SOCIÁLNÍ SÍTĚ
ČLENSTVÍ


PROJEKTY
STUDUJ POLITIKU
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti
Ke stažení
Stáhněte si tento dokument:

Přesun konzultačních hodin dr. Kučery příští týden

V týdnu 21.-25.6 bude konzultační hodiny dr. Kučery v úterý 22.6. 14:00-16:00.


Kateřina Bubnová

Nabídka stáží v NATO

Vážení,rádi bychom Vás tímto upozornili na vyhlášené výběrové řízení na placené stáže na Mezinárodním sekretariátu NATO. Pozice jsou určené studentům/absolventům a studentkám/absolventkám starším 21 let, kteří ještě studují na vysoké škole, nebo se nacházejí jeden rok od ukončení studia. V letošním ročníků máme zájem obsadit tři místa na specializovaných útvarech Mezinárodního sekretariátu NATO. Program je součástí úsilí MZV ČR posílit přítomnost českých expertů v mezinárodních organizacích.Vzhledem k tomu, že se pohybujete v akademické a expertním prostředí, kde s potenciálními zájemci přicházíte to kontaktu, rád bych Vás tímto požádal o sdílení. Všechny důležité informace je možné najít na tomto odkazu: https://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/zamestnani/staze_v_mezinarodnich_organizacich/x2021_06_16_vyberove_rizeni_na_staz_v_sidle_nato.htmlNeváhejte se na mě obrátit v případě otázek.S přáním všeho dobrého,Michal MádlOdbor bezpečnostní politiky/Security Policy DepartmentMinisterstvo zahraničních věcí ČRLoretánské nám 5118 01, Praha 1 - Hradčany+ 420 224 182 302michal_madl@mzv.czwww.mzv.cz


Gabriela Baranyaiová

Elections in times of Covid. What impact on the rules, campaign dynamics and results?

Call for proposals for a webinar Elections in times of Covid.What impact on the rules, campaign dynamics and results?

Coordinators : Jean-Michel De Waele (Université libre de Bruxelles), Michel Perottino (Université Charles de Prague), Jean-Benoit Pilet (Université libre de Bruxelles)

The Covid-19 pandemic has affected the entire planet since the beginning of 2020. A year and a half later, many democracies have organized elections despite the difficult health situation. However, at this stage we do not have an overview of how these elections went and what impact the pandemic may have had. The goal of this call for papers/presentations is precisely to take the time to analyze and to compare elections held during the pandemic in order to better understand how the Covid-19 may have affected them. More specifically, we invite paper proposals analyzing elections held between early 2020 and summer 2021 and addressing one of the following three aspects (or more of them).

 1. Were some electoral rules changed? Organizing elections in times of pandemic very often involves modifying the practical arrangements for organizing elections. This can range from setting up a remote voting system, to spreading votes over several days and more places. It can also happen that the electoral system itself is modified to adapt to the health context (eg: changing from two to one round of elections). We invite papers studying changes to the organization of elections during the pandemic, and questioning the persistence of these changes beyond it.

2. Were election campaigns transformed? Will campaigning in times of Covid-19 lead to enduring changes in communication practices? Do the issues covered differ, do they focus on the pandemic and its consequences? or do the usual policy debates remain dominant? We invite communications studying how electoral campaigns in times of Covid-19 have been transformed, in their form and in their content, compared to the elections organized before the pandemic occurs.

3. Were election results and the voting behavior altered? Did voters vote in the usual way or was the electoral volatility greater? Which parties seem to have benefited from the electoral situation? and which ones suffer the most? We invite papers studying how the electoral results and the voting behavior could have been modified by the pandemic. We would particularly like to receive study proposals based on electoral surveys that go beyond aggregated results.

Proposals of paper shall be submitted by Monday 23 August to the following e-mail addresses: Jean-Michel.De.Waele@ulb.be, perottino@fsv.cuni.cz, Jean-Benoit.Pilet@ulb.be

The length of the proposals must be one page maximum and they have to present the case(s) to be studied, the proposed problem and the methodology used.

Proposals can be made in French or English.

Selected proposals will be presented in a webinar on November 19th, 2021.

In this webinar, we will also discuss a collective publication project in the form of a special journal issue or collective work.


Kateřina Bubnová

Rozhovor s dr. Irenou Kalhousovou

V čele nové izraelské vlády po dvanácti letech nestojí Benjamin Netanjahu. Jak velké naděje na úspěch má nová, ideologicky různorodá vláda? A co do ní přinese historicky první strana zastupující arabskou menšinu v zemi? Hostem Vladimíra Kroce ve Dvaceti minutách Radiožurnálu byla s Irena Kalhousová, ředitelka Herzlova centra izraelských studií na Univerzitě Karlově.

https://radiozurnal.rozhlas.cz/mam-urcitou-nadeji-ze-nova-izraelska-vlada-prezije-dele-nez-par-mesicu-tvrdi-8513369


Kateřina Bubnová

Pracovní nabídka na katedře marketingové komunikace a PR - AP Ph.D. nebo doc.

Děkanka Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na pozici akademického pracovníka / akademické pracovnice pro Katedru marketingové komunikace a public relations na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzita Karlova.

Více informací naleznete zde: https://fsv.cuni.cz/fakulta/kariera/akademicky-pracovnik/akademicka-pracovnice-pro-katedru-marketingove-komunikace


Gabriela Baranyaiová

Promítání dokumentu a diskuse o justiční vraždě Heliodora Píky

Dovolujeme si Vás pozvat na promítání dokumentu "Bez milosti" o životě a justiční vraždě generála Heliodora Píky a diskusi s autorkami snímku. Na dokument se můžete podívat kdykoli podle Vašich časových možností na platformě Vimeo. Diskuse s režisérkami snímku, Marií Šandovou a Kristinou Vlachovou, a právním historikem Lukášem Blažkem proběhne 21. června 2021 od 17.00 hodin na platformě Zoom.   Svoji účast potvrďte, prosím, na adrese https://tinyurl.com/bez-milosti a obratem získáte přístupové údaje.


Přílohy:

bezmilosti

Gabriela Baranyaiová

Pracovní nabídka pro absolventy oboru politologie

Milé absolventky, milí absolventi, milé studentky, milí studenti,

 

rádi bychom Vás upozornili na otevření nových pracovních pozic v odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR v souvislosti s nadcházejícím předsednictvím Rady EU. Pozice je vhodná i pro uchazeče se vzděláním v oblasti politologie, byly bychom tedy velice vděční, kdybyste inzerát mohli sdílet s Vašimi studenty, kteří nyní zakončují studium, a absolventy. Vše naleznete v příloze a zde http://jobs.juristic.cz/JobDetail.action?show=&recordId=5639078923993088

 

Bližší informace poskytne: Lenka Svatošová, tel. 974 832 268  

 

Doručení přihlášky: Nabídku se strukturovaným životopisem a motivačním dopisem je možné zaslat nejpozději do 20. června 2021 na emailovou adresu:  lenka.svatosova@mvcr.cz a do předmětu e‑mailu uveďte „přijímací řízení CZ PRES“.


Přílohy:

MVPRES

Gabriela Baranyaiová

STIPENDIUM NA LETNÍ ŠKOLY V BAVORSKU

Agentura BTHA nabízí stipendia na účast na jazykových nebo odborných školách v Bavorsku v roce 2021. Ucházet se mohou studenti BSP, MSP, DSP a akademičtí pracovníci. Seznam kurzů pro rok 2021 je pestrý a zveřejněn na stránkách BTHA v rubrice Stipendia, kde jsou rovněž zprávy z pobytu z minulých let.

O stipendium se mohou ucházet studenti, doktorandi, vyučující a vědci veřejných vysokých škol z České republiky.Lze využít i k účasti na online jazykových kurzech.

Podmínka českého občanství není uvedena.    

U zájemců o jazykových kurzů NJ se předpokládá znalost němčiny na minimální úrovni B1.  

Zájemci zasílají svou žádost poštou a e-mailem na BTHA/BAYHOST Universitätsstr. 31 93053 Regensburg, e-mail: sekretariat@btha.de


Kateřina Bubnová

Změna konzultačních hodin dr. Martinkové do konce června

Do konce června se mění konzultační hodiny dr. Martinkové na čtvrtek 8:30 - 10:00.


Kateřina Bubnová

Izrael: Minové pole v politice i nová výzkumná agenda UK

Jak zkoumat, učit a učit se o Izraeli v době, kdy toto téma často budí velmi silné emoce a rozděluje společnost i akademickou obec? Tato otázka mě provází již mnoho let a postupem času spíše nabývá na urgentnosti nežli naopak. Během mého doktorandského studia na London School of Economics jsem velmi intenzivně vnímala, jak je téma Izraele součástí ideologických bojů a kulturních válek, píše v komentáři pro magazín Forum doktorka Irena Kalhousová, ředitelka Rady Herzlova centra izraelských studií a rovněž výzkumnice Peace Research Center Prague při Fakultě sociálních věd UK.

Článek k dispozici zde https://www.ukforum.cz/rubriky/nazory/7961-izrael-minove-pole-v-politice-i-nova-vyzkumna-agenda-na-uk


Kateřina Bubnová

Změna konzultačních hodin dr. Kučerové ve zkouškovém

Konzultační hodiny ve zkouškovém období dr. Kučerové se mění na pondělí  9,30-10,30, online Google Meet:  meet.google.com/rnr-ihcn-hzh


Kateřina Bubnová

Změna konzultačních hodin dr. Ludvíka ve zkouškovém období

Ve zkouškovém období budou konzultační hodiny dr. Ludvíka v pondělí od 13:00 do 14:30


Kateřina Bubnová

Konzultační hodiny LS 2021

Aktualizované konzultační hodiny vyučujících na LS naleznete i s linky zde.  


Kateřina Bubnová
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti


Přesun konzultačních hodin dr. Kučery příští týden

V týdnu 21.-25.6 bude konzultační hodiny dr. Kučery v úterý 22.6. 14:00-16:00.


Kateřina Bubnová

Nabídka stáží v NATO

Vážení,rádi bychom Vás tímto upozornili na vyhlášené výběrové řízení na placené stáže na Mezinárodním sekretariátu NATO. Pozice jsou určené studentům/absolventům a studentkám/absolventkám starším 21 let, kteří ještě studují na vysoké škole, nebo se nacházejí jeden rok od ukončení studia. V letošním ročníků máme zájem obsadit tři místa na specializovaných útvarech Mezinárodního sekretariátu NATO. Program je součástí úsilí MZV ČR posílit přítomnost českých expertů v mezinárodních organizacích.Vzhledem k tomu, že se pohybujete v akademické a expertním prostředí, kde s potenciálními zájemci přicházíte to kontaktu, rád bych Vás tímto požádal o sdílení. Všechny důležité informace je možné najít na tomto odkazu: https://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/zamestnani/staze_v_mezinarodnich_organizacich/x2021_06_16_vyberove_rizeni_na_staz_v_sidle_nato.htmlNeváhejte se na mě obrátit v případě otázek.S přáním všeho dobrého,Michal MádlOdbor bezpečnostní politiky/Security Policy DepartmentMinisterstvo zahraničních věcí ČRLoretánské nám 5118 01, Praha 1 - Hradčany+ 420 224 182 302michal_madl@mzv.czwww.mzv.cz


Gabriela Baranyaiová

Elections in times of Covid. What impact on the rules, campaign dynamics and results?

Call for proposals for a webinar Elections in times of Covid.What impact on the rules, campaign dynamics and results?

Coordinators : Jean-Michel De Waele (Université libre de Bruxelles), Michel Perottino (Université Charles de Prague), Jean-Benoit Pilet (Université libre de Bruxelles)

The Covid-19 pandemic has affected the entire planet since the beginning of 2020. A year and a half later, many democracies have organized elections despite the difficult health situation. However, at this stage we do not have an overview of how these elections went and what impact the pandemic may have had. The goal of this call for papers/presentations is precisely to take the time to analyze and to compare elections held during the pandemic in order to better understand how the Covid-19 may have affected them. More specifically, we invite paper proposals analyzing elections held between early 2020 and summer 2021 and addressing one of the following three aspects (or more of them).

 1. Were some electoral rules changed? Organizing elections in times of pandemic very often involves modifying the practical arrangements for organizing elections. This can range from setting up a remote voting system, to spreading votes over several days and more places. It can also happen that the electoral system itself is modified to adapt to the health context (eg: changing from two to one round of elections). We invite papers studying changes to the organization of elections during the pandemic, and questioning the persistence of these changes beyond it.

2. Were election campaigns transformed? Will campaigning in times of Covid-19 lead to enduring changes in communication practices? Do the issues covered differ, do they focus on the pandemic and its consequences? or do the usual policy debates remain dominant? We invite communications studying how electoral campaigns in times of Covid-19 have been transformed, in their form and in their content, compared to the elections organized before the pandemic occurs.

3. Were election results and the voting behavior altered? Did voters vote in the usual way or was the electoral volatility greater? Which parties seem to have benefited from the electoral situation? and which ones suffer the most? We invite papers studying how the electoral results and the voting behavior could have been modified by the pandemic. We would particularly like to receive study proposals based on electoral surveys that go beyond aggregated results.

Proposals of paper shall be submitted by Monday 23 August to the following e-mail addresses: Jean-Michel.De.Waele@ulb.be, perottino@fsv.cuni.cz, Jean-Benoit.Pilet@ulb.be

The length of the proposals must be one page maximum and they have to present the case(s) to be studied, the proposed problem and the methodology used.

Proposals can be made in French or English.

Selected proposals will be presented in a webinar on November 19th, 2021.

In this webinar, we will also discuss a collective publication project in the form of a special journal issue or collective work.


Kateřina Bubnová

Rozhovor s dr. Irenou Kalhousovou

V čele nové izraelské vlády po dvanácti letech nestojí Benjamin Netanjahu. Jak velké naděje na úspěch má nová, ideologicky různorodá vláda? A co do ní přinese historicky první strana zastupující arabskou menšinu v zemi? Hostem Vladimíra Kroce ve Dvaceti minutách Radiožurnálu byla s Irena Kalhousová, ředitelka Herzlova centra izraelských studií na Univerzitě Karlově.

https://radiozurnal.rozhlas.cz/mam-urcitou-nadeji-ze-nova-izraelska-vlada-prezije-dele-nez-par-mesicu-tvrdi-8513369


Kateřina Bubnová

Pracovní nabídka na katedře marketingové komunikace a PR - AP Ph.D. nebo doc.

Děkanka Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na pozici akademického pracovníka / akademické pracovnice pro Katedru marketingové komunikace a public relations na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzita Karlova.

Více informací naleznete zde: https://fsv.cuni.cz/fakulta/kariera/akademicky-pracovnik/akademicka-pracovnice-pro-katedru-marketingove-komunikace


Gabriela Baranyaiová

Promítání dokumentu a diskuse o justiční vraždě Heliodora Píky

Dovolujeme si Vás pozvat na promítání dokumentu "Bez milosti" o životě a justiční vraždě generála Heliodora Píky a diskusi s autorkami snímku. Na dokument se můžete podívat kdykoli podle Vašich časových možností na platformě Vimeo. Diskuse s režisérkami snímku, Marií Šandovou a Kristinou Vlachovou, a právním historikem Lukášem Blažkem proběhne 21. června 2021 od 17.00 hodin na platformě Zoom.   Svoji účast potvrďte, prosím, na adrese https://tinyurl.com/bez-milosti a obratem získáte přístupové údaje.


Přílohy:

bezmilosti

Gabriela Baranyaiová

Pracovní nabídka pro absolventy oboru politologie

Milé absolventky, milí absolventi, milé studentky, milí studenti,

 

rádi bychom Vás upozornili na otevření nových pracovních pozic v odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR v souvislosti s nadcházejícím předsednictvím Rady EU. Pozice je vhodná i pro uchazeče se vzděláním v oblasti politologie, byly bychom tedy velice vděční, kdybyste inzerát mohli sdílet s Vašimi studenty, kteří nyní zakončují studium, a absolventy. Vše naleznete v příloze a zde http://jobs.juristic.cz/JobDetail.action?show=&recordId=5639078923993088

 

Bližší informace poskytne: Lenka Svatošová, tel. 974 832 268  

 

Doručení přihlášky: Nabídku se strukturovaným životopisem a motivačním dopisem je možné zaslat nejpozději do 20. června 2021 na emailovou adresu:  lenka.svatosova@mvcr.cz a do předmětu e‑mailu uveďte „přijímací řízení CZ PRES“.


Přílohy:

MVPRES

Gabriela Baranyaiová

STIPENDIUM NA LETNÍ ŠKOLY V BAVORSKU

Agentura BTHA nabízí stipendia na účast na jazykových nebo odborných školách v Bavorsku v roce 2021. Ucházet se mohou studenti BSP, MSP, DSP a akademičtí pracovníci. Seznam kurzů pro rok 2021 je pestrý a zveřejněn na stránkách BTHA v rubrice Stipendia, kde jsou rovněž zprávy z pobytu z minulých let.

O stipendium se mohou ucházet studenti, doktorandi, vyučující a vědci veřejných vysokých škol z České republiky.Lze využít i k účasti na online jazykových kurzech.

Podmínka českého občanství není uvedena.    

U zájemců o jazykových kurzů NJ se předpokládá znalost němčiny na minimální úrovni B1.  

Zájemci zasílají svou žádost poštou a e-mailem na BTHA/BAYHOST Universitätsstr. 31 93053 Regensburg, e-mail: sekretariat@btha.de


Kateřina Bubnová

Změna konzultačních hodin dr. Martinkové do konce června

Do konce června se mění konzultační hodiny dr. Martinkové na čtvrtek 8:30 - 10:00.


Kateřina Bubnová

Izrael: Minové pole v politice i nová výzkumná agenda UK

Jak zkoumat, učit a učit se o Izraeli v době, kdy toto téma často budí velmi silné emoce a rozděluje společnost i akademickou obec? Tato otázka mě provází již mnoho let a postupem času spíše nabývá na urgentnosti nežli naopak. Během mého doktorandského studia na London School of Economics jsem velmi intenzivně vnímala, jak je téma Izraele součástí ideologických bojů a kulturních válek, píše v komentáři pro magazín Forum doktorka Irena Kalhousová, ředitelka Rady Herzlova centra izraelských studií a rovněž výzkumnice Peace Research Center Prague při Fakultě sociálních věd UK.

Článek k dispozici zde https://www.ukforum.cz/rubriky/nazory/7961-izrael-minove-pole-v-politice-i-nova-vyzkumna-agenda-na-uk


Kateřina Bubnová

Změna konzultačních hodin dr. Kučerové ve zkouškovém

Konzultační hodiny ve zkouškovém období dr. Kučerové se mění na pondělí  9,30-10,30, online Google Meet:  meet.google.com/rnr-ihcn-hzh


Kateřina Bubnová

Změna konzultačních hodin dr. Ludvíka ve zkouškovém období

Ve zkouškovém období budou konzultační hodiny dr. Ludvíka v pondělí od 13:00 do 14:30


Kateřina Bubnová

Konzultační hodiny LS 2021

Aktualizované konzultační hodiny vyučujících na LS naleznete i s linky zde.  


Kateřina Bubnová