VI. Kongres české společnosti pro politické vědy

Hlavní česká politologická asociace - Česká společnost pro politické vědy (ČSPV) - uskutečnila svoji výroční konferenci 9. – 11. 9. 2015 v Praze v budovách Univerzity Karlovy. Kongres ČSPV se odehrává jednou za tři roky a ten letošní patřil k největším. Kromě tradiční účasti předních domácích odborníků i studentů z oblasti politologie a příbuzných věd se díky navázané mezinárodní spolupráci zúčastní akce i řada zahraničních odborníků.

Kongres byl zahájen přednáškou profesora Gianfranca Pasquina z prestižní Johns Hopkins University a panelem o stavu a vývoji politologie ve střední Evropě a státech V4.

Hlavním univerzitním partnerem a spoluorganizátorem byla Univerzita Karlova v Praze. Dále Kongres ČSPV spolupracoval s univerzitami z Budapešti, Vratislavi, Lublinu a Trnavy. Kongres ČSPV byl podpořen Mezinárodním visegrádským fondem.