ECPR General Conference 2023

ECPR General Conference 2023

ECPR

ECPR General Conference 2023

Evropské konsorcium pro politický výzkum (European Consortium for Political Research, dále ECPR) je klíčovou evropskou asociací sdružující akademické instituce, výzkumníky a studenty v oblasti politologie a mezinárodních vztahů. Její výroční konference (ECPR General Conference), jejíž organizací je vždy pověřena konkrétní univerzita nebo vysoká škola, patří k největším a nejvýznamnějším ve výzkumu politiky na světě. 

IPS FSV UK pořádal tuto konferenci již v roce 2016. Tehdy se jednalo o druhou největší konferenci v historii organizace, kterou navštívilo téměř 2 000 odborníků z 50 zemí. Ti zde prezentovali 1 926 článků v rámci 463 panelů a 67 sekcí. Hned 611 z nich tehdy sdílelo své zážitky na sociálních sítích a hashtag #ecprconf16, který byl s konferencí spojený, se dostal k 1,4 milionu uživatelů.

V roce 2023 se zúčastnilo 2400 vědeckých pracovníků, doktorandů, akademiků a dalších. Konference ukazuje IPS jako špičkové vědecké pracoviště––a to nejenom v České republice, ale v celé střední a středovýchodní Evropě. 

 

Plenary session proběhla v Obecním domě a keynote speach měla Maria Popova.

 

Roundtable s doc. Petrou Guasti naleznete zde: 

Roundtable s dr. Kubátovou naleznete zde: 

Roundtable s dr. Parízkem naleznete zde:

 

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

Praha