SOCIÁLNÍ SÍTĚ
ČLENSTVÍ


PROJEKTY
STUDUJ POLITIKU
Příležitosti
Příležitosti
Ke stažení
Stáhněte si tento dokument:

Diskuse se studenty - "kariérními velvyslanci" o možnostech práce v institucích EU

Rádi bychom vás informovali o diskusi na téma: Nechceš zkusit práci v institucích EU?, která se bude konat dne 13.12. v Modré posluchárně UK, Celetná 20. Bližší informace naleznete v přiloženém letáku.


Přílohy:

career

Ľubica Skřivánková

Special registration for a block course "Making of Modern Asia" is now opened

Dear students,

prof. Aleksey A. Maslov from the School of Asian Studies, Moscow, will give a short block course "Making of Modern Asia" at the Institute of Political Studies. The course will take place between 21st and 24th Novemeber. All the IPS students can register in SIS from 6th November until 20th November for JPM329.

This course focuses on the cultural, historical, social and economic background in East and South-East Asia and it will examine how the Asian states as well as Western powers have tried (and are trying) to shape the geopolitical environment since the mid-18th century to the present. For more information see the syllabus below.


Přílohy:

sylabus

Ľubica Skřivánková

Návrhy výsledků na odměny z prostředků koordinátora Progres Q18

Vážení kolegové, rádi bychom Vás vyzvali k zaslání Vašich vědeckých výsledků, které vznikly při řešení programu Progres Q18 Společenské vědy: od víceoborovosti k mezioborovosti a které se mohou podle Kriterií hodnocení vysledků ucházet o odměnu z prostředků koordinátora.

https://www.fsv.cuni.cz/sites/default/files/uploads/files/Q18_kriteria_hodnoceni2.pdf

U publikační výsledků je nutné jejich odevzdání do OBD (stav Uložený). Pro každý navrhovaný výsledek je potřeba vyplnit připravený formulář. Formuláře budou zpřístupněny na stránce programu Progres od 6. listopadu.

https://www.fsv.cuni.cz/veda-vyzkum/vnitrouniverzitni-programy/progres/progres-q18 

Vyplněné formuláře odešlete prosím nejpozději do 19. listopadu 2017. Na uvedené stránce je rovněž zveřejněn postup pro nominaci výsledků. Tento postup naleznete také v příloze níže. Navržené výsledky posoudí Rada programu. Odměna pak bude zaměstnancům vyplacena formou odměny ke mzdě a studentům ve formě stipendia.

Eva Horníčková, oddělení vědy FSV 


Přílohy:

progres

Ľubica Skřivánková

Vyzva Erasmus Plus 2018

Rektorat UK informuje o vyhlaseni programu Erasmus Plus s pocatkem reseni v roce 2018. Program zahrnuje moduly Strategic Partnerships (KA2), Sdilene magisterske studium Erasmus Mundus, Znalostni aliance a Aliance odvetvovych dovednosti, Budovani kapacit v oblasti vysokoskolskeho vzdelavani a akce Jean Monnet. Cele zneni vyzvy je na webu: 

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=uriserv:OJ.C_.2017.361.01.0032.01.ENG&toc=OJ:C:2017:361:TOC

K programu byla zverejnena prirucka: 

https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/sites/erasmusplus2/files/files/resources/erasmus-plus-programme-guide_en.pdf

Fakultni termin pro podavani projektu v programu Jean Monnet byl stanoven na 12. unora 2018. Informace k projektum Jean Monnet budou zverejneny zde: 

http://eacea.ec.europa.eu/home/erasmus-plus/funding/jean-monnet-activities-2017_en

Upozornujeme ze se tyto projekty sice podavaji elektronicky, ale na fakultni urovni je pred jejich finalizaci musi nejprve schvalit pan dekan. U nekterych projektu je treba i souhlas pana rektora (Declaration of Honour). 

Pred podanim projektu je treba se nejprve registrovat v unijni databazi Participant Portal. UK jiz registrovana je, je treba udelat individualni registraci: 

http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/home.html 

Novinky pro rok 2018: 

https://eeas.europa.eu/sites/eeas/files/26102017_whats_new_in_2018_call.pdf

V pripade Strategic Partnerships in the Field of Education, Training and Youth budou formulare zde: 

http://www.naerasmusplus.cz/cz/projekty-spoluprace-vysokoskolske-vzdelavani/


Ľubica Skřivánková

EUROPAEUM SCHOLARS PROGRAMME

Níže naleznete odkaz na webové stránky EUROPAEA, kde jsou uveřejněny informace k programu EUROPAEUM SCHOLARS PROGRAMME a k přihlášení se do něj. 

https://europaeum.org/europaeum-scholars-programme/ 


Ľubica Skřivánková

International internship - CEU San Pablo - spring 2018

Dear colleagues,

CEU San Pablo University is looking for an international students or graduates from other European countries to work in our International Office as International Assistant. The profile we are interested in are active and creative students and graduates, with a high level of English and medium level of Spanish.

The candidates will have the opportunity of working in the International Office (Campus Moncloa) of CEU San Pablo University during the spring semester of the academic year 2017-18 (8th January to 31st July 2018). In addition, CEU San Pablo University offers free Spanish Language courses and 200 € per month for living expenses.

More specific information about the conditions of the internship and the application is enclosed.

 


Přílohy:

erasmus

Ľubica Skřivánková

Seminář „Normativita a fakticita v právní a politické vědě“

Rádi bychom vás pozvali na seminář „Normativita a fakticita v právní a politické vědě“, který proběhne v pátek 24.11.2017 na Právnické fakultě UK. Seznam panelistů a další informace naleznete v přiloženém dokumentu.


Přílohy:

seminar

Ľubica Skřivánková

Stáž v Rádiu Svobodná Evropa

Milí studenti,

Rádio Svobodná Evropa v současné době hledá pro ruské, ukrajinské a balkánské servisy stážisty, kteří by se rádi v budoucnu profilovali jako novináři, editoři či by měli zájem vyzkoušet si práci v moderním žurnalistickém prostředí.

Student během stáže pracuje v koordinaci a pod dohledem konkétního novináře. Studenti by měli být rodilí mluvčí.

V případě zájmu či dotazů se prosím obracejte na Barboru Votápkovou: VotapkovaB@rferl.org, +420 221 12 5420.


Ľubica Skřivánková

Nabídka pracovních pozic ve státní správě

Milí studenti,

rádi bychom vás informovali o možnosti uplatnění na těchto pracovních pozicích:

 • „Referent specialista/Analytik“ se zaměřením na oblast Dálného východu, a
 • „Referent specialista/Analytik (zahraniční vztahy)“ se zaměřením na region Balkánu (obě pozice při MV).

Více informací naleznete v níže přiložených souborech.

Kontakt pro zasílání nabídek a CV: Mgr. K. Pinto (pinto.k@seznam.cz, +420 724 486 991)


Přílohy:

mv1
mv2

Ľubica Skřivánková

Nabídka účasti na výzkumu pro studující mezinárodních vztahů

Rádi bychom vás informovali o možnosti zúčastnit se výzkumu mezi studenty oboru mezinárodních vztahů všech úrovní (bakalářské, magisterské i doktorské). Obsahem výzkumu jsou kvalitativní rozhovory se studujícími, jejichž cílem je zjistit jejich motivaci pro studium i představy o budoucí profesní dráze, a to především s ohledem na to, zda se hodlají věnovat výzkumné činnosti v oboru a zda se toto rozhodnutí nějak váže na to, zda se jedná o studentky či studenty. Veškeré podrobnosti je možné najít v oslovovacím dopise, který naleznete v příloze níže.


Přílohy:

vyzkum

Ľubica Skřivánková

Nabídka stipendií v rámci mezinárodních smluv na ak. rok 2018/2019

Vážení kolegové,   rádi bychom Vás upozornili na nabídky stipendií pro studenty poskytovaných na základě mezinárodních smluv na akademický rok 2018/2019, které jsme obdrželi z Akademické informační agentury (AIA).  

Nabídky se dělí do dvou kategorií:

 • Rozpis kvót - přihlášky  se odevzdávají na OZS FSV UK Dominice Formánkové
 • Výběrová řízení - odevzdání přihlášek i výběrová řízení jsou zcela v gesci AIA
 • Aktuální nabídku stipendií naleznou studenti na webu FSV v sekci Mezivládní dohody. Podrobné informace k jednotlivým nabídkám je možné nalézt na webu Akademické informační agentury. V současné době se blíží uzávěrka přihlášek pro pobyty v Německu - stipendia DAAD a v Izraeli.


  Ľubica Skřivánková

  Příprava občanů ČR na testy EPSO 2. 11. 2017 a plánovaná akce 13. 12. 2017 EU Career Ambassadors

  Milí studenti, dovoluji zaslat informaci o konání 2 akcí týkajících se přípravy na výběrová řízení/ testy EPSO k dalšímu šíření mezi studenty. Obě akce pořádá Diplomatická akademie MZV v prostorách Univerzity Karlovy pro studenty v ČR.   1) přednáška/seminář pana Delacora – Prepare for EPSO Competitions ve čtvrtek 2. 11. 2017 v čase 9-14 hod v Modré posluchárně. Registrace je k dispozici pro studenty na webu:  https://www.euroskop.cz/705/5003/sekce/akce/how-to-prepare-for-epso-competitions/. · 2) prezentace projektu EU Career Ambassadors ve středu 13.12. 2017 v čase 9-13 hod. v Modré posluchárně.


  Jana Krejčíková

  Hostující vyučující IPS v ZS 2017/18

  Milí studenti,

  v přiložené tabulce naleznete přehled hostujících vyučujících IPS na zimní semestr AR 2017/18. Informace ohledně přesného data konání kurzu "Making of Modern Asia" zveřejníme v následujících následujících dnech, přičemž do kurzu bude umožněn zápis ve dnech před samotným konáním. 

  Děkujeme za pochopení.  


  Přílohy:

  hostujicivyucujici

  Ľubica Skřivánková

  The IAPSS World Congress

  The IAPSS World Congress is the largest annual event hosted by IAPSS – the International Association for Political Science Students. As customary for our biggest event of the year we are expecting 250 students from around the world to join us in the “City of Light” of Paris, France, to examine this year’s Congress theme – ‘Diversity and Globalization’.

  The ticket price will be announced on November 1, when registration opens. Should you have questions, please contact the World Congress Department at wc-info@iapss.org. We look forward to welcoming you to Paris in April 2018!

  More information: https://www.iapss.org/wp/events/world-congress/2018-paris/


  Ľubica Skřivánková

  Stáž na Ministerstvu životního prostředí

  Oddělení politiky a strategií životního prostředí na Ministerstvu životního prostředí nabízí stáž pro studenty i absolventy IPS. Náplň stáže bude pozůstávat ze zapojení do agendy oddělení, problematiky čisté mobility atd. Nástup co nejdříve. Pro víc informací pište na jiri.holik@mzp.cz


  Ľubica Skřivánková

  NABÍDKA STÁŽÍ NA ČESKÝCH CENTRECH V ZAHRANIČÍ NA ROK 2018

  Milí studenti, obracíme se na Vás se souhrnnou nabídkou stáží na všech Českých centrech v zahraničí, která stáže pro studenty VŠ na rok 2018 nabízí a stážisty poptávají. Níže u každého ČC v zahraničí uvádíme link s nabídkou stáže na webu.

  ČC Berlín

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-berlin/

  ČC Bratislava

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-bratislava/

  ČC Brusel

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-brusel/

  ČC Budapešť

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-budapest/

  ČC Bukurešť

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-bukurest/

  ČC Kyjev

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-kyjev/

  ČC Londýn

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-londyn/

  ČC Madrid

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-madrid/

  ČC Milán

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-milan/

  ČC Mnichov

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-mnichov/

  ČC Moskva

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-moskva/

  ČC New York

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-new-york/

  ČC Paříž

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-pariz/

  ČC Rotterdam

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-rotterdam/

  ČC Sofie

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-sofie/

  ČC Tokio

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-tokio/

  ČC Varšava

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-varsava/

  ČC Vídeň

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-viden/


  Ľubica Skřivánková

  LE CEFRES RECRUTE UN(E) ASSISTANT(E) DE DIRECTION

  Date-limite des candidatures : 27 novembre 2017 à 17:00

  Contrat de droit local tchèque à durée déterminée (1 an) renouvelable une fois

  Temps plein (37 heures hebdomadaires)

  Poste à pourvoir le 1er janvier 2018

  Lieu de travail : CEFRES, Na Florenci 3, Prague 1

  Voir aussi : http://www.cefres.cz/fr/7203


  Ľubica Skřivánková

  Seminář Finanční a nefinanční podpora pro organizátory mezinárodních kongresů a konferencí

  Jménem Univerzity Karlovy si Vás dovolujeme pozvat na seminář Finanční a nefinanční podpora pro organizátory mezinárodních kongresů a konferencí v Praze, který se koná pod záštitou pana rektora. Seminář se uskuteční dne 22. listopadu 2017 v od 9:00 hodin v prostorách Karolina. Seminář je určen pro ty zástupce fakult, kteří splňují alespoň jedno z následujících kritérií:

  • Místní zástupce mezinárodní asociace svého oboru v České republice (jedná se o tzv. ambasadora).
  • Osoba / organizace, která má možnost ovlivnit výběr místa konání budoucí konference své mezinárodní asociace, jejímž je členem a to ve prospěch Prahy.
  • Vrchní organizátor akce mezinárodního kongresu nebo konference (prezident kongresu, člen vědeckého, přípravného nebo organizačního výboru).
  • Mladý doktorand / doktorandka, kteří mají zájem o to stát se členem mezinárodní asociace svého oboru a kteří mají zájem přivést do destinace mezinárodní konferenci či kongres.


  Přílohy:

  kongres

  Ľubica Skřivánková

  Příprava občanů ČR na testy EPSO (výběrová řízení do evropských institucí)

  Milí studenti, dovolujeme si Vám zaslat informaci o konání 2 akcí týkající se přípravy na výběrová řízení/ testy EPSO, které pořádá Diplomatická akademie MZV v prostorách Univerzity Karlovy pro studenty v ČR -> 1. akce přednáška/seminář pana Delacora – Prepare fo EPSO Competitions ve čtvrtek 2. 11. 2017 v čase 9-14 hod v Modré posluchárně . Registrace je k dispozici pro studenty na webu:  https://www.euroskop.cz/705/5003/sekce/akce/how-to-prepare-for-epso-competitions/.   2. akce - prezentace projektu EU Career Ambassadors ve středu 13.12 2017 v čase 9-13 hod. v Modré posluchárně.


  Jana Krejčíková

  Workshop "How to Get your Paper Published in an International Journal" - CfP

  For more information please see the attached document:


  Přílohy:

  workshop

  Ľubica Skřivánková

  4. ročník Prague Populism Conference - Call for Papers

  Institute for International Studies Charles University in Prague together with Heinrich Böll Stiftung and Goethe Institut organize 21 and 22 May 2018 4th Prague Populism Conference titled "Current Populism in Europe: Culture, History, Identity". The conference is dedicated to the claim to represent the “will of the people”, the rejection of “elites”, the concept of “a glorious past”, nationalist narratives, and a certain understanding of identity and culture promulgated by populist parties, leaders and movements across Europe. In order to fully understand the goals and successes of these actors in European politics, it is essential to look at the respective historical context in which they have emerged and to analyse their politics of history and culture. Within the scope of the 4th Prague Populism Conference, the organisers encourage applicants to submit papers on the following issues:

  • Populism in historical and cultural perspective
  • The use of historical and nationalist narratives in populist communicationComparative studies of current populist parties and movements in Europe
  • Populism and the politics of identity

  Confirmed speakers:

  • Ruth Wodak (Lancaster University)
  • Francisco Panizza (London School of Economics)
  • Hans-Jürgen Puhle (Goethe University Frankfurt)
  • Gianpietro Mazzoleni (University of Milan)

  Applicants are invited to submit abstracts of up to 300 words and short CVs to populism@fsv.cuni.cz by 31 January 2018. Accepted papers will be announced by16 February 2018.There is no conference fee for participants. More details will follow on the conference website (http://populism.fsv.cuni.cz/) or facebook page (https://www.facebook.com/Prague-Populism-Conference-1113357325354477/). Any queries can be directed to the conference email address: mejstrik.m@fsv.cuni.cz


  Přílohy:

  populism

  Ľubica Skřivánková

  Nabídka pracovní pozice

  Milí studenti, rádi bychom vás informovali o možnosti uplatnění ve Vydavatelství MUDr. M. J. Stránského – Přítomnost, na těchto pracovních pozicích:

  redakce

  administrativa.

  V případě zájmu kontaktujte přímo Vydavatelství na email: info@vydavatelstvimjs.cz


  Jana Krejčíková

  Akademie Mladých občanů - vzdělávací projekt

  Milí studenti, rádi bychom Vám představili projekt Akademie Mladých občanů, na němž IPS participuje. Jedná se o projekt Republika, jež má představit studentům středních škol aktuální i dlouhodobé aspekty veřejného života, fungování politiky, neziskových organizacích, práci médií. Více informací o celém programu naleznete na: http://www.mladiobcane.cz/?page=amob

  Worskhop k projektu proběhne v Jinonicích dne 24.11.


  Přílohy:

  plakat1
  plakat2

  Jana Krejčíková

  Výběrová řízení - výjezdy v rámci MF a MU dohod a stipendijní pobyty pro doktorandy

  Milí studenti, dovolujeme si Vás informovat, ze na web byly vloženy informace ohledně výběrových řízeníi pro vyjíždějící studenty v rámci mezifakultních a meziuniverzitních dohod. Termín konání podzim 2017

  Odkazy CZ verze:

  https://fsv.cuni.cz/aktuality

  https://fsv.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/mobilita/meziuniverzitni-dohody

  https://fsv.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/mobilita/mezifakultni-dohody

  Links EN version:

  https://fsv.cuni.cz/en/academics/study-abroad-opportunities/international-mobility/faculty-agreements

  https://fsv.cuni.cz/en/academics/study-abroad-opportunities/international-mobility/university-agreements

  Dále byly zveřejněny nabídky měsíčních stipendijních pobytů pro doktorandy a post-doktorandy ve Vídni a Kolíně nad Rýnem.

  Odkaz CZ verze:

  https://fsv.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/mobilita/jine-nabidky Link EN version:

  https://fsv.cuni.cz/en/academics/study-abroad-opportunities/international-mobility/other

  V případě dotazů, prosím, kontaktujte přímo: Ing. Dominika Formanková - MU dohody, stipendijni pobyty pro doktorandy Mgr. Aneta Höschlová - MF dohody, freemovers-vyjezd, Fond Mobility


  Jana Krejčíková

  Vyzva hl. m. Prahy "Podpora transferu technologii a znalosti vyzkumnych organizaci do praxe III"

  Hlavni mesto Praha vyhlasuje vyzvu k predkladani zadosti o podporu s nazvem "Podpora transferu technologii a znalosti vyzkumnych organizaci do praxe III".

  Prijimaji se zadosti o projekty, ktere maji dobu realizace maximalne 30 mesicu se zahajenim do 6 mesicu od schvaleni hl.m. Prahou. Projekty se udeluji minimalne ve vysi 2 mil. a maximalne 40 milionu Kc. Spolufinancovani prijemce ma byt ve vysi 10%.

  Je stanoven limit na osobni naklady, sluzby a administrativni naklady spojene s projektem do vyse 20% (rezie jsou opravnenym nakladem projektu). V projektu je mozne zadat spolu s dalsi partnerskou organizaci pro vyzkum a sireni znalosti. Financovani projektu probiha zalohove (ex-ante). Projekt se ma realizovat na uzemi hl. m. Prahy.

  Cilem vyzvy je podpora aktivit vedoucich ke komercializaci vysledku vyzkumu pomoci overeni proveditelnosti a komercniho potencialu a priprava jejich zavedeni do praxe. Vyzva podpori pripravu transferu technologii a znalosti z organizaci pro vyzkum a sireni znalosti do praxe

  v oblastech, oborech a tematech resenych samospravou hlavniho mesta Prahy vcetne vychovy a vzdelavani. Projektem se rozumi overeni jednoho nebo vice vysledku vyzkumu a vyvoje v organizaci zadatele a jejich priprava ke komercializaci. Zadosti se podavaji elektronicky na: https://mseu.mssf.cz/

  Podrobne informace: http://penizeproprahu.cz/vyzva-c-32-podpora-transferu-technologii-a-znalosti-z-vyzkumnych-organizaci-do-praxe-iii/

  V pripade zajmu prosim kontaktujte do konce roku 2017 Mgr. Tomase Rennera z oddeleni vedy FSV UK (tomas.renner@fsv.cuni.cz).


  Ľubica Skřivánková
  Příležitosti


  Diskuse se studenty - "kariérními velvyslanci" o možnostech práce v institucích EU

  Rádi bychom vás informovali o diskusi na téma: Nechceš zkusit práci v institucích EU?, která se bude konat dne 13.12. v Modré posluchárně UK, Celetná 20. Bližší informace naleznete v přiloženém letáku.


  Přílohy:

  career

  Ľubica Skřivánková

  Special registration for a block course "Making of Modern Asia" is now opened

  Dear students,

  prof. Aleksey A. Maslov from the School of Asian Studies, Moscow, will give a short block course "Making of Modern Asia" at the Institute of Political Studies. The course will take place between 21st and 24th Novemeber. All the IPS students can register in SIS from 6th November until 20th November for JPM329.

  This course focuses on the cultural, historical, social and economic background in East and South-East Asia and it will examine how the Asian states as well as Western powers have tried (and are trying) to shape the geopolitical environment since the mid-18th century to the present. For more information see the syllabus below.


  Přílohy:

  sylabus

  Ľubica Skřivánková

  Návrhy výsledků na odměny z prostředků koordinátora Progres Q18

  Vážení kolegové, rádi bychom Vás vyzvali k zaslání Vašich vědeckých výsledků, které vznikly při řešení programu Progres Q18 Společenské vědy: od víceoborovosti k mezioborovosti a které se mohou podle Kriterií hodnocení vysledků ucházet o odměnu z prostředků koordinátora.

  https://www.fsv.cuni.cz/sites/default/files/uploads/files/Q18_kriteria_hodnoceni2.pdf

  U publikační výsledků je nutné jejich odevzdání do OBD (stav Uložený). Pro každý navrhovaný výsledek je potřeba vyplnit připravený formulář. Formuláře budou zpřístupněny na stránce programu Progres od 6. listopadu.

  https://www.fsv.cuni.cz/veda-vyzkum/vnitrouniverzitni-programy/progres/progres-q18 

  Vyplněné formuláře odešlete prosím nejpozději do 19. listopadu 2017. Na uvedené stránce je rovněž zveřejněn postup pro nominaci výsledků. Tento postup naleznete také v příloze níže. Navržené výsledky posoudí Rada programu. Odměna pak bude zaměstnancům vyplacena formou odměny ke mzdě a studentům ve formě stipendia.

  Eva Horníčková, oddělení vědy FSV 


  Přílohy:

  progres

  Ľubica Skřivánková

  Vyzva Erasmus Plus 2018

  Rektorat UK informuje o vyhlaseni programu Erasmus Plus s pocatkem reseni v roce 2018. Program zahrnuje moduly Strategic Partnerships (KA2), Sdilene magisterske studium Erasmus Mundus, Znalostni aliance a Aliance odvetvovych dovednosti, Budovani kapacit v oblasti vysokoskolskeho vzdelavani a akce Jean Monnet. Cele zneni vyzvy je na webu: 

  http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=uriserv:OJ.C_.2017.361.01.0032.01.ENG&toc=OJ:C:2017:361:TOC

  K programu byla zverejnena prirucka: 

  https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/sites/erasmusplus2/files/files/resources/erasmus-plus-programme-guide_en.pdf

  Fakultni termin pro podavani projektu v programu Jean Monnet byl stanoven na 12. unora 2018. Informace k projektum Jean Monnet budou zverejneny zde: 

  http://eacea.ec.europa.eu/home/erasmus-plus/funding/jean-monnet-activities-2017_en

  Upozornujeme ze se tyto projekty sice podavaji elektronicky, ale na fakultni urovni je pred jejich finalizaci musi nejprve schvalit pan dekan. U nekterych projektu je treba i souhlas pana rektora (Declaration of Honour). 

  Pred podanim projektu je treba se nejprve registrovat v unijni databazi Participant Portal. UK jiz registrovana je, je treba udelat individualni registraci: 

  http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/home.html 

  Novinky pro rok 2018: 

  https://eeas.europa.eu/sites/eeas/files/26102017_whats_new_in_2018_call.pdf

  V pripade Strategic Partnerships in the Field of Education, Training and Youth budou formulare zde: 

  http://www.naerasmusplus.cz/cz/projekty-spoluprace-vysokoskolske-vzdelavani/


  Ľubica Skřivánková

  EUROPAEUM SCHOLARS PROGRAMME

  Níže naleznete odkaz na webové stránky EUROPAEA, kde jsou uveřejněny informace k programu EUROPAEUM SCHOLARS PROGRAMME a k přihlášení se do něj. 

  https://europaeum.org/europaeum-scholars-programme/ 


  Ľubica Skřivánková

  International internship - CEU San Pablo - spring 2018

  Dear colleagues,

  CEU San Pablo University is looking for an international students or graduates from other European countries to work in our International Office as International Assistant. The profile we are interested in are active and creative students and graduates, with a high level of English and medium level of Spanish.

  The candidates will have the opportunity of working in the International Office (Campus Moncloa) of CEU San Pablo University during the spring semester of the academic year 2017-18 (8th January to 31st July 2018). In addition, CEU San Pablo University offers free Spanish Language courses and 200 € per month for living expenses.

  More specific information about the conditions of the internship and the application is enclosed.

   


  Přílohy:

  erasmus

  Ľubica Skřivánková

  Seminář „Normativita a fakticita v právní a politické vědě“

  Rádi bychom vás pozvali na seminář „Normativita a fakticita v právní a politické vědě“, který proběhne v pátek 24.11.2017 na Právnické fakultě UK. Seznam panelistů a další informace naleznete v přiloženém dokumentu.


  Přílohy:

  seminar

  Ľubica Skřivánková

  Stáž v Rádiu Svobodná Evropa

  Milí studenti,

  Rádio Svobodná Evropa v současné době hledá pro ruské, ukrajinské a balkánské servisy stážisty, kteří by se rádi v budoucnu profilovali jako novináři, editoři či by měli zájem vyzkoušet si práci v moderním žurnalistickém prostředí.

  Student během stáže pracuje v koordinaci a pod dohledem konkétního novináře. Studenti by měli být rodilí mluvčí.

  V případě zájmu či dotazů se prosím obracejte na Barboru Votápkovou: VotapkovaB@rferl.org, +420 221 12 5420.


  Ľubica Skřivánková

  Nabídka pracovních pozic ve státní správě

  Milí studenti,

  rádi bychom vás informovali o možnosti uplatnění na těchto pracovních pozicích:

  Více informací naleznete v níže přiložených souborech.

  Kontakt pro zasílání nabídek a CV: Mgr. K. Pinto (pinto.k@seznam.cz, +420 724 486 991)


  Přílohy:

  mv1
  mv2

  Ľubica Skřivánková

  Nabídka účasti na výzkumu pro studující mezinárodních vztahů

  Rádi bychom vás informovali o možnosti zúčastnit se výzkumu mezi studenty oboru mezinárodních vztahů všech úrovní (bakalářské, magisterské i doktorské). Obsahem výzkumu jsou kvalitativní rozhovory se studujícími, jejichž cílem je zjistit jejich motivaci pro studium i představy o budoucí profesní dráze, a to především s ohledem na to, zda se hodlají věnovat výzkumné činnosti v oboru a zda se toto rozhodnutí nějak váže na to, zda se jedná o studentky či studenty. Veškeré podrobnosti je možné najít v oslovovacím dopise, který naleznete v příloze níže.


  Přílohy:

  vyzkum

  Ľubica Skřivánková

  Nabídka stipendií v rámci mezinárodních smluv na ak. rok 2018/2019

  Vážení kolegové,   rádi bychom Vás upozornili na nabídky stipendií pro studenty poskytovaných na základě mezinárodních smluv na akademický rok 2018/2019, které jsme obdrželi z Akademické informační agentury (AIA).  

  Nabídky se dělí do dvou kategorií:

 • Rozpis kvót - přihlášky  se odevzdávají na OZS FSV UK Dominice Formánkové
 • Výběrová řízení - odevzdání přihlášek i výběrová řízení jsou zcela v gesci AIA
 • Aktuální nabídku stipendií naleznou studenti na webu FSV v sekci Mezivládní dohody. Podrobné informace k jednotlivým nabídkám je možné nalézt na webu Akademické informační agentury. V současné době se blíží uzávěrka přihlášek pro pobyty v Německu - stipendia DAAD a v Izraeli.


  Ľubica Skřivánková

  Příprava občanů ČR na testy EPSO 2. 11. 2017 a plánovaná akce 13. 12. 2017 EU Career Ambassadors

  Milí studenti, dovoluji zaslat informaci o konání 2 akcí týkajících se přípravy na výběrová řízení/ testy EPSO k dalšímu šíření mezi studenty. Obě akce pořádá Diplomatická akademie MZV v prostorách Univerzity Karlovy pro studenty v ČR.   1) přednáška/seminář pana Delacora – Prepare for EPSO Competitions ve čtvrtek 2. 11. 2017 v čase 9-14 hod v Modré posluchárně. Registrace je k dispozici pro studenty na webu:  https://www.euroskop.cz/705/5003/sekce/akce/how-to-prepare-for-epso-competitions/. · 2) prezentace projektu EU Career Ambassadors ve středu 13.12. 2017 v čase 9-13 hod. v Modré posluchárně.


  Jana Krejčíková

  Hostující vyučující IPS v ZS 2017/18

  Milí studenti,

  v přiložené tabulce naleznete přehled hostujících vyučujících IPS na zimní semestr AR 2017/18. Informace ohledně přesného data konání kurzu "Making of Modern Asia" zveřejníme v následujících následujících dnech, přičemž do kurzu bude umožněn zápis ve dnech před samotným konáním. 

  Děkujeme za pochopení.  


  Přílohy:

  hostujicivyucujici

  Ľubica Skřivánková

  The IAPSS World Congress

  The IAPSS World Congress is the largest annual event hosted by IAPSS – the International Association for Political Science Students. As customary for our biggest event of the year we are expecting 250 students from around the world to join us in the “City of Light” of Paris, France, to examine this year’s Congress theme – ‘Diversity and Globalization’.

  The ticket price will be announced on November 1, when registration opens. Should you have questions, please contact the World Congress Department at wc-info@iapss.org. We look forward to welcoming you to Paris in April 2018!

  More information: https://www.iapss.org/wp/events/world-congress/2018-paris/


  Ľubica Skřivánková

  Stáž na Ministerstvu životního prostředí

  Oddělení politiky a strategií životního prostředí na Ministerstvu životního prostředí nabízí stáž pro studenty i absolventy IPS. Náplň stáže bude pozůstávat ze zapojení do agendy oddělení, problematiky čisté mobility atd. Nástup co nejdříve. Pro víc informací pište na jiri.holik@mzp.cz


  Ľubica Skřivánková

  NABÍDKA STÁŽÍ NA ČESKÝCH CENTRECH V ZAHRANIČÍ NA ROK 2018

  Milí studenti, obracíme se na Vás se souhrnnou nabídkou stáží na všech Českých centrech v zahraničí, která stáže pro studenty VŠ na rok 2018 nabízí a stážisty poptávají. Níže u každého ČC v zahraničí uvádíme link s nabídkou stáže na webu.

  ČC Berlín

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-berlin/

  ČC Bratislava

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-bratislava/

  ČC Brusel

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-brusel/

  ČC Budapešť

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-budapest/

  ČC Bukurešť

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-bukurest/

  ČC Kyjev

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-kyjev/

  ČC Londýn

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-londyn/

  ČC Madrid

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-madrid/

  ČC Milán

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-milan/

  ČC Mnichov

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-mnichov/

  ČC Moskva

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-moskva/

  ČC New York

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-new-york/

  ČC Paříž

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-pariz/

  ČC Rotterdam

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-rotterdam/

  ČC Sofie

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-sofie/

  ČC Tokio

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-tokio/

  ČC Varšava

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-varsava/

  ČC Vídeň

  http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-viden/


  Ľubica Skřivánková

  LE CEFRES RECRUTE UN(E) ASSISTANT(E) DE DIRECTION

  Date-limite des candidatures : 27 novembre 2017 à 17:00

  Contrat de droit local tchèque à durée déterminée (1 an) renouvelable une fois

  Temps plein (37 heures hebdomadaires)

  Poste à pourvoir le 1er janvier 2018

  Lieu de travail : CEFRES, Na Florenci 3, Prague 1

  Voir aussi : http://www.cefres.cz/fr/7203


  Ľubica Skřivánková

  Seminář Finanční a nefinanční podpora pro organizátory mezinárodních kongresů a konferencí

  Jménem Univerzity Karlovy si Vás dovolujeme pozvat na seminář Finanční a nefinanční podpora pro organizátory mezinárodních kongresů a konferencí v Praze, který se koná pod záštitou pana rektora. Seminář se uskuteční dne 22. listopadu 2017 v od 9:00 hodin v prostorách Karolina. Seminář je určen pro ty zástupce fakult, kteří splňují alespoň jedno z následujících kritérií:


  Přílohy:

  kongres

  Ľubica Skřivánková

  Příprava občanů ČR na testy EPSO (výběrová řízení do evropských institucí)

  Milí studenti, dovolujeme si Vám zaslat informaci o konání 2 akcí týkající se přípravy na výběrová řízení/ testy EPSO, které pořádá Diplomatická akademie MZV v prostorách Univerzity Karlovy pro studenty v ČR -> 1. akce přednáška/seminář pana Delacora – Prepare fo EPSO Competitions ve čtvrtek 2. 11. 2017 v čase 9-14 hod v Modré posluchárně . Registrace je k dispozici pro studenty na webu:  https://www.euroskop.cz/705/5003/sekce/akce/how-to-prepare-for-epso-competitions/.   2. akce - prezentace projektu EU Career Ambassadors ve středu 13.12 2017 v čase 9-13 hod. v Modré posluchárně.


  Jana Krejčíková

  Workshop "How to Get your Paper Published in an International Journal" - CfP

  For more information please see the attached document:


  Přílohy:

  workshop

  Ľubica Skřivánková

  4. ročník Prague Populism Conference - Call for Papers

  Institute for International Studies Charles University in Prague together with Heinrich Böll Stiftung and Goethe Institut organize 21 and 22 May 2018 4th Prague Populism Conference titled "Current Populism in Europe: Culture, History, Identity". The conference is dedicated to the claim to represent the “will of the people”, the rejection of “elites”, the concept of “a glorious past”, nationalist narratives, and a certain understanding of identity and culture promulgated by populist parties, leaders and movements across Europe. In order to fully understand the goals and successes of these actors in European politics, it is essential to look at the respective historical context in which they have emerged and to analyse their politics of history and culture. Within the scope of the 4th Prague Populism Conference, the organisers encourage applicants to submit papers on the following issues:

  Confirmed speakers:

  Applicants are invited to submit abstracts of up to 300 words and short CVs to populism@fsv.cuni.cz by 31 January 2018. Accepted papers will be announced by16 February 2018.There is no conference fee for participants. More details will follow on the conference website (http://populism.fsv.cuni.cz/) or facebook page (https://www.facebook.com/Prague-Populism-Conference-1113357325354477/). Any queries can be directed to the conference email address: mejstrik.m@fsv.cuni.cz


  Přílohy:

  populism

  Ľubica Skřivánková

  Nabídka pracovní pozice

  Milí studenti, rádi bychom vás informovali o možnosti uplatnění ve Vydavatelství MUDr. M. J. Stránského – Přítomnost, na těchto pracovních pozicích:

  redakce

  administrativa.

  V případě zájmu kontaktujte přímo Vydavatelství na email: info@vydavatelstvimjs.cz


  Jana Krejčíková

  Akademie Mladých občanů - vzdělávací projekt

  Milí studenti, rádi bychom Vám představili projekt Akademie Mladých občanů, na němž IPS participuje. Jedná se o projekt Republika, jež má představit studentům středních škol aktuální i dlouhodobé aspekty veřejného života, fungování politiky, neziskových organizacích, práci médií. Více informací o celém programu naleznete na: http://www.mladiobcane.cz/?page=amob

  Worskhop k projektu proběhne v Jinonicích dne 24.11.


  Přílohy:

  plakat1
  plakat2

  Jana Krejčíková

  Výběrová řízení - výjezdy v rámci MF a MU dohod a stipendijní pobyty pro doktorandy

  Milí studenti, dovolujeme si Vás informovat, ze na web byly vloženy informace ohledně výběrových řízeníi pro vyjíždějící studenty v rámci mezifakultních a meziuniverzitních dohod. Termín konání podzim 2017

  Odkazy CZ verze:

  https://fsv.cuni.cz/aktuality

  https://fsv.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/mobilita/meziuniverzitni-dohody

  https://fsv.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/mobilita/mezifakultni-dohody

  Links EN version:

  https://fsv.cuni.cz/en/academics/study-abroad-opportunities/international-mobility/faculty-agreements

  https://fsv.cuni.cz/en/academics/study-abroad-opportunities/international-mobility/university-agreements

  Dále byly zveřejněny nabídky měsíčních stipendijních pobytů pro doktorandy a post-doktorandy ve Vídni a Kolíně nad Rýnem.

  Odkaz CZ verze:

  https://fsv.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/mobilita/jine-nabidky Link EN version:

  https://fsv.cuni.cz/en/academics/study-abroad-opportunities/international-mobility/other

  V případě dotazů, prosím, kontaktujte přímo: Ing. Dominika Formanková - MU dohody, stipendijni pobyty pro doktorandy Mgr. Aneta Höschlová - MF dohody, freemovers-vyjezd, Fond Mobility


  Jana Krejčíková

  Vyzva hl. m. Prahy "Podpora transferu technologii a znalosti vyzkumnych organizaci do praxe III"

  Hlavni mesto Praha vyhlasuje vyzvu k predkladani zadosti o podporu s nazvem "Podpora transferu technologii a znalosti vyzkumnych organizaci do praxe III".

  Prijimaji se zadosti o projekty, ktere maji dobu realizace maximalne 30 mesicu se zahajenim do 6 mesicu od schvaleni hl.m. Prahou. Projekty se udeluji minimalne ve vysi 2 mil. a maximalne 40 milionu Kc. Spolufinancovani prijemce ma byt ve vysi 10%.

  Je stanoven limit na osobni naklady, sluzby a administrativni naklady spojene s projektem do vyse 20% (rezie jsou opravnenym nakladem projektu). V projektu je mozne zadat spolu s dalsi partnerskou organizaci pro vyzkum a sireni znalosti. Financovani projektu probiha zalohove (ex-ante). Projekt se ma realizovat na uzemi hl. m. Prahy.

  Cilem vyzvy je podpora aktivit vedoucich ke komercializaci vysledku vyzkumu pomoci overeni proveditelnosti a komercniho potencialu a priprava jejich zavedeni do praxe. Vyzva podpori pripravu transferu technologii a znalosti z organizaci pro vyzkum a sireni znalosti do praxe

  v oblastech, oborech a tematech resenych samospravou hlavniho mesta Prahy vcetne vychovy a vzdelavani. Projektem se rozumi overeni jednoho nebo vice vysledku vyzkumu a vyvoje v organizaci zadatele a jejich priprava ke komercializaci. Zadosti se podavaji elektronicky na: https://mseu.mssf.cz/

  Podrobne informace: http://penizeproprahu.cz/vyzva-c-32-podpora-transferu-technologii-a-znalosti-z-vyzkumnych-organizaci-do-praxe-iii/

  V pripade zajmu prosim kontaktujte do konce roku 2017 Mgr. Tomase Rennera z oddeleni vedy FSV UK (tomas.renner@fsv.cuni.cz).


  Ľubica Skřivánková