České obce v evropském vývoji

Dne 28. listopadu 2008 se za širšího zájmu studentů, doktorandů i zástupců odborných médií v jinonickém kampusu Univerzity Karlovy v Praze uskutečnila první politologická konference „České obce v evropském vývoji“. Se svými příspěvky na konferenci vystoupili jednak členové týmu katedry politologie institutu politologických studií FSV UK, kteří se podílejí na Výzkumném záměru FSV (projekt č. MSM 0021620841 – Rozvoj české společnosti v EU: výzvy a rizika), hosté ze zahraničí a přední čeští odborníci na komunální politiku. Konference byla rozdělena do dvou panelů: dopolední s názvem Politická věda a aspekty lokální politiky a odpolední Politika obcí v komparativní analýze.

Více informací o konferenci naleznete v časopise  Acta Politologica (Vol. 1, No. 1.), v sekci Miscelanea.