SOCIÁLNÍ SÍTĚ
ČLENSTVÍ


PROJEKTY
STUDUJ POLITIKU
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti
Ke stažení
Stáhněte si tento dokument:

FSV UK zřizuje novou funkci studentského ombudsmana

Fakulta sociálních věd UK se rozhodla zřídit novou funkci studentských ombudsmanů, která se jakožto nový podpůrný orgán bude zasazovat o přívětivější prostředí na fakultě.Studentský ombudsman bude napomáhat efektivnějšímu a rychlejšímu řešení problémů a konfliktních situací. Bude fungovat jako poradce, zprostředkovatel a mediátor mezi studenty, pedagogy, vedením jednotlivých institutů i celé fakulty. Půjde tedy o další z podpůrných orgánů. Funkce studentského ombudsmana vznikne v rámci každého institutu a bude k dispozici pro studenty na všech stupních studia – tedy bakalářských, magisterských i doktorských programů. 

Kdo se může ombudsmanem stát?Studentským ombudsmanem se může stát student nebo studentka daného institutu, na kterém studuje bakalářský, magisterský nebo doktorský program. Jde o funkci volenou a volby zajišťují studentské spolky, které na institutech působí. 

Jak se přihlásit? Zájemci budou moci své přihlášky odevzdávat buď pomocí podatelny FSV UK na Hollaru, nebo je naskenované budou moci odevzdávat přímo předsedům volebních komisí jednotlivých spolků (složení volebních komisí naleznete zde). Svého kandidáta můžete navrhovat od 1. do 30. září 2021.

Volby studentských ombudsmanů proběhnou 13. - 14. října 2021. Celé znění Řádu studentského ombudsmana naleznete zde.

Složení volebních komisí studentských spolků k volbě studentských ombudsmanů pro období 2021/2022:

IES 

 • Tereza Markalousová (předsedkyně) 96207090@fsv.cuni.cz 
 • Daniel Matoušek  88952997@fsv.cuni.cz 
 • Tomáš Fencl 59887895@fsv.cuni.cz 

IKSŽ 

 • Johan Čáp (předseda) 67341417@fsv.cuni.cz 
 • Bára Košťálová 34167960@fsv.cuni.cz 
 • Marián Rolník 57726231@fsv.cuni.cz 

IMS 

 • Barbora Krempaská (předsedkyně) barbora.krempaska@fsv.cuni.cz 
 • Tomáš Čevela 66325418@fsv.cuni.cz 
 • David Kalina 60522701@fsv.cuni.cz 

IPS 

 • Marek Boňko (předseda) 50465644@fsv.cuni.cz 
 • Jan Hlaváč  90944910@fsv.cuni.cz 
 • Patrik Hübner 84701392@fsv.cuni.cz 

ISS 

 • Simona Rutová (předsedkyně) 32561555@fsv.cuni.cz 
 • Eliška Řehořová 59967850@fsv.cuni.cz 
 • Martina Jandová 38612720@fsv.cuni.cz


Kateřina Bubnová

AKTION CŘ - Rakousko: Pozvánka na webináře

Více info v příloze.


Přílohy:

informace

Kateřina Bubnová

DLHODOBÁ PLATENÁ STÁŽ V BRATISLAVSKEJ KANCELÁRII EUROPOSLANCA V. BILČÍKA

V bratislavskej kancelárii europoslanca Vladimíra Bilčíka znovu ponúkame možnosť platenej stáže pre študentky a študentov vysokých škôl denného štúdia do 26 rokov.

Do tímu hľadáme 2 zodpovedné uchádzačky alebo uchádzačov s aktívnym prístupom k plneniu úloh a so schopnosťou pracovať v tíme na obdobia od 1.10. do 28.2. 2022 a od 1.3. 2022 do 31.7., s časovou dotáciou cca 10 hodín týždenne od 9:00 do 16:00. Pracovný čas a dni práce je možné prispôsobovať podľa dohody a je možný home office.

Najdôležitejšou požiadavkou sú analytické a komunikačné zručnosti, anglický jazyk na úrovni C1, schopnosť písať a pracovať s bežnými počítačovými programami a aplikáciami. Ďalšími predpokladmi pre absolvovanie stáže sú zmysel pre detail a základná znalosť európskej politiky. Znalosť viacerých cudzích jazykov je vítaná.Preferovanou oblasťou štúdia sú humanitné, spoločenské a právne vedy.

Prosím, pre prihlásenie na stáž vyplňte tento formulár: https://forms.gle/rZGziRQgW619wPaq5, do ktorého nahráte štruktúrovaný životopis a krátky motivačný list v slovenčine (max. 300 slov) s odôvodnením, prečo by ste chceli stáž absolvovať u europoslanca Vladimíra Bilčíka (SPOLU – občianska demokracia /EPP Group in the European Parliament) do 23.9.2021.Vybrané/í kandidátky a kandidáti absolvujú telefonický, osobný alebo online pohovor, na základe ktorého vyberieme účastníčky alebo účastníkov stáže. 

Čo ponúkame:- Stáž je honorovaná odmenou 200 EUR mesačne a preplácané je cestovné a stravné súvisiace s výkonom práce;- So stážistkou/stážistom bude uzatvorená zmluva o brigádnickej práci študentov s europoslancom Bilčíkom a Európskym parlamentom;- Počas stáže zažijete prípravu a priebeh plenárneho zasadnutia Európskehoparlamentu;- Zoznámite sa s fungovaním kancelárie europoslanca;- Budete sa aktívne podieľať na tvorbe komunikačných výstupov a podkladov pre jeho prácu;- Budete plniť samostatné úlohy ako aj úlohy v bratislavskom a bruselskom tíme europoslanca Bilčíka;- Zúčastníte sa porád a podujatí, ktoré v čase stáže prebehnú;- Získate niekoľko konkrétnych zručností, ktoré sa vám zídu pri práci vo verejnom sektore;- Za stáž vám radi umožníme získať ECTS.

Tešíme sa na vás!


Kateřina Bubnová

SVV CONFERENCE FOR PHD STUDENTS

Zajímá vás, čemu se věnují mladé naděje z řad doktorandů a doktorandek IPS? Pak by vás mohla oslovit konference IPS, kde budou prezentovány výstupy Specifického vysokoškolského výzkumu (SVV).   Základ řešitelského týmu SVV tvoří právě studenti doktorských studijních oborů mezinárodní vztahy a politologie. Cílem SVV je navýšení kvality publikačních výstupů doktorandů a jejich disertačních prací.   Akce se uskuteční ve středu 29. září.


Přílohy:

pozvánka

Kateřina Bubnová

Stálé zastoupení ČR při EU - možnost studijních stáží v průběhu CZ PRES v Radě EU

V souvislosti s nadcházejícím předsednictvím České republiky v Radě EU si tímto dovolujeme oslovit příslušné fakulty Univerzity Karlovy s nabídkou neplacených studijních stáží na Stálém zastoupení ČR při EU v Bruselu ve druhé polovině roku 2022 (přesný termín stáží bude teprve upřesněn).

Dle Vašich možností bychom z Fakulty sociálních věd UK velice uvítali vyslání:

3 studentů oborů žurnalistika a mediální studia, kteří by byli zařazeni v tiskovém týmu SZ Brusel,

5 studentů oborů mezinárodní vztahy, teritoriální - evropská studia nebo politologie, kteří by působili v oddělení Antici a útvaru COPS SZ Brusel,

a z právnické fakulty vyslání 1 studenta do oddělení justice a vnitro SZ Brusel.   

Musím bohužel upřesnit, že na nabízené stáže na SZ Brusel nejsou vyčleněny finanční prostředky a náležitosti s vysláním by tudíž byly v kompetenci příslušných fakult případně by si stážisté náklady na pobyt hradili samostatně.  

V případě zájmu prosím kontaktujte Pavla Knapa pavel.knap@ruk.cuni.cz


Kateřina Bubnová

Aktuální otázky českého zákonodárství

Vážení,jménem Oddělení komunikace a vzdělávání Kanceláře Poslanecké sněmovny si Vás dovolujeme pozvat na seminář určený studentům "Aktuální otázky českého zákonodárství", který připravujeme na čtvrtek 23. září od 9:00 do 12:00.Seminář se bude konat v Informačním středisku Poslanecké sněmovny - Malostranské náměstí 6/18 Praha 1.Pro účast se registrujte na emailu okv@psp.cz, pro registraci využijte přiložený formulář vyplněný údaji registrované osoby, nebo na telefonním čísle 257 174 117.V objektech Poslanecké sněmovny platí povinnost nosit respirátor třídy minimálně FFP2/KN 95 nebo zdravotnickou roušku. Návštěvníci musí předložit potvrzení o absolvování testu na přítomnost viru SARS-CoV-2s negativním výsledkem, který není staršího data než z prvního pracovního dne v tom konkrétním kalendářním týdnu, nebo certifikát MZ ČR o očkování proti COVID-19, případně doložit, že od aplikace první dávky očkovací látky uplynuly příslušné lhůty vyhlášené ministerstvem zdravotnictví.Přihlášení je závazné, po odeslání Vaší přihlášky Vám garantujeme místo na semináři, neočekávejte od nás potvrzující email. V případě naplněnosti semináře Vás budeme písemně kontaktovat.Program semináře a přihlašovací formulář jsou přiloženy k emailu.Budeme se na Vás těšit!Se srdečným pozdravemTým Oddělení komunikace a vzděláváníParlamentní institutKancelář Poslanecké sněmovny

 

 

 


Přílohy:

přihláška
aktuální otázky

Kateřina Bubnová

PODZIMNÍ KOLO FONDU MOBILITY UK PRO ROK 2021-2

Aplikace Fondu Mobility bude pro podávání přihlášek v podzimní kolo bude otevřena 20. 9.  do 20. 10. 2021

Dotazy k FM je možné zasílat na studyabroad@fsv.cuni.cz, telefonicky 222 112 221 u Marie Stanovské, OZS kancelář 216.


Kateřina Bubnová

Stipendia na základě mezinárodních smluv na 2022/2023 - NĚMECKY MLUVÍCÍ ZEMĚ

V příloze najdete nabídku na AR 2022/2023.


Přílohy:

Nabídka stipendií

Kateřina Bubnová

Hostující vyučující ZS 2021/2021

V příloze naleznete seznam hostujících na ZS 2021/2022.


Přílohy:

Hostující ZS 2021/2022

Kateřina Bubnová

STÁŽ NA VELVYSLANECTVÍ ČR V HELSINKÁCH

Velvyslanectví ČR v Helsinkách hledá stážistu.

Délka trvání stáže: od 15. ledna do 30. června 2022

Motivační dopisy a další dokumenty zasílejte na adresu svoz@fsv.cuni.cz nejpozději do 27. 9. 2021.


Přílohy:

informace

Kateřina Bubnová

Nabídka stipendií na letní semestr 2022 - GFPS

Více informací k studijnímu stipendiu zde

Více informací k praktikantskému stipendiu zde

Přihláška zde


Přílohy:

stipendia

Kateřina Bubnová

VISEGRAD - TAIWAN SCHOLARSHIP PRO PHD STUDENTY A POSTDOKTORANDY

Visegrad Fund nabízí možnost studentům PhD studia a postdoktorandům  požádat si o Visegrad - Taiwan Scholarship.  Více informací je zde.  

Visegrad - Taiwan Scholarship notification

Informace k přihlášce zde

Uzávěrka přihlášek - 30. 9. 2021


Kateřina Bubnová

Dovolená IPS

V souboru v příloze naleznete rozpis dovolených na následující měsíce.

červené dny = víkend, svátek

číslo = dovolená

volné políčko = pracovní den


Přílohy:

Dovolenky IPS

Kateřina Bubnová

Dovolená IPS červenec - září

V souboru v příloze naleznete rozpis dovolených na následující měsíce.

červené dny = víkend, svátek

číslo = dovolená

volné políčko = pracovní den


Přílohy:

Dovolenky IPS

Kateřina Bubnová
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti


FSV UK zřizuje novou funkci studentského ombudsmana

Fakulta sociálních věd UK se rozhodla zřídit novou funkci studentských ombudsmanů, která se jakožto nový podpůrný orgán bude zasazovat o přívětivější prostředí na fakultě.Studentský ombudsman bude napomáhat efektivnějšímu a rychlejšímu řešení problémů a konfliktních situací. Bude fungovat jako poradce, zprostředkovatel a mediátor mezi studenty, pedagogy, vedením jednotlivých institutů i celé fakulty. Půjde tedy o další z podpůrných orgánů. Funkce studentského ombudsmana vznikne v rámci každého institutu a bude k dispozici pro studenty na všech stupních studia – tedy bakalářských, magisterských i doktorských programů. 

Kdo se může ombudsmanem stát?Studentským ombudsmanem se může stát student nebo studentka daného institutu, na kterém studuje bakalářský, magisterský nebo doktorský program. Jde o funkci volenou a volby zajišťují studentské spolky, které na institutech působí. 

Jak se přihlásit? Zájemci budou moci své přihlášky odevzdávat buď pomocí podatelny FSV UK na Hollaru, nebo je naskenované budou moci odevzdávat přímo předsedům volebních komisí jednotlivých spolků (složení volebních komisí naleznete zde). Svého kandidáta můžete navrhovat od 1. do 30. září 2021.

Volby studentských ombudsmanů proběhnou 13. - 14. října 2021. Celé znění Řádu studentského ombudsmana naleznete zde.

Složení volebních komisí studentských spolků k volbě studentských ombudsmanů pro období 2021/2022:

IES 

IKSŽ 

IMS 

IPS 

ISS 


Kateřina Bubnová

AKTION CŘ - Rakousko: Pozvánka na webináře

Více info v příloze.


Přílohy:

informace

Kateřina Bubnová

DLHODOBÁ PLATENÁ STÁŽ V BRATISLAVSKEJ KANCELÁRII EUROPOSLANCA V. BILČÍKA

V bratislavskej kancelárii europoslanca Vladimíra Bilčíka znovu ponúkame možnosť platenej stáže pre študentky a študentov vysokých škôl denného štúdia do 26 rokov.

Do tímu hľadáme 2 zodpovedné uchádzačky alebo uchádzačov s aktívnym prístupom k plneniu úloh a so schopnosťou pracovať v tíme na obdobia od 1.10. do 28.2. 2022 a od 1.3. 2022 do 31.7., s časovou dotáciou cca 10 hodín týždenne od 9:00 do 16:00. Pracovný čas a dni práce je možné prispôsobovať podľa dohody a je možný home office.

Najdôležitejšou požiadavkou sú analytické a komunikačné zručnosti, anglický jazyk na úrovni C1, schopnosť písať a pracovať s bežnými počítačovými programami a aplikáciami. Ďalšími predpokladmi pre absolvovanie stáže sú zmysel pre detail a základná znalosť európskej politiky. Znalosť viacerých cudzích jazykov je vítaná.Preferovanou oblasťou štúdia sú humanitné, spoločenské a právne vedy.

Prosím, pre prihlásenie na stáž vyplňte tento formulár: https://forms.gle/rZGziRQgW619wPaq5, do ktorého nahráte štruktúrovaný životopis a krátky motivačný list v slovenčine (max. 300 slov) s odôvodnením, prečo by ste chceli stáž absolvovať u europoslanca Vladimíra Bilčíka (SPOLU – občianska demokracia /EPP Group in the European Parliament) do 23.9.2021.Vybrané/í kandidátky a kandidáti absolvujú telefonický, osobný alebo online pohovor, na základe ktorého vyberieme účastníčky alebo účastníkov stáže. 

Čo ponúkame:- Stáž je honorovaná odmenou 200 EUR mesačne a preplácané je cestovné a stravné súvisiace s výkonom práce;- So stážistkou/stážistom bude uzatvorená zmluva o brigádnickej práci študentov s europoslancom Bilčíkom a Európskym parlamentom;- Počas stáže zažijete prípravu a priebeh plenárneho zasadnutia Európskehoparlamentu;- Zoznámite sa s fungovaním kancelárie europoslanca;- Budete sa aktívne podieľať na tvorbe komunikačných výstupov a podkladov pre jeho prácu;- Budete plniť samostatné úlohy ako aj úlohy v bratislavskom a bruselskom tíme europoslanca Bilčíka;- Zúčastníte sa porád a podujatí, ktoré v čase stáže prebehnú;- Získate niekoľko konkrétnych zručností, ktoré sa vám zídu pri práci vo verejnom sektore;- Za stáž vám radi umožníme získať ECTS.

Tešíme sa na vás!


Kateřina Bubnová

SVV CONFERENCE FOR PHD STUDENTS

Zajímá vás, čemu se věnují mladé naděje z řad doktorandů a doktorandek IPS? Pak by vás mohla oslovit konference IPS, kde budou prezentovány výstupy Specifického vysokoškolského výzkumu (SVV).   Základ řešitelského týmu SVV tvoří právě studenti doktorských studijních oborů mezinárodní vztahy a politologie. Cílem SVV je navýšení kvality publikačních výstupů doktorandů a jejich disertačních prací.   Akce se uskuteční ve středu 29. září.


Přílohy:

pozvánka

Kateřina Bubnová

Stálé zastoupení ČR při EU - možnost studijních stáží v průběhu CZ PRES v Radě EU

V souvislosti s nadcházejícím předsednictvím České republiky v Radě EU si tímto dovolujeme oslovit příslušné fakulty Univerzity Karlovy s nabídkou neplacených studijních stáží na Stálém zastoupení ČR při EU v Bruselu ve druhé polovině roku 2022 (přesný termín stáží bude teprve upřesněn).

Dle Vašich možností bychom z Fakulty sociálních věd UK velice uvítali vyslání:

3 studentů oborů žurnalistika a mediální studia, kteří by byli zařazeni v tiskovém týmu SZ Brusel,

5 studentů oborů mezinárodní vztahy, teritoriální - evropská studia nebo politologie, kteří by působili v oddělení Antici a útvaru COPS SZ Brusel,

a z právnické fakulty vyslání 1 studenta do oddělení justice a vnitro SZ Brusel.   

Musím bohužel upřesnit, že na nabízené stáže na SZ Brusel nejsou vyčleněny finanční prostředky a náležitosti s vysláním by tudíž byly v kompetenci příslušných fakult případně by si stážisté náklady na pobyt hradili samostatně.  

V případě zájmu prosím kontaktujte Pavla Knapa pavel.knap@ruk.cuni.cz


Kateřina Bubnová

Aktuální otázky českého zákonodárství

Vážení,jménem Oddělení komunikace a vzdělávání Kanceláře Poslanecké sněmovny si Vás dovolujeme pozvat na seminář určený studentům "Aktuální otázky českého zákonodárství", který připravujeme na čtvrtek 23. září od 9:00 do 12:00.Seminář se bude konat v Informačním středisku Poslanecké sněmovny - Malostranské náměstí 6/18 Praha 1.Pro účast se registrujte na emailu okv@psp.cz, pro registraci využijte přiložený formulář vyplněný údaji registrované osoby, nebo na telefonním čísle 257 174 117.V objektech Poslanecké sněmovny platí povinnost nosit respirátor třídy minimálně FFP2/KN 95 nebo zdravotnickou roušku. Návštěvníci musí předložit potvrzení o absolvování testu na přítomnost viru SARS-CoV-2s negativním výsledkem, který není staršího data než z prvního pracovního dne v tom konkrétním kalendářním týdnu, nebo certifikát MZ ČR o očkování proti COVID-19, případně doložit, že od aplikace první dávky očkovací látky uplynuly příslušné lhůty vyhlášené ministerstvem zdravotnictví.Přihlášení je závazné, po odeslání Vaší přihlášky Vám garantujeme místo na semináři, neočekávejte od nás potvrzující email. V případě naplněnosti semináře Vás budeme písemně kontaktovat.Program semináře a přihlašovací formulář jsou přiloženy k emailu.Budeme se na Vás těšit!Se srdečným pozdravemTým Oddělení komunikace a vzděláváníParlamentní institutKancelář Poslanecké sněmovny

 

 

 


Přílohy:

přihláška
aktuální otázky

Kateřina Bubnová

PODZIMNÍ KOLO FONDU MOBILITY UK PRO ROK 2021-2

Aplikace Fondu Mobility bude pro podávání přihlášek v podzimní kolo bude otevřena 20. 9.  do 20. 10. 2021

Dotazy k FM je možné zasílat na studyabroad@fsv.cuni.cz, telefonicky 222 112 221 u Marie Stanovské, OZS kancelář 216.


Kateřina Bubnová

Stipendia na základě mezinárodních smluv na 2022/2023 - NĚMECKY MLUVÍCÍ ZEMĚ

V příloze najdete nabídku na AR 2022/2023.


Přílohy:

Nabídka stipendií

Kateřina Bubnová

Hostující vyučující ZS 2021/2021

V příloze naleznete seznam hostujících na ZS 2021/2022.


Přílohy:

Hostující ZS 2021/2022

Kateřina Bubnová

STÁŽ NA VELVYSLANECTVÍ ČR V HELSINKÁCH

Velvyslanectví ČR v Helsinkách hledá stážistu.

Délka trvání stáže: od 15. ledna do 30. června 2022

Motivační dopisy a další dokumenty zasílejte na adresu svoz@fsv.cuni.cz nejpozději do 27. 9. 2021.


Přílohy:

informace

Kateřina Bubnová

Nabídka stipendií na letní semestr 2022 - GFPS

Více informací k studijnímu stipendiu zde

Více informací k praktikantskému stipendiu zde

Přihláška zde


Přílohy:

stipendia

Kateřina Bubnová

VISEGRAD - TAIWAN SCHOLARSHIP PRO PHD STUDENTY A POSTDOKTORANDY

Visegrad Fund nabízí možnost studentům PhD studia a postdoktorandům  požádat si o Visegrad - Taiwan Scholarship.  Více informací je zde.  

Visegrad - Taiwan Scholarship notification

Informace k přihlášce zde

Uzávěrka přihlášek - 30. 9. 2021


Kateřina Bubnová

Dovolená IPS

V souboru v příloze naleznete rozpis dovolených na následující měsíce.

červené dny = víkend, svátek

číslo = dovolená

volné políčko = pracovní den


Přílohy:

Dovolenky IPS

Kateřina Bubnová

Dovolená IPS červenec - září

V souboru v příloze naleznete rozpis dovolených na následující měsíce.

červené dny = víkend, svátek

číslo = dovolená

volné políčko = pracovní den


Přílohy:

Dovolenky IPS

Kateřina Bubnová