SOCIÁLNÍ SÍTĚ
ČLENSTVÍ


PROJEKTY
STUDUJ POLITIKU
Absolvent měsíce


Rubrika Absolvent měsíce přináší v pravidelných intervalech rozhovory s absolventy o tom, co jim studium IPS dalo, o jejich pracovních zkušenostech, kariéře, náplni práce, doporučeních, radách a typech.
LS 2017/18

Jiří Holík (absolvent měsíce března 2018)

Nejraději jsem v rodných Jižních Čechách, ale víc jak třetinu života už žiji a pracuji v Praze. Studium na IPS FSV jsem si okořenil Erasmem v Nottinghamu a letním pracovně – poznávacím pobytem v Peru. Při studiu jsem pracoval jako asistent v Senátu a tahle zkušenost mi pomohla získat práci na Ministerstvu životního prostředí, kam jsem nastoupil jako parlamentní zpravodaj. Legislativnímu procesu se dnes věnuji už šest let, přičemž se mi zároveň podařilo postoupit na vedoucí pozice. Dnes jsem zodpovědný za tým, který poskytuje administrativní a odbornou podporu činnosti ministra a také fungování ministerstva. Kromě toho, že mi moje práce umožňuje zůstat alespoň nepřímo v kontaktu s tím, co mě vždycky zajímalo a bavilo – tedy politikou – jsem dostal možnost věnovat se některým interním projektům, jako bylo vytvoření intranetu nebo spuštění nového systému spisové služby. To jsme pojali jako příležitost k elektronizaci oběhu dokumentů v rámci úřadu, protože věříme, že to zjednoduší a zefektivní jeho vnitřní fungování. Obecně se snažím měnit fungování úřadu k lepšímu, protože věřím, že práce ve státní správě má smysl.


Rozhovor s Jiřím naleznete zde.

ZS 2017/18

Tomáš Kopečný (absolvent měsíce ledna 2018)

Studoval na FF a FSV UK a kanadském McGillu. Jako student absolvoval stáž v NATO, zpracovával analýzy pro Romeo Dallaira, účastnil se krizového mapování, vedl studentskou iniciativu Inventura Demokracie. Na ministerstvu obrany pracuje bezmála pět let. Na FSV přednáší v kurzech The Geopolitics of Defence Industry and ArmsTrade, Human Security a African Security.


Rozhovor s Tomášem naleznete zde.Zuzana Kosorínová (absolventka měsíce prosince 2017)

Študovala som v rôznych krajinách a viaceré obory, najprv na IPS, po skončení magistra som sa presunula na Warwick Business School, kde som študovala Human Resources Management, ktorému som sa chcela v budúcnosti venovať. Moja kariéra viedla od práce pre českú vládu a Prague Security Studies Institute počas štúdia na IPS až k personalistike a vzdelávaniu, ktorým sa venujem v súčasnosti. Pracovala som v personálnej agentúre REED v Londýne na viacerých pozíciách, potom pre SAB Miller až som sa dostala do Coca-Coly, kde sa starám o vzdelávanie talentov a absolventov, aby z nich v budúcnosti mohli byť nástupcovia súčasných manažérov. Medzi moje dlhodobé záujmy patrí jóga, tanec salsa a cestovanie, kterým sa vo voľnom čase venujem.


Rozhovor se Zuzanou naleznete zde.


Daniel Bagge (absolvent měsíce listopadu 2017)

Vystudoval jsem bakaláře na IPS, absolvoval studijní pobyty v Izraeli, Německu, jazykové v Sýrii a Tunisu. Abych dnes arabštinu vůbec nepoužíval. Magistra jsem absolvoval v rámci programu Bundeswehr univerzity v Mnichove společně s Marshall Center v Garmisch-Partenkirchenu a to v oblasti mezinárodní bezpečnosti. Pracovně jsem oborově začal v roce 2006 v Senátu Parlamentu ČR, prošel několika ministerstvy, Úřadem vlády, Kanceláří prezidenta republiky, zastupitelským úřadem v Syrské arabské republice a další. Nejzajímavější bylo potkávat a analyzovat leckdy velmi odlišné „firemní“ kultury v jednotlivých institucích. Průměrně jsem na jedné pozici zůstal rok, než jsem se naučil, co jsem potřeboval a šel čerpat zkušenosti jinam. V současné chvíli pracuji pátým rokem v Národním centru kybernetické bezpečnosti, do léta tohoto roku spadajícím pod Národní bezpečnostní úřad nyní pod Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. V podstatě jsme postavili na zelené louce specifickou schopnost státu, která je v mezinárodním měřítku vzorem dalším státům.


Rozhovor s Danielem naleznete zdeAleš Blaha (absolvent měsíce října 2017)

Jmenuji se Aleš Blaha a je mi 28 let. Vystudoval jsem politologii na FSV UK. Státnice jsem udělal na poslední možný pokus. Pracuji na ředitelství BMW Group pro Českou republiku a mám na starosti vyjednávání s korporátní klientelou. Cílem je, aby klíčové korporace nakupovaly značky BMW a MINI. Již jako student jsem pracoval pro BMW v Mnichově a na Novém Zélandu. Rád sportuji, abych si udržel zdravý rozum. Rozhovor s Alešem naleznete zde
LS 2016/17


Martina Šinkovičová (absolventka měsíce června 2017)

Martina úspěšně ukončila studium mezinárodních vztahů na IPS UK v roku 2011 a nastoupila na doktorandské studium na Univerzitě Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde se věnovala tématu environmentální bezpečnosti a její přesahu k tématu environmentálních uprchlíků a mezinárodnímu právu. Na Fakultě politických věd a mezinárodních vztahů vedla semináře k předmětům Politická geografie a Teorie mezinárodních vztahů.  Už během školy začala stážovat a pracovat pro GLOBSEC (tehdy ještě Slovenskou atlantickou komisi) a od roku 2016 vede v rámci organizace oddělení zaměřené na mládežnickou agendu – GLOBSEC Academy Centre. Mimo pracovních povinností se její život točí kolem rodiny, přátel, kultury a jógy. Na podzim by se měla stát certifikovanou lektorkou jógy.

Rozhovor s Martinou naleznete zde
Michael Rozsypal (absolvent měsíce května 2017)

Jsem srdcem Ostravak, oficiálně Brňák a praktikující Pražák. Pracuju jako moderátor na stanici Český rozhlas Plus. Vysíláme jen mluvené slovo, nemáme žádnou hudbu ani reklamy a věnujeme se hlavně politice, byznysu, společnosti a vědě. Říká se tomu analytická publicistika. Moderuju po týdnech střídavě naše ranní a dopolední vysílání, jehož součástí je pořad Interview Plus. Jde o 25 minutový rozhovor moderátora s hostem, většinou ze světa politiky. Když mám ranní vysílání, vstávám ve 4:11, což je pro sovu trochu problém. Do rádia jsem přišel už při škole a pořád mě fascinuje. Baví mě adrenalin, možnost být při aktuálním dění, spolupracovat se skvělými kolegy a zpovídat zajímavé respondenty. Nově některé rozhovory vysíláme živě pomocí videa na Facebooku a Youtube, takže rádio dostává další rozměr.

Rozhovor s Michaelem naleznete zdeVít Nejedlo (absolvent měsíce dubna 2017)

Vystudoval mezinárodní vztahy na FSV UK a právo a právní vědu na PF UK, v rámci studia absolvoval studijní pobyt na University of Reading ve Velké Británii a také stáž v Českém centru v Londýně. V průběhu studia pracoval jako projektový koordinátor v Asociaci pro mezinárodní otázky. Během předsednictví ČR v Radě EU působil jako styčný koordinátor pro irské delegace. V současnosti pracuje jako vedoucí Oddělení pro Eurocentra na Úřadu vlády ČR, což znamená, že koordinuje tým 14 lidí, kteří se snaží přiblížit složité otázky evropské minulosti, současnosti a budoucnosti české veřejnosti. Ve volném čase rád zajde za kulturou, cestuje, plave nebo jezdí na kole.

Rozhovor s Vítem naleznete zdeZS 2016/17

Vojtěch Berger (absolvent měsíce února 2017)

Nejdřív 6 let na IPS, potom (a částečně už během studia) 12 let v Českém rozhlase. Čtyři roky z toho na Slovensku a v Rakousku jako zahraniční zpravodaj. Předtím dobrovolník v organizaci YMCA. Baví mě práce s lidmi, mám rád Jižní Čechy a rodné Podkrkonoší.

Rozhovor s Vojtěchem naleznete zde
Vlastimil Bernas (absolvent měsíce ledna 2017)

Po zdárném dokončení magisterských studií politologie na FSV UK a práva na PF UK jsem v roce 2014 začal pracovat na Úřadu vlády ČR v Sekci pro evropské záležitosti, kde působím dodnes. Mou pracovní agendu, při níž mohu využít znalosti z obou vystudovaných oborů, tvoří koordinace evropských politik v oblasti vnitřních věcí. Připravuji podklady pro předsedu vlády, podílím se na tvorbě pozic ČR, účastním se mnoha jednání. Pokud jde o volný čas, mou největší vášní je cestování a s tím spojené fotografování a zájem o cizí jazyky. Rád se také podívám na zajímavý film nebo zajdu do dobré umělecké galerie.


Rozhovor s Vlastou naleznete zde
Anna Sálová (absolventka měsíce října 2016)

Anička vyrůstala v Africe s rodiči diplomaty, takže se naučila výborně anglicky, z čehož těžila při studiu i nyní v profesní kariéře. Vystudovala nejprve bakalářský program Politologie a mezinárodní vztahy, odjela pilovat francouzštinu na Erasmus do belgické Louvain-la-Neuve, pak současně vystudovala 2 magisterské programy – Politologii a Žurnalistiku a svoji akademickou dráhu zakončila titulem PhDr. z Politologie. Věnovala se zelené politické teorii a environmentální politice v programu českých politických stran. Po absolvování zakotvila v jednom již neexistujícím časopise, aby pak nastoupila dráhu copywritera a odborníka na obsah v H1.cz a na volné noze. Na konci roku 2015 pak založila vlastní obsahovou agenturu Content Wizards. Stále ji zajímá politika a historie, miluje pálivé jídlo, hovězí steaky, manžela Karla a Elvise Presleyho.  Na přelomu roku se chystá na měsíc do Vietnamu.

Rozhovor s Annou naleznete zde


LS 2015/16


Veronika Jemelíková (absolventka měsíce června 2016)

Moje první práce v oblasti mezinárodního rozvoje a poválečné rekonstrukce byla již během magisterského studia Bezpečnostních studií na IPS Karlovy Univerzity. Od té doby se země jako Afghánistán, Kolumbie, Kambodža, Irák a Honduras staly mým domovem.

Mí přátelé mi občas říkají Nokia. Ne, že bych trávila tolik času na telefonu, spíš naopak, ale kvůli mottu téhle společnosti: Connecting people. To je tak trochu mým životním údělem a posláním. Má profese má totiž spoustu do činění s hledáním a propojováním těch správných lidi – příjemců pomoci a donorů, občanské společnosti a vlády, drobných podnikatelů a expertů či finančních institucí, obětí a ochránců lidských práv. V posledních 6 letech jsme měla tu příležitost pracovat ve velmi odlišných zemích a poznat řadu inspirativních lidí, které spojuje touha po změně: konfliktu v mír, chudoby v prosperitu či utlačování ve svobodu.

Rozhovor s Veronikou naleznete zde.Aneta Kapuciánová (absolventka měsíce května 2016)

Studium politologie jsem ukončila v roce 2012, kdy jsem už půl roku pracovala v jedné z největších PR agentur v České republice. Mezi mé klienty patřily v průběhu pěti let, co v ní působím, značky jako Microsoft, České aerolinie, Česká pošta, Sony, O2, Česká mincovna, AK Kocián Šolc Balaštík a mnoho dalších. Od června mě čeká nová pozice ve společnosti Seznam.cz, kde budu pracovat na pozici Manažer Interní komunikace. Mezi mé největší koníčky patří hudba, cestování a jóga. Ráda se směju, snažím se myslet vždy pozitivně a nepřátelím se s negativně smýšlejícími lidmi.

Rozhovor s Anetou naleznete zde.Tomáš Váňa (absolvent měsíce dubna 2016)

Absolvent Politologie a Mediálních studií UK FSV a oboru Legal and Political Theory na University College London, bývalý poradce ministra životního prostředí a pracovník Sekce pro evropské záležitosti Úřadu vlády, kde zodpovídal za koordinaci sociální a zdravotní politiky a romskou inkluzi. Působil rovněž v denících Lidové noviny a MF DNES, v současnosti pracuje jako konzultant ve společnosti PricewaterhouseCoopers, kde se věnuje poradenství ve farmacii.Rozhovor s Tomášem naleznete zde.Martin Churavý (absolvent měsíce března 2016)

Vystudoval jsem politologii a mezinárodní vztahy na IPS FSV UK. Poté jsem pokračoval v magisterském programu Development and International Relations na Aalborg Universitet v Dánsku. V rámci studia jsem absolvoval půlroční pracovní stáž na politické sekci Velvyslanectví ČR v severoindickém Dillí. Po návratu do vlasti jsem začal pracovat na Magistrátu hl. m. Prahy nejprve jako asistent předsedy finančního výboru Zdeňka Tůmy a později jako hlavní poradce primátora Tomáše Hudečka v oblasti zahraniční politiky a styku s médii. Coby člen volebního štábu pražské organizace TOP 09 jsem měl nadto příležitost podílet se na realizaci několika předvolebních kampaní. Absolvoval jsem také intenzivní měsíční pracovní stáž v Pražském domě v Bruselu. Po volbách v roce2014 a kompletní změně politické reprezentace na pražském magistrátu jsem pokračoval jako protokolista a dvorní speechwriter primátorky Adriany Krnáčové. V současné době pracuji na plný úvazek na radnici Prahy 6 coby specialista vnějších vztahů a zahraničního PR. Po mnoho let se navíc realizuji jako dobrovolník v řadě významných neziskových organizací (např. Danish Red Cross, Nadace Olgy Havlové, Česko proti chudobě, Oživení, FoRS). Mezi mé nejmilejší záliby patří ochotnické divadlo, cestování, četba novin a mysteriózních románů, poslech vážné hudby, pravidelné návštěvy (nejen) pražských kaváren a moderování inspirativních debat.

Rozhovor s Martinem naleznete zde.


Absolvent měsíceRubrika Absolvent měsíce přináší v pravidelných intervalech rozhovory s absolventy o tom, co jim studium IPS dalo, o jejich pracovních zkušenostech, kariéře, náplni práce, doporučeních, radách a typech.
LS 2017/18

Jiří Holík (absolvent měsíce března 2018)

Nejraději jsem v rodných Jižních Čechách, ale víc jak třetinu života už žiji a pracuji v Praze. Studium na IPS FSV jsem si okořenil Erasmem v Nottinghamu a letním pracovně – poznávacím pobytem v Peru. Při studiu jsem pracoval jako asistent v Senátu a tahle zkušenost mi pomohla získat práci na Ministerstvu životního prostředí, kam jsem nastoupil jako parlamentní zpravodaj. Legislativnímu procesu se dnes věnuji už šest let, přičemž se mi zároveň podařilo postoupit na vedoucí pozice. Dnes jsem zodpovědný za tým, který poskytuje administrativní a odbornou podporu činnosti ministra a také fungování ministerstva. Kromě toho, že mi moje práce umožňuje zůstat alespoň nepřímo v kontaktu s tím, co mě vždycky zajímalo a bavilo – tedy politikou – jsem dostal možnost věnovat se některým interním projektům, jako bylo vytvoření intranetu nebo spuštění nového systému spisové služby. To jsme pojali jako příležitost k elektronizaci oběhu dokumentů v rámci úřadu, protože věříme, že to zjednoduší a zefektivní jeho vnitřní fungování. Obecně se snažím měnit fungování úřadu k lepšímu, protože věřím, že práce ve státní správě má smysl.


Rozhovor s Jiřím naleznete zde.

ZS 2017/18

Tomáš Kopečný (absolvent měsíce ledna 2018)

Studoval na FF a FSV UK a kanadském McGillu. Jako student absolvoval stáž v NATO, zpracovával analýzy pro Romeo Dallaira, účastnil se krizového mapování, vedl studentskou iniciativu Inventura Demokracie. Na ministerstvu obrany pracuje bezmála pět let. Na FSV přednáší v kurzech The Geopolitics of Defence Industry and ArmsTrade, Human Security a African Security.


Rozhovor s Tomášem naleznete zde.Zuzana Kosorínová (absolventka měsíce prosince 2017)

Študovala som v rôznych krajinách a viaceré obory, najprv na IPS, po skončení magistra som sa presunula na Warwick Business School, kde som študovala Human Resources Management, ktorému som sa chcela v budúcnosti venovať. Moja kariéra viedla od práce pre českú vládu a Prague Security Studies Institute počas štúdia na IPS až k personalistike a vzdelávaniu, ktorým sa venujem v súčasnosti. Pracovala som v personálnej agentúre REED v Londýne na viacerých pozíciách, potom pre SAB Miller až som sa dostala do Coca-Coly, kde sa starám o vzdelávanie talentov a absolventov, aby z nich v budúcnosti mohli byť nástupcovia súčasných manažérov. Medzi moje dlhodobé záujmy patrí jóga, tanec salsa a cestovanie, kterým sa vo voľnom čase venujem.


Rozhovor se Zuzanou naleznete zde.


Daniel Bagge (absolvent měsíce listopadu 2017)

Vystudoval jsem bakaláře na IPS, absolvoval studijní pobyty v Izraeli, Německu, jazykové v Sýrii a Tunisu. Abych dnes arabštinu vůbec nepoužíval. Magistra jsem absolvoval v rámci programu Bundeswehr univerzity v Mnichove společně s Marshall Center v Garmisch-Partenkirchenu a to v oblasti mezinárodní bezpečnosti. Pracovně jsem oborově začal v roce 2006 v Senátu Parlamentu ČR, prošel několika ministerstvy, Úřadem vlády, Kanceláří prezidenta republiky, zastupitelským úřadem v Syrské arabské republice a další. Nejzajímavější bylo potkávat a analyzovat leckdy velmi odlišné „firemní“ kultury v jednotlivých institucích. Průměrně jsem na jedné pozici zůstal rok, než jsem se naučil, co jsem potřeboval a šel čerpat zkušenosti jinam. V současné chvíli pracuji pátým rokem v Národním centru kybernetické bezpečnosti, do léta tohoto roku spadajícím pod Národní bezpečnostní úřad nyní pod Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. V podstatě jsme postavili na zelené louce specifickou schopnost státu, která je v mezinárodním měřítku vzorem dalším státům.


Rozhovor s Danielem naleznete zdeAleš Blaha (absolvent měsíce října 2017)

Jmenuji se Aleš Blaha a je mi 28 let. Vystudoval jsem politologii na FSV UK. Státnice jsem udělal na poslední možný pokus. Pracuji na ředitelství BMW Group pro Českou republiku a mám na starosti vyjednávání s korporátní klientelou. Cílem je, aby klíčové korporace nakupovaly značky BMW a MINI. Již jako student jsem pracoval pro BMW v Mnichově a na Novém Zélandu. Rád sportuji, abych si udržel zdravý rozum. Rozhovor s Alešem naleznete zde
LS 2016/17


Martina Šinkovičová (absolventka měsíce června 2017)

Martina úspěšně ukončila studium mezinárodních vztahů na IPS UK v roku 2011 a nastoupila na doktorandské studium na Univerzitě Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde se věnovala tématu environmentální bezpečnosti a její přesahu k tématu environmentálních uprchlíků a mezinárodnímu právu. Na Fakultě politických věd a mezinárodních vztahů vedla semináře k předmětům Politická geografie a Teorie mezinárodních vztahů.  Už během školy začala stážovat a pracovat pro GLOBSEC (tehdy ještě Slovenskou atlantickou komisi) a od roku 2016 vede v rámci organizace oddělení zaměřené na mládežnickou agendu – GLOBSEC Academy Centre. Mimo pracovních povinností se její život točí kolem rodiny, přátel, kultury a jógy. Na podzim by se měla stát certifikovanou lektorkou jógy.

Rozhovor s Martinou naleznete zde
Michael Rozsypal (absolvent měsíce května 2017)

Jsem srdcem Ostravak, oficiálně Brňák a praktikující Pražák. Pracuju jako moderátor na stanici Český rozhlas Plus. Vysíláme jen mluvené slovo, nemáme žádnou hudbu ani reklamy a věnujeme se hlavně politice, byznysu, společnosti a vědě. Říká se tomu analytická publicistika. Moderuju po týdnech střídavě naše ranní a dopolední vysílání, jehož součástí je pořad Interview Plus. Jde o 25 minutový rozhovor moderátora s hostem, většinou ze světa politiky. Když mám ranní vysílání, vstávám ve 4:11, což je pro sovu trochu problém. Do rádia jsem přišel už při škole a pořád mě fascinuje. Baví mě adrenalin, možnost být při aktuálním dění, spolupracovat se skvělými kolegy a zpovídat zajímavé respondenty. Nově některé rozhovory vysíláme živě pomocí videa na Facebooku a Youtube, takže rádio dostává další rozměr.

Rozhovor s Michaelem naleznete zdeVít Nejedlo (absolvent měsíce dubna 2017)

Vystudoval mezinárodní vztahy na FSV UK a právo a právní vědu na PF UK, v rámci studia absolvoval studijní pobyt na University of Reading ve Velké Británii a také stáž v Českém centru v Londýně. V průběhu studia pracoval jako projektový koordinátor v Asociaci pro mezinárodní otázky. Během předsednictví ČR v Radě EU působil jako styčný koordinátor pro irské delegace. V současnosti pracuje jako vedoucí Oddělení pro Eurocentra na Úřadu vlády ČR, což znamená, že koordinuje tým 14 lidí, kteří se snaží přiblížit složité otázky evropské minulosti, současnosti a budoucnosti české veřejnosti. Ve volném čase rád zajde za kulturou, cestuje, plave nebo jezdí na kole.

Rozhovor s Vítem naleznete zdeZS 2016/17

Vojtěch Berger (absolvent měsíce února 2017)

Nejdřív 6 let na IPS, potom (a částečně už během studia) 12 let v Českém rozhlase. Čtyři roky z toho na Slovensku a v Rakousku jako zahraniční zpravodaj. Předtím dobrovolník v organizaci YMCA. Baví mě práce s lidmi, mám rád Jižní Čechy a rodné Podkrkonoší.

Rozhovor s Vojtěchem naleznete zde
Vlastimil Bernas (absolvent měsíce ledna 2017)

Po zdárném dokončení magisterských studií politologie na FSV UK a práva na PF UK jsem v roce 2014 začal pracovat na Úřadu vlády ČR v Sekci pro evropské záležitosti, kde působím dodnes. Mou pracovní agendu, při níž mohu využít znalosti z obou vystudovaných oborů, tvoří koordinace evropských politik v oblasti vnitřních věcí. Připravuji podklady pro předsedu vlády, podílím se na tvorbě pozic ČR, účastním se mnoha jednání. Pokud jde o volný čas, mou největší vášní je cestování a s tím spojené fotografování a zájem o cizí jazyky. Rád se také podívám na zajímavý film nebo zajdu do dobré umělecké galerie.


Rozhovor s Vlastou naleznete zde
Anna Sálová (absolventka měsíce října 2016)

Anička vyrůstala v Africe s rodiči diplomaty, takže se naučila výborně anglicky, z čehož těžila při studiu i nyní v profesní kariéře. Vystudovala nejprve bakalářský program Politologie a mezinárodní vztahy, odjela pilovat francouzštinu na Erasmus do belgické Louvain-la-Neuve, pak současně vystudovala 2 magisterské programy – Politologii a Žurnalistiku a svoji akademickou dráhu zakončila titulem PhDr. z Politologie. Věnovala se zelené politické teorii a environmentální politice v programu českých politických stran. Po absolvování zakotvila v jednom již neexistujícím časopise, aby pak nastoupila dráhu copywritera a odborníka na obsah v H1.cz a na volné noze. Na konci roku 2015 pak založila vlastní obsahovou agenturu Content Wizards. Stále ji zajímá politika a historie, miluje pálivé jídlo, hovězí steaky, manžela Karla a Elvise Presleyho.  Na přelomu roku se chystá na měsíc do Vietnamu.

Rozhovor s Annou naleznete zde


LS 2015/16


Veronika Jemelíková (absolventka měsíce června 2016)

Moje první práce v oblasti mezinárodního rozvoje a poválečné rekonstrukce byla již během magisterského studia Bezpečnostních studií na IPS Karlovy Univerzity. Od té doby se země jako Afghánistán, Kolumbie, Kambodža, Irák a Honduras staly mým domovem.

Mí přátelé mi občas říkají Nokia. Ne, že bych trávila tolik času na telefonu, spíš naopak, ale kvůli mottu téhle společnosti: Connecting people. To je tak trochu mým životním údělem a posláním. Má profese má totiž spoustu do činění s hledáním a propojováním těch správných lidi – příjemců pomoci a donorů, občanské společnosti a vlády, drobných podnikatelů a expertů či finančních institucí, obětí a ochránců lidských práv. V posledních 6 letech jsme měla tu příležitost pracovat ve velmi odlišných zemích a poznat řadu inspirativních lidí, které spojuje touha po změně: konfliktu v mír, chudoby v prosperitu či utlačování ve svobodu.

Rozhovor s Veronikou naleznete zde.Aneta Kapuciánová (absolventka měsíce května 2016)

Studium politologie jsem ukončila v roce 2012, kdy jsem už půl roku pracovala v jedné z největších PR agentur v České republice. Mezi mé klienty patřily v průběhu pěti let, co v ní působím, značky jako Microsoft, České aerolinie, Česká pošta, Sony, O2, Česká mincovna, AK Kocián Šolc Balaštík a mnoho dalších. Od června mě čeká nová pozice ve společnosti Seznam.cz, kde budu pracovat na pozici Manažer Interní komunikace. Mezi mé největší koníčky patří hudba, cestování a jóga. Ráda se směju, snažím se myslet vždy pozitivně a nepřátelím se s negativně smýšlejícími lidmi.

Rozhovor s Anetou naleznete zde.Tomáš Váňa (absolvent měsíce dubna 2016)

Absolvent Politologie a Mediálních studií UK FSV a oboru Legal and Political Theory na University College London, bývalý poradce ministra životního prostředí a pracovník Sekce pro evropské záležitosti Úřadu vlády, kde zodpovídal za koordinaci sociální a zdravotní politiky a romskou inkluzi. Působil rovněž v denících Lidové noviny a MF DNES, v současnosti pracuje jako konzultant ve společnosti PricewaterhouseCoopers, kde se věnuje poradenství ve farmacii.Rozhovor s Tomášem naleznete zde.Martin Churavý (absolvent měsíce března 2016)

Vystudoval jsem politologii a mezinárodní vztahy na IPS FSV UK. Poté jsem pokračoval v magisterském programu Development and International Relations na Aalborg Universitet v Dánsku. V rámci studia jsem absolvoval půlroční pracovní stáž na politické sekci Velvyslanectví ČR v severoindickém Dillí. Po návratu do vlasti jsem začal pracovat na Magistrátu hl. m. Prahy nejprve jako asistent předsedy finančního výboru Zdeňka Tůmy a později jako hlavní poradce primátora Tomáše Hudečka v oblasti zahraniční politiky a styku s médii. Coby člen volebního štábu pražské organizace TOP 09 jsem měl nadto příležitost podílet se na realizaci několika předvolebních kampaní. Absolvoval jsem také intenzivní měsíční pracovní stáž v Pražském domě v Bruselu. Po volbách v roce2014 a kompletní změně politické reprezentace na pražském magistrátu jsem pokračoval jako protokolista a dvorní speechwriter primátorky Adriany Krnáčové. V současné době pracuji na plný úvazek na radnici Prahy 6 coby specialista vnějších vztahů a zahraničního PR. Po mnoho let se navíc realizuji jako dobrovolník v řadě významných neziskových organizací (např. Danish Red Cross, Nadace Olgy Havlové, Česko proti chudobě, Oživení, FoRS). Mezi mé nejmilejší záliby patří ochotnické divadlo, cestování, četba novin a mysteriózních románů, poslech vážné hudby, pravidelné návštěvy (nejen) pražských kaváren a moderování inspirativních debat.

Rozhovor s Martinem naleznete zde.