Superdebata - volby do Evropského parlamentu 2024

DEEDE

Superdebata - volby do Evropského parlamentu 2024

A je to tu. Největší akademická akce roku!

Volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční již 7. a 8. června, se rychle blíží a kampaně jsou v plném proudu.

Rádi bychom vás proto pozvali na letošní SUPERDEBATU, která se bude týkat právě evropských voleb.

Jak má Evropský parlament přistupovat k tématům jako jsou společná obrana, problémy v zemědělství nebo dezinformace? Jak bude vypadat nová Evropská komise? Fungoval Evropský parlament v minulém volebním období tak, jak má? A měl by se Parlament, potažmo EU jako celek, reformovat?

Na tyto a další otázky nám odpoví zástupci šesti kandidátek politických stran a hnutí, které mají podle posledních průzkumů největší šanci na zisk mandátu v Evropském parlamentu.

Naše pozvání přijali:

Za hnutí ANO 2011 – Klára Dostálová, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR
Za koalici SPOLU – Alexandr Vondra, europoslanec, místopředseda ODS
Za Českou pirátskou stranu – Markéta Gregorová, europoslankyně, místopředsedkyně České pirátské strany
Za hnutí STAN – Jan Farský, místopředseda hnutí STAN
Za koalici SPD a Trikolóry – Petr Mach, bývalý europoslanec, vysokoškolský pedagog
Za koalici Stačilo! – Jan Skalický, manažer, předseda Asociace Dunaj-Odra-Labe

Debatu bude moderovat člen Politologického klubu Jan Volenec

Diskuse se bude konat 19. dubna od 17:30 na Právnické fakultě UK v Collegiu Maximu (místnost 100). Debata bude taktéž vysílána online na sociální sítě.

Debatu organizuje Politologický klub FSV UK ve spolupráci s týdeníkem Reflex za podpory projektu HeyEU! (4EU+), Akademického senátu FSV UK, Fakulty sociálních věd UK a Právnické fakulty UK.

Odkaz na událost: https://www.facebook.com/events/400404379439724