (RIA)

   TRANSFORMATIONS-08-2019: The societal value of culture and the impact of cultural policies inEurope (RIA)

  GOVERNANCE FOR THE FUTURE

   GOVERNANCE-03-2018: Addressing populism and boosting civic and democratic engagement(RIA)

   SU-GOVERNANCE-11-2018: Extreme ideologies and polarisation

   

  Více informací naleznete zde: https://files.acrobat.com/a/preview/5226d5cd-2bbf-4a9a-abf1-af0f23ac87f5 

  Pokud máte o akci zájem, kontaktujte, prosím, Soňu Jarošovou (jarosova@tc.cz).


  Ľubica Skřivánková
  Příležitosti


  Nabídka pracovní pozice projektového manažera ESF na MPSV

  Oddělení projektů systému a regionální podpory zaměstnanosti MPSV ČR hledá nového člena/novou členku týmu.

  Pracovní náplní je řízení a administrace projektů, podpořených z Evropského sociálního fondu. Jedná se především o projekty, realizované v oblastech Integrovaných územních investic na podporu aktivní politiky zaměstnanosti. Termín pro podání přihlášek: 27. září 2017.

  Více informací naleznete zde:

  http://www.mpsv.cz/files/clanky/31499/Inzerat_821007.pdf

  http://www.mpsv.cz/files/clanky/31498/Inzerat_821006_821013.pdf


  Ľubica Skřivánková

  Conference "Acts of Justice, Public Events"

  Dear colleagues,

  We are pleased to invite you to the conference “Acts of Justice. Public Events” organized by Audrey Kichelewski and Irina Tcherneva.

  Partners: CEFRES, March Bloch Center, CERCEC, CEFR, GDR “CEM” and CERHEC

  Time & Venue: 12-14 Octobre 2017, CEFRES (Na Florenci 3, building C, 3rd floor)

  Language: English

  The conference will highlight the specificity of the “publicized” trials within the procedures conducted against criminals against humanity. By including the many professional and social actors who got involved and shaped the public, or publicized trials, we endeavour to question the notion of “publicization”. Such approach will enable to deal both with the political dimension of public trials and with the forms of mobilization of professional and social actors in the context of the Cold War.

  The whole program and more information about the conference can be found on our website.


  Přílohy:

  actsofjustice

  Ľubica Skřivánková

  Účast ve focus groups

  Think-tank Evropské hodnoty hledá 8-12 zájemců/zájemkyň do sociologického výzkumu v rámci focus groups na téma občanského vzdělávání a mediální gramotnosti.

  Více informací naleznete v přiloženém plakátu.


  Přílohy:

  focus

  Ľubica Skřivánková

  ČEZ hledá 30 mladých odvážlivců do 24hodinového Inovačního maratonu 2017

  ČEZ hledá 30 mladých odvážlivců do 24hodinového Inovačního maratonu 2017, při kterém se kreativitě meze nekladou.

  Vymyslet za 24 hodin vymyslet inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu, jehož 3. ročník proběhne na pražské centrále firmy 9. až 10. listopadu. Jako hlavní téma letošní soutěže zvolili organizátoři novou energetiku.

  Přihlásit se mohou studenti a čerství absolventi všech vysokých škol, bez ohledu na studijní obor. Na vítěze čeká zajímavá cena a pro vybrané možnost další spolupráce se Skupinou ČEZ.

  Podrobnější informace zde: https://cz.energyhub.eu/zpravy-z-oboru/27664-cez-hleda-30-mladych-odvazlivcu-do-24hodinoveho-inovacniho-maratonu-2017-pri-kterem-se-kreativite-meze-nekladou


  Ľubica Skřivánková

  Vyhlášení GAUK 2018

  Grantová agentura UK vyhlásila soutěž na podávání projektů s počátkem řešení v roce 2018. Projekty na 1-3 roky si mohou podávat studenti magisterského a doktorského studia.

  Aplikace pro podávání projektů bude otevřena od 9. října 2017. Informační semináře pro žadatele se budou konat 10. října od 14:30 a 13. října od 10:00 v místnosti H212, Smetanovo náb. 6 (budova Hollaru).

  Termín elektronického podání na odd. vědy: 10. listopadu 2017

  Podrobné informace pro žadatele naleznete v přiloženém souboru níže. 

  Pravidla soutěže

  Vstup do aplikace


  Přílohy:

  gauk

  Ľubica Skřivánková

  Konference: Beyond Sustainability by Sweden, Working Together for Agenda 2030

  Cílem konference je podpořit provázanost mezi Českou republikou a Švédskem a společně prozkoumat jak můžeme zlepšovat svět na základě tzv. triple helix tj. funkčního propojení veřejné správy, akademického a výzkumného sektoru a především podnikatelského sektoru.

  Na předchozích akcích se Velvyslanectví Švédska zaměřilo na strategické cíle Agendy 2030- Sustainable Development Goals (SDGs). Nyní bychom chtěli podnítit bližší spolupráci a dialog inspirovaný zkušenostmi českých a švédských průkopníku, které sdělí ukázky svého přístupu udržitelnému rozvoji Příspěvky jednotlivých mluvčích budou obsahovat příklady z praxe v různých odvětví vedoucí k postupnému dosahování SDGs.

  Mezi hosty a mluvčí konference uvítáme zástupce ministerstev ČR, obcí, krajů, odborných sdružení, dále švédské a české odborníky se zaměřením na udržitelný rozvoj. Určitý počet míst bude vyhrazen také studentům ČVUT.

  Účast je zdarma. Konference bude probíhat v češtině a angličtině. Simultánní překlad je zajištěn. V případě zájmu během následujícího týdne rádi Vám pošleme konkrétní program a jmenovitou pozvánku na VIP recepci pro vybrané hosty.

  Svojí účast můžete potvrdit již nyní odpovědí na tento e-mail (polina.petkova@business-sweden.se).

  Konference se uskuteční dne 5. října v Ballingově sále, Národní technické knihovny od 13.30 hodin.


  Přílohy:

  avizo
  informace_studenti

  Ľubica Skřivánková

  Podzimní kolo výběrového řízení na PRAKTICKÉ STÁŽE na akademický rok 2017/2018

  Oddělení zahraničních styků FSV UK vyhlašuje podzimní kolo výběrového řízení na PRAKTICKÉ STÁŽE na akademický rok 2017/2018. TERMÍN podávání přihlášek je do 20.10.2017 na jednotlivých institutech. Výběrová řízení proběhnou na konci října 2017.Studenti si mohou vybrat z existujících smluv nebo si domluvit stáž v organizaci související s jejich oborem studia.

  Podrobnosti a seznam všech smluv: http://www.fsv.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/mobilita/erasmus-prakticke-staze


  Ľubica Skřivánková

  Výběrové řízení Analytika/čky - think-tank Evropské hodnoty

  Think-tank Evropské hodnoty vyhlašuje výběrové řízení na pozici Analytik/Analytička pro téma občanského vzdělávání a mediální gramotnosti, více informací naleznete zde.


  Ľubica Skřivánková

  Uzávěrky programů Fulbrightovy komise a nabídka hostování amerických stipendistů

  Vazene kolegyne a vazeni kolegove,

  radi bychom Vam na zacatku noveho akademickeho roku pripomneli blizici se terminy uzaverky stipendii Fulbrightovy komise na akademicky rok 2018/19 a nabidli dalsi aktuality.

  Uzaverky prihlasek jsou:

  1. rijna - Fulbright Specialist Program, v ramci ktereho muzete na kratkodoby pobyt 2-6 tydnu pozvat odbornika z USA http://www.fulbright.cz/hostovani-americkych-akade...

  1. listopadu - Fulbright core program http://www.fulbright.cz/stipendium-pro-vedce-prednasejici-0 a Fulbright-Masaryk program v juniorske i seniorske kategorii http://www.fulbright.cz/fulbright-masarykovo-stipendium-0

  Po cely akademicky rok muzete zvat v ramci Inter-country travel na jedno-vicedenni hostovani v ramci konference, prednasky nebo workshopu Fulbrightovy stipendisty, kteri behem tohoto roku pobyvaji v Evrope. http://www.fulbright.cz/americti-stipendiste-v-evrope

  Zvat na prednasky muzete i stavajici stipendisty Fulbrightova programu, kteri budou tento rok v CR http://www.fulbright.cz/americti-stipendiste-fulbrightova-programu-v-ceske-republice

  Víc informací naleznete zde: www.fulbright.cz


  Ľubica Skřivánková

  Two traineeship vacancies in Cyprus

  Dear students, please find attached two traineeship vacancies in a Montessori elementary school in Cyprus for the following positions:

 • Administrative officer (students/graduates from various degrees)
 • English Language Teacher (students/graduates of Education or English Language)
 • The traineeship duration is open to negotiation according to the needs of the students (i.e. from 3 months to 12 months).


  Přílohy:

  teacher
  officer

  Ľubica Skřivánková

  Vyzva hl. m. Prahy "Podpora transferu technologii a znalosti vyzkumnych organizaci do praxe III"

  Hlavni mesto Praha vyhlasuje vyzvu k predkladani zadosti o podporu s nazvem "Podpora transferu technologii a znalosti vyzkumnych organizaci do praxe III".

  Prijimaji se zadosti o projekty, ktere maji dobu realizace maximalne 30 mesicu se zahajenim do 6 mesicu od schvaleni hl.m. Prahou. Projekty se udeluji minimalne ve vysi 2 mil. a maximalne 40 milionu Kc. Spolufinancovani prijemce ma byt ve vysi 10%.

  Je stanoven limit na osobni naklady, sluzby a administrativni naklady spojene s projektem do vyse 20% (rezie jsou opravnenym nakladem projektu). V projektu je mozne zadat spolu s dalsi partnerskou organizaci pro vyzkum a sireni znalosti. Financovani projektu probiha zalohove (ex-ante). Projekt se ma realizovat na uzemi hl. m. Prahy.

  Cilem vyzvy je podpora aktivit vedoucich ke komercializaci vysledku vyzkumu pomoci overeni proveditelnosti a komercniho potencialu a priprava jejich zavedeni do praxe. Vyzva podpori pripravu transferu technologii a znalosti z organizaci pro vyzkum a sireni znalosti do praxe

  v oblastech, oborech a tematech resenych samospravou hlavniho mesta Prahy vcetne vychovy a vzdelavani. Projektem se rozumi overeni jednoho nebo vice vysledku vyzkumu a vyvoje v organizaci zadatele a jejich priprava ke komercializaci. Zadosti se podavaji elektronicky na: https://mseu.mssf.cz/

  Podrobne informace: http://penizeproprahu.cz/vyzva-c-32-podpora-transferu-technologii-a-znalosti-z-vyzkumnych-organizaci-do-praxe-iii/

  V pripade zajmu prosim kontaktujte do konce roku 2017 Mgr. Tomase Rennera z oddeleni vedy FSV UK (tomas.renner@fsv.cuni.cz).


  Ľubica Skřivánková

  Pozvánka: Summer University in Prague

  Rádi bychom Vás informovali o možnosti zúčastnit se Summer University in Prague, kterou organizuje CIFE - francouzská škola se sídlem v Nice. Více informací naleznete v příložených souborech. 

  V případě zájmu se čeští studenti mohou odvolávat na styčnou osobu, kterou je Mgr. Jan Smetana z Centra bezpečnostních studií (MUP) a FBMI ČVUT.

   


  Přílohy:

  programme
  poster

  Ľubica Skřivánková

  SC6-H2020 Consortium Building Workshop - pozvánka

  Rádi bychom Vás informovali o akci SC6-H2020 Consortium Building Workshop, kterou pořádají styčné kanceláře členských a asociovaných zemí v Bruselu.

  Podrobnosti o workshopu, který se uskuteční 26. října v Bruselu, najdete na níže uvedeném linku. Cílem akce je pomoci s vytvářením konsorcií pro témata: 

  MIGRATION

   MIGRATION-02-2018: Towards forward-looking migration governance: addressing thechallenges, assessing capacities and designing future strategies (RIA)

   MIGRATION-09-2018: Addressing the challenge of forced displacement (RIA)

  SOCIOECONOMIC AND CULTURAL TRANSFORMATIONS OF THE FOURTH INDUTRIAL REVOLUTION

   TRANSFORMATIONS-06-2018: Inclusive and sustainable growth through cultural and creativeindustries and the arts (RIA)

   TRANSFORMATIONS-08-2019: The societal value of culture and the impact of cultural policies inEurope (RIA)

  GOVERNANCE FOR THE FUTURE

   GOVERNANCE-03-2018: Addressing populism and boosting civic and democratic engagement(RIA)

   SU-GOVERNANCE-11-2018: Extreme ideologies and polarisation

   

  Více informací naleznete zde: https://files.acrobat.com/a/preview/5226d5cd-2bbf-4a9a-abf1-af0f23ac87f5 

  Pokud máte o akci zájem, kontaktujte, prosím, Soňu Jarošovou (jarosova@tc.cz).


  Ľubica Skřivánková