Praktické aspekty občanské participace a referenda v zemích V4 po roce 1989

Workshop projektu "Praktické aspekty občanské participace a referend v zemích Visegrádské skupiny po roce 1989"

Výzkumný projekt: "Praktické aspekty občanské participace a referenda v zemích V4 po roce 1989" se pokoušel najít odpovědi na otázky spojené s implementací nástrojů, které by ve zkoumaných zemích podpořily občanskou participaci. Na projektu se podíleli výzkumníci ze všech dotčených zemí. Výsledky výzkumu sloužily kromě vypracování tzv. Good Practice Guidelines také jako základ pro vypracování vědecké monografie věnující se občanské participaci v zemích V4. Účastníci projektu v rámci svého výzkumu uspořádali také několik workshopů a seminářů, které se věnovaly problematice aktivního občanství.

Výzkumného projektu se kromě Institutu politologických studií FSV UK účastnili partneři z dalších institucí (maďarská Katolická univerzita Petra Pázmánye, slovenská Univerzita sv. Cyrila a Metoda a polská Gazeta Samorządu i Administracji), lídrem celého projektu je Katedra politických hnutí z Fakulty politických věd polské Univerzity Marie Curie-Sklodowské.

Podrobnější informace o cílech, partnerech a akcích konaných v rámci projektu naleznete na webových stránkách projektu: http://www.umcs.pl/en/referendum.htm