Call for papers - 5th ESS International Conference

5. mezinárodní konference European Social Survey (ESS) se bude konat od pondělí 8. července do středy 10. července 2024 na ICS-University of Lisbon a ISCT-University Institute of Lisbon v Lisabonu.

5. mezinárodní konference ESS - Addressing grand societal challenges cross-nationally: Investigation, innovation and insights from 20 years of data bude prezentovat výzkum založený na datech ESS (či v kombinaci s dalšími datovými zdroji), jehož cílem je především mapovat společenské změny a stabilitu.

V neposlední řadě je součástí konference mnoho sekcí zabývajících se metodologií ESS a jiných předních mezinárodních sociálně-vědních výzkumů.

Stále je otevřena výzva k podání abstraktů (Call for papers) navrhovaných konferenčních příspěvků v rozsahu do 500 slov (plus 3-5 klíčových slov).

Abstrakty se podávají před webové rozhraní ConfTool do 31. ledna 2024.

Bližší informace včetně seznamu jednotlivých sekcí naleznete zde. Zástupkyně Českého národního uzlu ESS budou předsedat sekci s názvem "Are there any democrats after 35 years of democratic consolidation? Challenges to democracy in Central and Eastern Europe". Uvítáme zajímavé perspektivy (nejen) českých vědkyň a vědců.