SOCIÁLNÍ SÍTĚ
ČLENSTVÍ


PROJEKTY
STUDUJ POLITIKU
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti
Ke stažení
Stáhněte si tento dokument:

Update ke konzultačním hodinám

Milé studentky, milí studenti,

na odkaze níže najdete linky k jednotlivým online konzultacím vyučujících. Sledujte prosím případné změny, emaily na vyučující naleznete zde.

Konzultační hodiny


Kateřina Bubnová

Online konzultační/úřední hodiny

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti,   v návaznosti na Usnesení vlády ČR ze dne 12. 10. 2020 je možné konat individuální konzultace pouze distanční formou a to s platností ode dneška (středy) 14.10. s prozatímní platností do 1. 11.    Přejeme pevné zdraví.


Gabriela Baranyaiová

Save the Date: HSE GSB Webinar Series

It is our pleasure to invite you and your students to the HSE Graduate School of Business webinar series “Post-Covid World. The Future Is Now”. Every Wednesday between October 14 and November 25 GSB professors will discuss and answer questions on new challenges, changes and the impact that global pandemic has made on the business in Russia and worldwide.

Our Faculty members will be virtually joined and challenged by GSB students. The webinars will be moderated by Marina Dzhashi, expert in cross-cultural communications and former journalist.

Can’t wait to e-meet you and your students and find out what you have to ask!

Join in and spread the word. See you on Wednesdays!


Přílohy:

future

Kateřina Bubnová

Provoz sekretariátu od 14.10. do odvolání

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti,

 

od středy 14.10. je sekretariát v provozu v době 9-14. Provoz je zajištěn min. 1 zaměstnancem v Pekařské 16. Zbylí zaměstnanci mají nařízenou HO s dostupností přes email. Úřední hodiny probíhají online na základě domluvené schůzky.

 

Děkujeme za pochopení.


Gabriela Baranyaiová

Odevzdání žádostí o refundace cestovného v rámci mezinárodních smluv MŠMT za 2. pololetí 2020

Milí studenti a milé studentky,   upozorňujeme na možnost podání žádosti o refundaci cestovného v případě výjezdů v rámci mezivládních dohod.       Základní informace včetně žádosti ke stažení jsou v dispozici na stránkách FSV zde   Formulář naleznete rovněž v příloze.    Termín odevzdání na OZS FSV: 23.10.2020


Přílohy:

zad

Kateřina Bubnová

Aktuální informace k výuce od 12.10. 2020

Vážené studentky, vážení studenti,   dle Usnesení Vlády České republiky z 8. 10. 2020 č. 997 se zakazuje osobní přítomnost studentů a účastníku CŽV na výuce s účinností od pondělí 12. 10. 2020 do (minimálně) 25. 10. 2020. Oproti předešlému stavu se ruší všechny výjimky, které by se našich studijních programů mohly týkat. Všechny předměty tedy přechází na online výuku. Co se nemění jsou konzultační hodiny, které nadále probíhají dle preferencí vyučujících i v prezenční formě.


Kateřina Bubnová

Změna: výběrové řízení v rámci meziuniverzitních a mezifakultních dohod

Došlo ke změnám pro přihlášky studentů v rámci výběrového řízení  meziuniverzitních dohod.   Studenti, kteří se hlásí na výjezd v rámci MU dohod musí svou přihlášku podat zde.    Nicméně v rámci MF dohod je stále potřeba zaslat přihlášku v pdf formátu na tento e-mail.   Uzávěrka přihlášek pro MU a MF výjezdy se prodlužuje do 31. 10. 2020.    Pohovory proběhnou 5. 11. 2020, čas a formu ještě upřesníme.    Na webu FSV UK jsou již informace upraveny CZ/EN.


Kateřina Bubnová

Aktualizovaný seznam hostujících ZS 20/21

Milé studentky, milí studenti,

rádi bychom Vás informovali o aktualizovaném seznamu hostujících vyučujících. Přehled předmětů naleznete v příloze.


Přílohy:

host

Kateřina Bubnová

Vyhlášení soutěže GAUK

Grantová agentura UK vyhlásila soutěž na podávání projektů s počátkem řešení v roce 2021. Projekty na 1-3 roky si mohou podávat studenti magisterského a doktorského studia, kteří jsou v době podání projektu ve standardní době studia.Podrobné informace pro žadatele , pravidla soutěževstup do aplikace .Information for applicants , The Charles University Grant Agency (GA UK)application

Aplikace pro podávání projektů je otevřena od 7. října 2020.  Termín elektronického podání projektu na odd. vědy: 2. listopadu 2020


Kateřina Bubnová

Pozvánka na Online Session pro uchazeče o stipendium DAAD do Německa

Pozvánka na Online Information Session pro žadatele o stipendium DAAD (Německá akademická výměnná služba).

Blíží se termín podání žádosti: 16. 11. pro studijní a výzkumná stipendia a 1. 12. pro stipendia k účasti na letním kurzu.

Spolu s DAAD Information Point Praha pořádáme tři webináře pro případné zájemce, kde jim představíme proces podání žádosti a novinky v souvislosti s pandemií Covid-19. V rámci webinářů se s námi podělí o svoje zkušenosti se stipendiem DAAD bývalá stipendistka/bývalý stipendista.

Pro uchazeče o stipendium ke studiu magisterského programu a k účasti na letním kurzu v roce 2021 nabízíme dva termíny a to 8. 10. 2020 od 16 hodin a 2. 11. od 13:30.

Pro uchazeče o výzkumná stipendia (doktorandy, postdoktorandy a akademické pracovníky) nabízíme termín dne 15. 10. 2020 od 16 hodin.

Pozvánku naleznete též na stránkách AIA v sekci Události.


Přílohy:

daad3

Kateřina Bubnová

Traineeship/internship opportunity at the Coimbra Group Office

Nabídka pro studenty magisterských oborů, kteří se mohou ucházet  o stáž v kanceláři uskupení Coimbra Group, detaily jsou k nalezení v příloze. Zájemci ať prosím posílají své přihlášky nejpozději do 23. 10. 2020 na adresu vedoucího OZV RUK p. Kozáka na email  vratislav.kozak@ruk.cuni.cz


Přílohy:

internship

Kateřina Bubnová

Aktuální nabídka stipendií DAAD

Vážené dámy, vážení pánové, milí kolegové,

 dovolte nám, abychom Vás informovali o aktuální stipendijní nabídce organizace DAAD (Německé akademické výměnné služby).

Vzhledem k tomu, že se blíží uzávěrky přihlašování, dovolujeme si Vás upozornit na následující termíny:

 

30. září - deadline pro odevzdání přihlášek na Studijní stipendia pro umělce v oboru ARCHITEKTURA

1. října - deadline pro odevzdání přihlášek na Studijní stipendia pro umělce v oboru HUDBA

30. října - deadline pro odevzdání přihlášek na Studijní stipendia pro umělce v oboru SCÉNICKÉ UMĚNÍ

 16. listopadu – deadline pro odevzdání přihlášek na následující stipendia:

 

pro studenty:-Studijní stipendia - magisterské studium pro všechny vědní obory

 

pro doktorandy:

- Krátká výzkumná stipendia

- Roční výzkumná stipendia

- Výzkumná stipendia v rámci doktorátu s dvojím vedením/v rámci Cotutelle

 

pro postdoktorandy a vysokoškolské učitele:-Krátká výzkumná stipendia (pro postdoktorandy)-Výzkumné pobyty pro vysokoškolské učitele a vědce

-Bilaterální výměna vědců-Stipendia pro umělce a architekty - pracovní pobyty pro vysokoškolské učitele

 

pro bývalé stipendisty:-Nová pozvání pro bývalé stipendisty

 

30. listopadu - deadline pro odevzdání přihlášek na Studijní stipendia pro umělce v oboru VÝTVARNÉ UMĚNÍ, DESIGN A FILM

1. prosince - deadline pro odevzdání přihlášek na stipendijní program Stipendia umožňující účast na letním kurzu (pro studenty bakalářských a magisterských studijních programů)

 

V příloze Vám posíláme interaktivní leták našeho Informačního centra a leták se stipendijní nabídkou DAAD pro uchazeče z ČR.

 


Přílohy:

daad1
daad2

Kateřina Bubnová

Lorna Casselton Memorial Lecture 2020

The 6th Lorna Casselton Memorial Lecture, entitled "Science in Peacekeeping and Security", will be given by Dr Bryan Wells, NATO Chief Scientist at 5 pm GMT on Thursday 29th October online by Zoom.Admission is free, but booking is required via the website:https://www.stx.ox.ac.uk/event/science-in-peacekeeping-and-security


Kateřina Bubnová

Záznamy webinářů zabývající se nástroji pro online výuku

V době omezení provozu univerzit z důvodu vyhlášení nouzového stavu se uskutečnilo na Univerzitě Karlově několik zajímavých webinářů, jejichž cílem bylo představit různé nástroje pro distanční výuku a ukázat způsob, jak s nimi efektivně pracovat. Pro případ, že Vám některé z akcí unikla anebo se chcete k některým pasážím webinářů vrátit, máte možnost využít následující záznamy.

⇒ MS Teams
 • Microsoft Teams webinář pro potřeby distanční výuky na Univerzitě Karlově, 18. 3. 2020, Jiří Kadavý ► Záznam: zde
 • Praktické zkušenosti s využitím Microsoft Teams pro distanční výuku v univerzitním prostředí, 31.3. 2020, doc. Ing. Tomáš Kubálek, CSc. ► Záznam: zde
⇒ ZOOM
 • Jak začít učit online, 18. 3. 2020, MUDr. Daniel Rajdl ► Záznam: zde
 • 100% online výuka na UK: zkušenosti, tipy, názory, 7. 4. 2020, MUDr. Daniel Rajdl a hosté ► Záznam: zde
⇒ MOODLE
 • Moodle pro začátečníky, 1. 4. 2020, Mgr. Zora Mašatová, Mgr. Hana Ovesleová, Ph.D. ► Záznam: zde
 • Ověřování znalostí studentů v Moodle, 3. 4. 2020, Mgr. Zora Mašatová, Mgr. Hana Ovesleová, Ph.D. ► Záznam: zde
 • Testy v Moodle, 22. 4. 2020, Mgr. Zora Mašatová, Mgr. Hana Ovesleová, Ph.D., Mgr. Tomáš, Blűmel ► Záznam: zde
 • Testy v Moodle, 15. 5. 2020, Mgr. Zora Mašatová, Mgr. Hana Ovesleová, Ph.D., Mgr. Tomáš, Blűmel ► Záznam: zde
⇒ GSUITE
 • Využití nástrojů Google Meet a Classroom (GSuite, Google Apps) pro distanční vzdělávání, prof. RNDr. Jakub Langhammer, Ph.D. ► Záznam: zde


Kateřina Bubnová

Aktuální informace k výuce a konzultačním hodinám v ZS 2020/2021

Milé studentky,milí studenti, 

dle nařízení Hygienické stanice hl. m. Prahy č. 12/2020 a rozhodnutí FSV UK IPS přechází do odvolání na distanční výuku.

Výjimku tvoří kurzy praktického charakteru, které se budou vyučovat duálně (tedy prezenčně v Pekařské ulici pro omezený počet osob a také online).

Mezi tyto kurzy patří: JPB218 Dějiny novověké Evropy I., JPM766 Zkušenosti malých obcí z pohledu starosty, JPM817 African Jihad, JPM 816 Secessionist Conflicts and Their Management, Stáž v praxi (JPM582, JPB565, JPB585, JPB375) a JPM613 Armed Forces and Society.

V případě dotazů ohledně duální výuky se prosím obracejte na vyučující kurzu. V sylabech v SIS u políčka „Metoda výuky“/ “ Teaching methods“ naleznete od pondělí 28.9. 8:00 konkrétní online platformu, kterou vyučující využijí pro výuku předmětu. 

Nadále probíhají konzultační hodiny vyučujících a úřední hodiny garantů a koordinátorů studijních oborů. Jejich časy a formu naleznete v příloze.


Přílohy:

hours

Kateřina Bubnová

Stipendia do Německa na letní semestr 2021

Organizace pro studentskou a kulturní výměnu ve střední a východní Evropě (GFPS-CZ) Vás s radostí informuje, že bylo vypsáno výběrové řízení na poskytnutí stipendií na letní semestr 2021!  

Jedná se o stipendium na výjezd českých studentů do sousedního Německa, resp. na vybranou německou vysokou školu či univerzitu. GFPS zprostředkovává tato stipendia všem studentům, kteří mají zájem o německý jazyk (a chtějí ho zlepšit), o německou kulturu a obecně o zkušenosti ze zahraničí.

Tato stipendia jsou poskytována studentům za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.  V příloze naleznete podrobné informace, které seznámí zájemce se základními požadavky a z nich plynoucích výhody.


Přílohy:

stip1
stip2
stip3

Kateřina Bubnová

Pozvánka na konferenciu "2020: Začiatok dekády zmien?"

 • Katedra politológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v spolupráci s občianskym združením Res Publica a Fakultou sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave Vás pozývajú na Medzinárodnú online konferenciu študentov a mladých vedeckých pracovníkov organizovanú v rámci IX. ročníka Košických politologických dialógov s názvom „2020: Začiatok dekády zmien?“.
 • Konferencia sa uskutoční dňa 4. decembra 2020. Vzhľadom na nejasnú epidemiologickú situáciu, sme sa rozhodli pre nový formát konferencie, ako predchádzajúce roky. Ponúkame možnosť pasívnej, ale i aktívnej účasti online formou.
 • Vedecká konferencia je určená pre študentov a mladých vedeckých pracovníkov predovšetkým z odborov politológia, právo, história, sociológia, verejná správa a medzinárodné vzťahy.
 • Program konferencie spolu s inštrukciami týkajúcimi sa online participácie, bude zaslaný prihláseným účastníkom po ukončení registrácie. Zároveň si Vás dovoľujeme poprosiť o rozšírenie pozvánky medzi ďalších študentov, doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov.


Přílohy:

kpke1
kpke2
kpke3

Kateřina Bubnová

E-learningové workshopy a přednášky podzim 2020

Na akce je nutné se přihlašovat přes vzdělávací portál. Do prostředí vzdělávacího portálu a MS Office se přihlašuje zadáním přihlašovacího jména ve tvaru osobní číslo@cuni.cz (12345678@cuni.cz). Poté je nutné zadat své přístupové údaje do CAS. Výčet jednotlivých akcí naleznete v přehledu níže:

Školení MOODLE: podzim 2020· NOVINKY PRO UČITELE VE VERZI MOODLE 3.9 (prezenčně)· TVORBA A ADMINISTRACE KURZU V MOODLE (prezenčně)· SBĚR A HODNOCENÍ STUDENTSKÝCH PRACÍ V MOODLE (prezenčně)· TESTOVÁNÍ V MOODLE (prezenčně)· MOŽNOSTI KOMUNIKACE V MOODLE (prezenčně)· ROZVÍJENÍ SPOLUPRÁCE V MOODLE (prezenčně)· ZNÁMKY A SLEDOVÁNÍ AKTIVITY STUDENTA V MOODLE (prezenčně) · TVORBA A ADMINISTRACE KURZU V MOODLE (online)· SBĚR A HODNOCENÍ STUDENTSKÝCH PRACÍ V MOODLE (online)· TESTY V MOODLE (online) Více podrobností naleznete zde:https://dl.cuni.cz/skoleni-e-learning-podzim-2020/ Školení: Adobe Connect, Streamserver CUNI, MS Teams a ZOOM· ZÁKLADY PRÁCE SE SYSTÉMEM ADOBE CONNECT· ZÁKLADY PRÁCE S AUDIO/VIDEO SOUBORY VE SLUŽBĚ STREAMSERVER CUNI· ZÁKLADY PRÁCE S MS TEAMS· ZÁKLADY PRÁCE S ZOOM MEETINGS Více podrobností naleznete zde:https://dl.cuni.cz/skoleni-prace-s-adobe-connect-streamserver-cuni-ms-teams-a-zoom/

 

Přednášky “Autorské právo a e-learning” 

· ÚČINNÁ OBRANA PROTI ZNEUŽITÍ AUTORSKÉHO PRÁVA V AKADEMICKÉM PROSTŘEDÍ· ŠKOLNÍ PRÁCE STUDENTŮ A AUTORSKÉ PRÁVO Více podrobností naleznete zde: https://dl.cuni.cz/prednasky-autorske-pravo-a-e-learning/

 

Metodika e-learningu: školení podzim 2020

· PANELOVÁ DISKUZE: VYUŽITÍ MOODLE VE VÝUCE, PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE · VYUŽITÍ WIKISYSTÉMŮ VE VÝUCE· METODIKA PŘEVRÁCENÉ TŘÍDY· MULTIMEDIÁLNÍ VÝUKA VE VZDĚLÁVÁNÍ

Více podrobností naleznete zde:https://dl.cuni.cz/akce-zamerene-na-metodiku-e-learningu-podzim-2020/

 

 


Přílohy:

kpke3
kpke3
kpke3
kpke3

Kateřina Bubnová

V. Mezinárodní konference "Za rovnováhu světa"

Dovolujeme si vás informovat o konání V. Mezinárodní konference Za rovnováhu světa, která se uskuteční ve dnech 26. – 29. ledna 2021 v Havaně. Odkaz na webové stránky konference je zde: http://www.porelequilibriodelmundocuba.com/en/default/principal.


Jana Krejčíková
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti


Update ke konzultačním hodinám

Milé studentky, milí studenti,

na odkaze níže najdete linky k jednotlivým online konzultacím vyučujících. Sledujte prosím případné změny, emaily na vyučující naleznete zde.

Konzultační hodiny


Kateřina Bubnová

Online konzultační/úřední hodiny

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti,   v návaznosti na Usnesení vlády ČR ze dne 12. 10. 2020 je možné konat individuální konzultace pouze distanční formou a to s platností ode dneška (středy) 14.10. s prozatímní platností do 1. 11.    Přejeme pevné zdraví.


Gabriela Baranyaiová

Save the Date: HSE GSB Webinar Series

It is our pleasure to invite you and your students to the HSE Graduate School of Business webinar series “Post-Covid World. The Future Is Now”. Every Wednesday between October 14 and November 25 GSB professors will discuss and answer questions on new challenges, changes and the impact that global pandemic has made on the business in Russia and worldwide.

Our Faculty members will be virtually joined and challenged by GSB students. The webinars will be moderated by Marina Dzhashi, expert in cross-cultural communications and former journalist.

Can’t wait to e-meet you and your students and find out what you have to ask!

Join in and spread the word. See you on Wednesdays!


Přílohy:

future

Kateřina Bubnová

Provoz sekretariátu od 14.10. do odvolání

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti,

 

od středy 14.10. je sekretariát v provozu v době 9-14. Provoz je zajištěn min. 1 zaměstnancem v Pekařské 16. Zbylí zaměstnanci mají nařízenou HO s dostupností přes email. Úřední hodiny probíhají online na základě domluvené schůzky.

 

Děkujeme za pochopení.


Gabriela Baranyaiová

Odevzdání žádostí o refundace cestovného v rámci mezinárodních smluv MŠMT za 2. pololetí 2020

Milí studenti a milé studentky,   upozorňujeme na možnost podání žádosti o refundaci cestovného v případě výjezdů v rámci mezivládních dohod.       Základní informace včetně žádosti ke stažení jsou v dispozici na stránkách FSV zde   Formulář naleznete rovněž v příloze.    Termín odevzdání na OZS FSV: 23.10.2020


Přílohy:

zad

Kateřina Bubnová

Aktuální informace k výuce od 12.10. 2020

Vážené studentky, vážení studenti,   dle Usnesení Vlády České republiky z 8. 10. 2020 č. 997 se zakazuje osobní přítomnost studentů a účastníku CŽV na výuce s účinností od pondělí 12. 10. 2020 do (minimálně) 25. 10. 2020. Oproti předešlému stavu se ruší všechny výjimky, které by se našich studijních programů mohly týkat. Všechny předměty tedy přechází na online výuku. Co se nemění jsou konzultační hodiny, které nadále probíhají dle preferencí vyučujících i v prezenční formě.


Kateřina Bubnová

Změna: výběrové řízení v rámci meziuniverzitních a mezifakultních dohod

Došlo ke změnám pro přihlášky studentů v rámci výběrového řízení  meziuniverzitních dohod.   Studenti, kteří se hlásí na výjezd v rámci MU dohod musí svou přihlášku podat zde.    Nicméně v rámci MF dohod je stále potřeba zaslat přihlášku v pdf formátu na tento e-mail.   Uzávěrka přihlášek pro MU a MF výjezdy se prodlužuje do 31. 10. 2020.    Pohovory proběhnou 5. 11. 2020, čas a formu ještě upřesníme.    Na webu FSV UK jsou již informace upraveny CZ/EN.


Kateřina Bubnová

Aktualizovaný seznam hostujících ZS 20/21

Milé studentky, milí studenti,

rádi bychom Vás informovali o aktualizovaném seznamu hostujících vyučujících. Přehled předmětů naleznete v příloze.


Přílohy:

host

Kateřina Bubnová

Vyhlášení soutěže GAUK

Grantová agentura UK vyhlásila soutěž na podávání projektů s počátkem řešení v roce 2021. Projekty na 1-3 roky si mohou podávat studenti magisterského a doktorského studia, kteří jsou v době podání projektu ve standardní době studia.Podrobné informace pro žadatele , pravidla soutěževstup do aplikace .Information for applicants , The Charles University Grant Agency (GA UK)application

Aplikace pro podávání projektů je otevřena od 7. října 2020.  Termín elektronického podání projektu na odd. vědy: 2. listopadu 2020


Kateřina Bubnová

Pozvánka na Online Session pro uchazeče o stipendium DAAD do Německa

Pozvánka na Online Information Session pro žadatele o stipendium DAAD (Německá akademická výměnná služba).

Blíží se termín podání žádosti: 16. 11. pro studijní a výzkumná stipendia a 1. 12. pro stipendia k účasti na letním kurzu.

Spolu s DAAD Information Point Praha pořádáme tři webináře pro případné zájemce, kde jim představíme proces podání žádosti a novinky v souvislosti s pandemií Covid-19. V rámci webinářů se s námi podělí o svoje zkušenosti se stipendiem DAAD bývalá stipendistka/bývalý stipendista.

Pro uchazeče o stipendium ke studiu magisterského programu a k účasti na letním kurzu v roce 2021 nabízíme dva termíny a to 8. 10. 2020 od 16 hodin a 2. 11. od 13:30.

Pro uchazeče o výzkumná stipendia (doktorandy, postdoktorandy a akademické pracovníky) nabízíme termín dne 15. 10. 2020 od 16 hodin.

Pozvánku naleznete též na stránkách AIA v sekci Události.


Přílohy:

daad3

Kateřina Bubnová

Traineeship/internship opportunity at the Coimbra Group Office

Nabídka pro studenty magisterských oborů, kteří se mohou ucházet  o stáž v kanceláři uskupení Coimbra Group, detaily jsou k nalezení v příloze. Zájemci ať prosím posílají své přihlášky nejpozději do 23. 10. 2020 na adresu vedoucího OZV RUK p. Kozáka na email  vratislav.kozak@ruk.cuni.cz


Přílohy:

internship

Kateřina Bubnová

Aktuální nabídka stipendií DAAD

Vážené dámy, vážení pánové, milí kolegové,

 dovolte nám, abychom Vás informovali o aktuální stipendijní nabídce organizace DAAD (Německé akademické výměnné služby).

Vzhledem k tomu, že se blíží uzávěrky přihlašování, dovolujeme si Vás upozornit na následující termíny:

 

30. září - deadline pro odevzdání přihlášek na Studijní stipendia pro umělce v oboru ARCHITEKTURA

1. října - deadline pro odevzdání přihlášek na Studijní stipendia pro umělce v oboru HUDBA

30. října - deadline pro odevzdání přihlášek na Studijní stipendia pro umělce v oboru SCÉNICKÉ UMĚNÍ

 16. listopadu – deadline pro odevzdání přihlášek na následující stipendia:

 

pro studenty:-Studijní stipendia - magisterské studium pro všechny vědní obory

 

pro doktorandy:

- Krátká výzkumná stipendia

- Roční výzkumná stipendia

- Výzkumná stipendia v rámci doktorátu s dvojím vedením/v rámci Cotutelle

 

pro postdoktorandy a vysokoškolské učitele:-Krátká výzkumná stipendia (pro postdoktorandy)-Výzkumné pobyty pro vysokoškolské učitele a vědce

-Bilaterální výměna vědců-Stipendia pro umělce a architekty - pracovní pobyty pro vysokoškolské učitele

 

pro bývalé stipendisty:-Nová pozvání pro bývalé stipendisty

 

30. listopadu - deadline pro odevzdání přihlášek na Studijní stipendia pro umělce v oboru VÝTVARNÉ UMĚNÍ, DESIGN A FILM

1. prosince - deadline pro odevzdání přihlášek na stipendijní program Stipendia umožňující účast na letním kurzu (pro studenty bakalářských a magisterských studijních programů)

 

V příloze Vám posíláme interaktivní leták našeho Informačního centra a leták se stipendijní nabídkou DAAD pro uchazeče z ČR.

 


Přílohy:

daad1
daad2

Kateřina Bubnová

Lorna Casselton Memorial Lecture 2020

The 6th Lorna Casselton Memorial Lecture, entitled "Science in Peacekeeping and Security", will be given by Dr Bryan Wells, NATO Chief Scientist at 5 pm GMT on Thursday 29th October online by Zoom.Admission is free, but booking is required via the website:https://www.stx.ox.ac.uk/event/science-in-peacekeeping-and-security


Kateřina Bubnová

Záznamy webinářů zabývající se nástroji pro online výuku

V době omezení provozu univerzit z důvodu vyhlášení nouzového stavu se uskutečnilo na Univerzitě Karlově několik zajímavých webinářů, jejichž cílem bylo představit různé nástroje pro distanční výuku a ukázat způsob, jak s nimi efektivně pracovat. Pro případ, že Vám některé z akcí unikla anebo se chcete k některým pasážím webinářů vrátit, máte možnost využít následující záznamy.

⇒ MS Teams ⇒ ZOOM ⇒ MOODLE ⇒ GSUITE


Kateřina Bubnová

Aktuální informace k výuce a konzultačním hodinám v ZS 2020/2021

Milé studentky,milí studenti, 

dle nařízení Hygienické stanice hl. m. Prahy č. 12/2020 a rozhodnutí FSV UK IPS přechází do odvolání na distanční výuku.

Výjimku tvoří kurzy praktického charakteru, které se budou vyučovat duálně (tedy prezenčně v Pekařské ulici pro omezený počet osob a také online).

Mezi tyto kurzy patří: JPB218 Dějiny novověké Evropy I., JPM766 Zkušenosti malých obcí z pohledu starosty, JPM817 African Jihad, JPM 816 Secessionist Conflicts and Their Management, Stáž v praxi (JPM582, JPB565, JPB585, JPB375) a JPM613 Armed Forces and Society.

V případě dotazů ohledně duální výuky se prosím obracejte na vyučující kurzu. V sylabech v SIS u políčka „Metoda výuky“/ “ Teaching methods“ naleznete od pondělí 28.9. 8:00 konkrétní online platformu, kterou vyučující využijí pro výuku předmětu. 

Nadále probíhají konzultační hodiny vyučujících a úřední hodiny garantů a koordinátorů studijních oborů. Jejich časy a formu naleznete v příloze.


Přílohy:

hours

Kateřina Bubnová

Stipendia do Německa na letní semestr 2021

Organizace pro studentskou a kulturní výměnu ve střední a východní Evropě (GFPS-CZ) Vás s radostí informuje, že bylo vypsáno výběrové řízení na poskytnutí stipendií na letní semestr 2021!  

Jedná se o stipendium na výjezd českých studentů do sousedního Německa, resp. na vybranou německou vysokou školu či univerzitu. GFPS zprostředkovává tato stipendia všem studentům, kteří mají zájem o německý jazyk (a chtějí ho zlepšit), o německou kulturu a obecně o zkušenosti ze zahraničí.

Tato stipendia jsou poskytována studentům za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.  V příloze naleznete podrobné informace, které seznámí zájemce se základními požadavky a z nich plynoucích výhody.


Přílohy:

stip1
stip2
stip3

Kateřina Bubnová

Pozvánka na konferenciu "2020: Začiatok dekády zmien?"


Přílohy:

kpke1
kpke2
kpke3

Kateřina Bubnová

E-learningové workshopy a přednášky podzim 2020

Na akce je nutné se přihlašovat přes vzdělávací portál. Do prostředí vzdělávacího portálu a MS Office se přihlašuje zadáním přihlašovacího jména ve tvaru osobní číslo@cuni.cz (12345678@cuni.cz). Poté je nutné zadat své přístupové údaje do CAS. Výčet jednotlivých akcí naleznete v přehledu níže:

Školení MOODLE: podzim 2020· NOVINKY PRO UČITELE VE VERZI MOODLE 3.9 (prezenčně)· TVORBA A ADMINISTRACE KURZU V MOODLE (prezenčně)· SBĚR A HODNOCENÍ STUDENTSKÝCH PRACÍ V MOODLE (prezenčně)· TESTOVÁNÍ V MOODLE (prezenčně)· MOŽNOSTI KOMUNIKACE V MOODLE (prezenčně)· ROZVÍJENÍ SPOLUPRÁCE V MOODLE (prezenčně)· ZNÁMKY A SLEDOVÁNÍ AKTIVITY STUDENTA V MOODLE (prezenčně) · TVORBA A ADMINISTRACE KURZU V MOODLE (online)· SBĚR A HODNOCENÍ STUDENTSKÝCH PRACÍ V MOODLE (online)· TESTY V MOODLE (online) Více podrobností naleznete zde:https://dl.cuni.cz/skoleni-e-learning-podzim-2020/ Školení: Adobe Connect, Streamserver CUNI, MS Teams a ZOOM· ZÁKLADY PRÁCE SE SYSTÉMEM ADOBE CONNECT· ZÁKLADY PRÁCE S AUDIO/VIDEO SOUBORY VE SLUŽBĚ STREAMSERVER CUNI· ZÁKLADY PRÁCE S MS TEAMS· ZÁKLADY PRÁCE S ZOOM MEETINGS Více podrobností naleznete zde:https://dl.cuni.cz/skoleni-prace-s-adobe-connect-streamserver-cuni-ms-teams-a-zoom/

 

Přednášky “Autorské právo a e-learning” 

· ÚČINNÁ OBRANA PROTI ZNEUŽITÍ AUTORSKÉHO PRÁVA V AKADEMICKÉM PROSTŘEDÍ· ŠKOLNÍ PRÁCE STUDENTŮ A AUTORSKÉ PRÁVO Více podrobností naleznete zde: https://dl.cuni.cz/prednasky-autorske-pravo-a-e-learning/

 

Metodika e-learningu: školení podzim 2020

· PANELOVÁ DISKUZE: VYUŽITÍ MOODLE VE VÝUCE, PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE · VYUŽITÍ WIKISYSTÉMŮ VE VÝUCE· METODIKA PŘEVRÁCENÉ TŘÍDY· MULTIMEDIÁLNÍ VÝUKA VE VZDĚLÁVÁNÍ

Více podrobností naleznete zde:https://dl.cuni.cz/akce-zamerene-na-metodiku-e-learningu-podzim-2020/

 

 


Přílohy:

kpke3
kpke3
kpke3
kpke3

Kateřina Bubnová

V. Mezinárodní konference "Za rovnováhu světa"

Dovolujeme si vás informovat o konání V. Mezinárodní konference Za rovnováhu světa, která se uskuteční ve dnech 26. – 29. ledna 2021 v Havaně. Odkaz na webové stránky konference je zde: http://www.porelequilibriodelmundocuba.com/en/default/principal.


Jana Krejčíková