SOCIÁLNÍ SÍTĚ
ČLENSTVÍ


PROJEKTY
STUDUJ POLITIKU
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti
Ke stažení
Stáhněte si tento dokument:

Debata "15 let Česka v EU"

Eurocentrum Praha ve spolupráci s Centrem evropských studií na VŠE v Praze si vás dovoluje pozvat na diskuzi pořádanou ku příležitosti výročí 15 let členství Česka v Evropské unii, kterou bude završen cyklus regionálních debat na toto téma. Debata se bude konat ve středu 4. prosince od 17 hodin na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze v místnosti RB 101.V diskusi vystoupí:Milena Hrdinková, státní tajemnice pro evropské záležitostiDana Kovaříková, vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republiceVáclav Hampl, předseda Výboru pro záležitosti EU Senátu Parlamentu ČRPetr Zahradník, člen Evropského hospodářského a sociálního výboruModeruje: Jarolím Antal, ředitel Centra evropských studí VŠENa akci se prosím registrujte na mailu jerglova.aneta@vlada.cz nebo prostřednictvím formuláře zde: praha.eurocentra.cz/ecms/praha/akce/6001/15-let-ceska-v-eu/. Po akci jste srdečně zváni na občerstvení v Akademické klubu VŠE.


Jana Krejčíková

Změna konzultačních hodin dr. Krausz Hladké

Konzultační hodiny dr. Krausz Hladké budou probíhat nově ve středu v čase 11:00 - 12:30.


Jana Krejčíková

Festival mobility - 20.11.

Již příští týden se uskuteční v Jinonicích akce pro studenty na podporu jejich výjezdů do zahraničí. Více informací naleznete na webu FSV  v české, v anglické verzi, a na událost na Facebooku


Jana Krejčíková

Pozvánka na přednášku Strategická komunikace

Rádi bychom Vás pozvali na externí přednášku na téma „Strategická komunikace“, na které se dozvíte jak tento nástroj využívají TOP manažeři, nebo například politici. Řeč bude i o tom, jak toto téma zapadá do strategie dlouhodobé udržitelnosti. Přednášet přijde člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy, ředitel vnějších vztahů, komunikace a udržitelnosti Coca-Cola HBC - Petr Jonák (linkedIn). Svou účast prosím potvrďte na facebookové události zde: https://www.facebook.com/events/2536142339950443/ Krom cenných poznatků určitě odejdete také s vychlazeným nápojem Coca-Cola. Navíc jsou pro aktivní diskutující připraveny odměny a nabídka soutěže o 25.000 Kč pro studentské týmy. Přednáška proběhne 3. 12. 2019 od 15:30 hodin v učebně 2066 FSV UK v Jinonicích.


Gabriela Baranyaiová

English Language Bachelor’s Programmes Open Day Event

The Faculty of Social Sciences at Charles University would like to invite all interested students, teachers and parents to an Open Day Event focussed on our undergraduate degree programmes taught in English language. The event will be held on Tuesday, November 26 from 5PM until 7PM in the Hollar Building (Smetanovo nábřeží 6, Prague 1), Room No. 112.

In addition to the two existing undergraduate degree programmes – Bachelor in Economics and Finance and Politics and Philosophy and Economics – it will introduce two brand new programmes to be opened next year: History and Area Studies and Social Sciences.For the Facebook event, click here


Přílohy:

Opday

Jana Krejčíková

Pozvánka na přednášku Middle East Lecture Series

Rádi bychom vás pozvali na přednášku ze série Middle East Lecture Series, kterou pořádá Katedra Blízkého východu FF UK spolu s Orientálním Ústavem AV ČR. Hostem bude Dr. Merouan Mekouar (York University), který bude mluvit na téma Drawing the Wrong Lessons: Morocco and the ‘Economics of Ignoring’. Přednáška proběhne ve čtvrtek 21. 11. 2019 v 17.45 na Nám. Jana Palacha 2 v místnosti 300. Více na  https://www.facebook.com/events/424073381819323/  


Jana Krejčíková

Měsíční stipendijní pobyty v Německu a Rakousku pro doktorandy, akademické pracovníky nebo post-doc

Nabídka měsíčních stipendijních pobytů na partnerských univerzitách v Německu a Rakousku pro doktorandy, akademické pracovníky a post-doc pracovníky na rok 2020.   Jedná se o nabídky pobytů na: Univerzitě v Kolíně nad Rýnem, Univerzitě Hamburk a na Univerzitě Vídeň.   Deadline pro dodání požadovaných dokumentů na všechny výše uvedené nabídky je stanoven na 18. listopadu v 16:30 na OZS.   Kompletní informace níže na stránce zde:   ČJ:  https://fsv.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/mobilita/ostatni  EN: https://fsv.cuni.cz/en/academics/study-abroad-opportunities/international-mobility/other-study-opportunities 


Jana Krejčíková

Stipendia na základě mezinárodních smluv - Maďarsko, Egypt, Severní Makedonie

Dovolujeme si Vás informovat o nabídce stipendií na základě mezinárodních smluv - Maďarsko, Egypt, Severní Makedonie.

Pro akademický rok 2020/21 nabízí Maďarsko 25 stipendijních míst na studijní pobyty pro studenty BSP a MSP v délce 5 měsíců, 12 stipendijních míst na výzkumné pobyty pro VŠ učitele v délce 1 až 2 týdny a 12 stipendijních míst na výzkumné pobyty pro VŠ učitele v délce 1 až 3 měsíce. Dále nabízí studijní pobyty v celkovém rozsahu 27 měsíců pro zájemce z řad studentů DSP v délce do 9 měsíců. Zájemcům o letní kurzy maďarštiny z řad VŠ studentů a VŠ učitelů v roce 2020 nabízí maďarská strana 12 míst s délkou pobytu 1 měsíc.  

Termín odevzdání přihlášek je 2. prosince 2019 do 12:00. Zájemci doručí požadované dokumenty ve stanoveném termínu do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1).

--------------

Egypt nabízí 4 stipendijní místa na studijní pobyty pro studenty DSP v délce 10 až 12 měsíců a 2 stipendijní místa na studijní pobyty pro VŠ učitele v max. délce 10 dnů. Dále nabízí studijní a přednáškové pobyty v celkovém rozsahu 18 měsíců pro zájemce z řad VŠ učitelů a vědeckých pracovníků v délce 3 až 5 měsíců.  

Termín odevzdání přihlášek je 13. prosince 2019 do 15:00. Zájemci doručí požadované dokumenty ve stanoveném termínu do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1). 

--------------

Severní Makedonie nabízí studijní pobyty v celkovém rozsahu 10 měsíců pro zájemce z řad studentů BSP a MSP v max. délce 2 měsíců, a rovněž 10 měsíců pro zájemce o studijní pobyty z řad studentů DSP v max. délce 2 měsíců. Dále nabízí 2 stipendijní místa na studijní a přednáškové pobyty pro VŠ učitele a vědecké pracovníky v max. délce 10 dnů.  

Termín odevzdání přihlášek je 13. prosince 2019 do 15:00. Zájemci doručí požadované dokumenty ve stanoveném termínu do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1).  

Do výběrového řízení se mohou hlásit studenti, resp. vyučující všech veřejných VŠ. Obecné informace k výběrovým řízením naleznete zde.  


Jana Krejčíková

Změna konzultačích hodin dr. Karáska do konce semestru

Konzultační hodiny dr. Karáska se od 4.11. mění do konce zimního semestru na úterý od 12:30 do 14:30.


Jana Krejčíková

Konzultační hodiny dr. Knutelské

Konzultační hodiny Dr. Knutelské jsou do odvolání zrušeny ze zdravotních důvodů. Studenti oboru Mezinárodní vztahy nechť se v administrativních záležitostech obracejí na doc. Karlase v jeho konzultačních hodinách.


Jana Krejčíková

Měsíční stipendijní pobyt pro doktorandy a akademické pracovníky na Univerzitě v Kolíně nad Rýnem

Informujeme o nabídce měsíčního stipendijního pobytu pro doktorandy a akademické pracovníky na Univerzitě v Kolíně nad Rýnem v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce pro rok 2020.   Jedná se o 2-3 jednoměsíční stipendia pro doktorandy ve výši 1000 EUR měsíčně a akademické pracovníky ve výši 1500 EUR měsíčně. Výjezdy mohou být realizovány v období únor - prosinec 2020.   Deadline odevzdání požadovaných dokumentů na OZS je pondělí 18. listopadu do 16:30.   Více informací zde níže na stránce:     ČJ verze     AJ verze


Jana Krejčíková

Stipendijní pobyty v zahraničí na základě na základě mezinárodních smluv - rozpisy kvót

Dovolujeme si Vás informovat o stipendijních nabídkách na základě mezinárodních smluv pro akademický rok 2020/2021  v rámci rozpisů kvót. Univerzita Karlova má pro akademický rok 2020/2021 přidělené kvóty na stipendijní místa do následujících zemí: Rusko - termín odevzdání přihlášek: 13. 11. 2019, Čína, Egypt, Chorvatsko, Republika Severní Makedonie, Slovinsko, Švédsko - termín odevzdání přihlášek: 3. 12. 2019, Řecko - termín odevzdání přihlášek: 19. 12. 2019, Malta (pouze 1 místo pro náhradníka) - termín odevzdání přihlášek: 19. 12. 2019, Slovensko - termín odevzdání přihlášek: 10. 2. 2020,Letní kurzy čínštiny v ČLR v roce 2020 pro učitele čínštiny - termín odevzdání přihlášek: 9. 3. 2020.U letních škol do Chorvatska, Slovinska a Švédska neproplácí MŠMT cestovné. Studenti odevzdávají požadované dokumenty v úředních hodinách do stanoveného termínu na OZS, které následně zasílá dokumentaci na RUK. Více informací k podmínkám pobytů a podávání přihlášek na webových stránkách fakulty, zde.Obecné informace k rozpisu kvót naleznete zde.  


Jana Krejčíková

Stipendia na základě mezinárodních smluv - Rusko - v rámci výběrových řízení

Dovolujeme si Vás informovat o stipendijní nabídce pobytů v Rusku na základě mezinárodních smluv pro akademický rok 2020/2021 v rámci výběrových řízení. Rusko - 4 místa na studijní pobyty pro studenty DSP- 15 míst na studijní a výzkumné pobyty pro akademické pracovníky VŠ. Termín odevzdání přihlášek je 30. listopadu 2019 do 12:00. Zájemci doručí požadované dokumenty ve stanoveném termínu do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1). Fakulta pouze potvrzuje danou přihlášku.Více informací k podávání přihlášek na webových stránkách fakulty, zde. Obecné informace k výběrovým řízením naleznete zde.


Jana Krejčíková

Působení dr. Landovského na IPS

K 15. 8. 2019 se PhDr. Mgr. Jakub Landovský, Ph.D. - absolvent a pedagog na IPS FSV UK - stal velvyslancem České republiky při NATO. Do této pozice nastoupil po několikaletém působení na pozici náměstka pro řízení Sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany. Ke svému vztahu k IPS uvedl, "rozhodnutí přihlásit se na FSV UK mi v životě moc pomohlo. Absolvování Institutu politologických studií mne odborně připravilo jak pro práci Velvyslance ČR při NATO tak i pro působení na Ministerstvu obrany, kde jsem byl náměstkem pro obrannou politiku a strategii. To nejcennější jsou však přátelství, která za mých studií vznikla a provází mne od té doby celým mým profesním a soukromým životem." I přes své nové působení v Bruselu bude pan velvyslanec na IPS dále přednášet dva kurzy v rámci magisterského programu Geopolitical Studies, konkrétně Security Systems in the 21st Century a Public International Law.


Jana Krejčíková

Aktualizovaná nabídka stipendií DAAD

Dovolujeme si Vám zprostředkovat aktualizovanou nabídku stipendií DAAD, zejména pak nově jsou nabízeny následující: 

- Bilaterální výměna vědců  

- Nová pozvání pro bývalé stipendisty

Informace jsou vyvěšeny na stránkách FSV, pod záložkou Mezivládní dohody, zde.


Jana Krejčíková

GRIPS - nabídka stipendií ke studiu v magisterských a doktorských studijních programech

Dovolujeme si Vás informovat o stipendijní nabídce magisterských a doktorských studijních programů na National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPS), který se zabývá vzděláváním profesionálů a budoucích lídrů v oblasti veřejné politiky a sídlí v Tokiu. Informace jsou rovněž vyvěšeny na stránkách FSV, pod záložkou Mezivládní dohody, zde.


Jana Krejčíková

Hostující vyučující na ZS 2019_2020

V příloze naleznete seznam hostujících profesorů na ZS 2019/2020.


Přílohy:

hostujicivyu

Jana Krejčíková

Nabídka stáží v kanceláři CZELO v Bruselu

Níže uvádíme nabídku stáží v České styčné kanceláři pro výzkum, vývoj a inovace v Bruselu (CZELO) na rok 2019/2020.

Česká styčná kancelář pro výzkum, vývoj a inovace (CZELO) vznikla v Bruselu v roce 2005 a jejím hlavním cílem je podpora zapojení výzkumníků působících v České republice při zapojování do mezinárodních výzkumných projektů a evropské výzkumné spolupráce. Kancelář CZELO poskytuje aktuální informace o evropském výzkumu (se zaměřením především na rámcový program EU pro vědu a inovace) a svými aktivitami usiluje o propagaci výsledků výzkumu realizovaného v České republice prostřednictvím organizace různých věších či menších akcií určených pro zástupce evropských institucí, partnerské kanceláře a jiné organizace slídíce v Bruselu.

Více informací je k dispozici na www.czelo.cz    

Stážisti kanceláře CZELO jsou plně zapojení do každodenních úkolů kanceláře CZELO, což obnáší psaní článků a aktualizaci webové stránky CZELO, přípravu podkladů pro newsletter CZELO, účast na konferencích a seminářích a následné pořizovaní zápisů, správu sociálních medií, asistenci při organizaci akcí a aktivní účast na setkáních pracovních skupin neformální skupiny styčných kanceláří pro vědu a výzkum (IGLO). Uchazeči o stáž by měli mít výbornou znalost českého a anglického jazyka, dobré komunikační schopnosti, znalosti v oblasti fungování EU institucí a politik EU a proaktivní a zodpovědný přístup. Kancelář preferuje studenty magisterského stupně. Stáž je neplacená, s možností získat financování přes grantový program Erasmus+ nebo z dalších programů na podporu mobility. Doba trvání stáže je určována individuálně, přičemž minimální délka stáže je tři měsíce s nástupem možným od prosince 2019. V případě zájmu o stáž pošlete svůj životopis a motivační dopis v anglickém jazyce na e-mailovou adresu: fancova@tc.cz. 

V motivačním dopise uveďte preferovaný termín začátku a délku stáže.


Přílohy:

Staze

Jana Krejčíková
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti


Debata "15 let Česka v EU"

Eurocentrum Praha ve spolupráci s Centrem evropských studií na VŠE v Praze si vás dovoluje pozvat na diskuzi pořádanou ku příležitosti výročí 15 let členství Česka v Evropské unii, kterou bude završen cyklus regionálních debat na toto téma. Debata se bude konat ve středu 4. prosince od 17 hodin na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze v místnosti RB 101.V diskusi vystoupí:Milena Hrdinková, státní tajemnice pro evropské záležitostiDana Kovaříková, vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republiceVáclav Hampl, předseda Výboru pro záležitosti EU Senátu Parlamentu ČRPetr Zahradník, člen Evropského hospodářského a sociálního výboruModeruje: Jarolím Antal, ředitel Centra evropských studí VŠENa akci se prosím registrujte na mailu jerglova.aneta@vlada.cz nebo prostřednictvím formuláře zde: praha.eurocentra.cz/ecms/praha/akce/6001/15-let-ceska-v-eu/. Po akci jste srdečně zváni na občerstvení v Akademické klubu VŠE.


Jana Krejčíková

Změna konzultačních hodin dr. Krausz Hladké

Konzultační hodiny dr. Krausz Hladké budou probíhat nově ve středu v čase 11:00 - 12:30.


Jana Krejčíková

Festival mobility - 20.11.

Již příští týden se uskuteční v Jinonicích akce pro studenty na podporu jejich výjezdů do zahraničí. Více informací naleznete na webu FSV  v české, v anglické verzi, a na událost na Facebooku


Jana Krejčíková

Pozvánka na přednášku Strategická komunikace

Rádi bychom Vás pozvali na externí přednášku na téma „Strategická komunikace“, na které se dozvíte jak tento nástroj využívají TOP manažeři, nebo například politici. Řeč bude i o tom, jak toto téma zapadá do strategie dlouhodobé udržitelnosti. Přednášet přijde člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy, ředitel vnějších vztahů, komunikace a udržitelnosti Coca-Cola HBC - Petr Jonák (linkedIn). Svou účast prosím potvrďte na facebookové události zde: https://www.facebook.com/events/2536142339950443/ Krom cenných poznatků určitě odejdete také s vychlazeným nápojem Coca-Cola. Navíc jsou pro aktivní diskutující připraveny odměny a nabídka soutěže o 25.000 Kč pro studentské týmy. Přednáška proběhne 3. 12. 2019 od 15:30 hodin v učebně 2066 FSV UK v Jinonicích.


Gabriela Baranyaiová

English Language Bachelor’s Programmes Open Day Event

The Faculty of Social Sciences at Charles University would like to invite all interested students, teachers and parents to an Open Day Event focussed on our undergraduate degree programmes taught in English language. The event will be held on Tuesday, November 26 from 5PM until 7PM in the Hollar Building (Smetanovo nábřeží 6, Prague 1), Room No. 112.

In addition to the two existing undergraduate degree programmes – Bachelor in Economics and Finance and Politics and Philosophy and Economics – it will introduce two brand new programmes to be opened next year: History and Area Studies and Social Sciences.For the Facebook event, click here


Přílohy:

Opday

Jana Krejčíková

Pozvánka na přednášku Middle East Lecture Series

Rádi bychom vás pozvali na přednášku ze série Middle East Lecture Series, kterou pořádá Katedra Blízkého východu FF UK spolu s Orientálním Ústavem AV ČR. Hostem bude Dr. Merouan Mekouar (York University), který bude mluvit na téma Drawing the Wrong Lessons: Morocco and the ‘Economics of Ignoring’. Přednáška proběhne ve čtvrtek 21. 11. 2019 v 17.45 na Nám. Jana Palacha 2 v místnosti 300. Více na  https://www.facebook.com/events/424073381819323/  


Jana Krejčíková

Měsíční stipendijní pobyty v Německu a Rakousku pro doktorandy, akademické pracovníky nebo post-doc

Nabídka měsíčních stipendijních pobytů na partnerských univerzitách v Německu a Rakousku pro doktorandy, akademické pracovníky a post-doc pracovníky na rok 2020.   Jedná se o nabídky pobytů na: Univerzitě v Kolíně nad Rýnem, Univerzitě Hamburk a na Univerzitě Vídeň.   Deadline pro dodání požadovaných dokumentů na všechny výše uvedené nabídky je stanoven na 18. listopadu v 16:30 na OZS.   Kompletní informace níže na stránce zde:   ČJ:  https://fsv.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/mobilita/ostatni  EN: https://fsv.cuni.cz/en/academics/study-abroad-opportunities/international-mobility/other-study-opportunities 


Jana Krejčíková

Stipendia na základě mezinárodních smluv - Maďarsko, Egypt, Severní Makedonie

Dovolujeme si Vás informovat o nabídce stipendií na základě mezinárodních smluv - Maďarsko, Egypt, Severní Makedonie.

Pro akademický rok 2020/21 nabízí Maďarsko 25 stipendijních míst na studijní pobyty pro studenty BSP a MSP v délce 5 měsíců, 12 stipendijních míst na výzkumné pobyty pro VŠ učitele v délce 1 až 2 týdny a 12 stipendijních míst na výzkumné pobyty pro VŠ učitele v délce 1 až 3 měsíce. Dále nabízí studijní pobyty v celkovém rozsahu 27 měsíců pro zájemce z řad studentů DSP v délce do 9 měsíců. Zájemcům o letní kurzy maďarštiny z řad VŠ studentů a VŠ učitelů v roce 2020 nabízí maďarská strana 12 míst s délkou pobytu 1 měsíc.  

Termín odevzdání přihlášek je 2. prosince 2019 do 12:00. Zájemci doručí požadované dokumenty ve stanoveném termínu do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1).

--------------

Egypt nabízí 4 stipendijní místa na studijní pobyty pro studenty DSP v délce 10 až 12 měsíců a 2 stipendijní místa na studijní pobyty pro VŠ učitele v max. délce 10 dnů. Dále nabízí studijní a přednáškové pobyty v celkovém rozsahu 18 měsíců pro zájemce z řad VŠ učitelů a vědeckých pracovníků v délce 3 až 5 měsíců.  

Termín odevzdání přihlášek je 13. prosince 2019 do 15:00. Zájemci doručí požadované dokumenty ve stanoveném termínu do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1). 

--------------

Severní Makedonie nabízí studijní pobyty v celkovém rozsahu 10 měsíců pro zájemce z řad studentů BSP a MSP v max. délce 2 měsíců, a rovněž 10 měsíců pro zájemce o studijní pobyty z řad studentů DSP v max. délce 2 měsíců. Dále nabízí 2 stipendijní místa na studijní a přednáškové pobyty pro VŠ učitele a vědecké pracovníky v max. délce 10 dnů.  

Termín odevzdání přihlášek je 13. prosince 2019 do 15:00. Zájemci doručí požadované dokumenty ve stanoveném termínu do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1).  

Do výběrového řízení se mohou hlásit studenti, resp. vyučující všech veřejných VŠ. Obecné informace k výběrovým řízením naleznete zde.  


Jana Krejčíková

Změna konzultačích hodin dr. Karáska do konce semestru

Konzultační hodiny dr. Karáska se od 4.11. mění do konce zimního semestru na úterý od 12:30 do 14:30.


Jana Krejčíková

Konzultační hodiny dr. Knutelské

Konzultační hodiny Dr. Knutelské jsou do odvolání zrušeny ze zdravotních důvodů. Studenti oboru Mezinárodní vztahy nechť se v administrativních záležitostech obracejí na doc. Karlase v jeho konzultačních hodinách.


Jana Krejčíková

Měsíční stipendijní pobyt pro doktorandy a akademické pracovníky na Univerzitě v Kolíně nad Rýnem

Informujeme o nabídce měsíčního stipendijního pobytu pro doktorandy a akademické pracovníky na Univerzitě v Kolíně nad Rýnem v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce pro rok 2020.   Jedná se o 2-3 jednoměsíční stipendia pro doktorandy ve výši 1000 EUR měsíčně a akademické pracovníky ve výši 1500 EUR měsíčně. Výjezdy mohou být realizovány v období únor - prosinec 2020.   Deadline odevzdání požadovaných dokumentů na OZS je pondělí 18. listopadu do 16:30.   Více informací zde níže na stránce:     ČJ verze     AJ verze


Jana Krejčíková

Stipendijní pobyty v zahraničí na základě na základě mezinárodních smluv - rozpisy kvót

Dovolujeme si Vás informovat o stipendijních nabídkách na základě mezinárodních smluv pro akademický rok 2020/2021  v rámci rozpisů kvót. Univerzita Karlova má pro akademický rok 2020/2021 přidělené kvóty na stipendijní místa do následujících zemí: Rusko - termín odevzdání přihlášek: 13. 11. 2019, Čína, Egypt, Chorvatsko, Republika Severní Makedonie, Slovinsko, Švédsko - termín odevzdání přihlášek: 3. 12. 2019, Řecko - termín odevzdání přihlášek: 19. 12. 2019, Malta (pouze 1 místo pro náhradníka) - termín odevzdání přihlášek: 19. 12. 2019, Slovensko - termín odevzdání přihlášek: 10. 2. 2020,Letní kurzy čínštiny v ČLR v roce 2020 pro učitele čínštiny - termín odevzdání přihlášek: 9. 3. 2020.U letních škol do Chorvatska, Slovinska a Švédska neproplácí MŠMT cestovné. Studenti odevzdávají požadované dokumenty v úředních hodinách do stanoveného termínu na OZS, které následně zasílá dokumentaci na RUK. Více informací k podmínkám pobytů a podávání přihlášek na webových stránkách fakulty, zde.Obecné informace k rozpisu kvót naleznete zde.  


Jana Krejčíková

Stipendia na základě mezinárodních smluv - Rusko - v rámci výběrových řízení

Dovolujeme si Vás informovat o stipendijní nabídce pobytů v Rusku na základě mezinárodních smluv pro akademický rok 2020/2021 v rámci výběrových řízení. Rusko - 4 místa na studijní pobyty pro studenty DSP- 15 míst na studijní a výzkumné pobyty pro akademické pracovníky VŠ. Termín odevzdání přihlášek je 30. listopadu 2019 do 12:00. Zájemci doručí požadované dokumenty ve stanoveném termínu do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1). Fakulta pouze potvrzuje danou přihlášku.Více informací k podávání přihlášek na webových stránkách fakulty, zde. Obecné informace k výběrovým řízením naleznete zde.


Jana Krejčíková

Působení dr. Landovského na IPS

K 15. 8. 2019 se PhDr. Mgr. Jakub Landovský, Ph.D. - absolvent a pedagog na IPS FSV UK - stal velvyslancem České republiky při NATO. Do této pozice nastoupil po několikaletém působení na pozici náměstka pro řízení Sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany. Ke svému vztahu k IPS uvedl, "rozhodnutí přihlásit se na FSV UK mi v životě moc pomohlo. Absolvování Institutu politologických studií mne odborně připravilo jak pro práci Velvyslance ČR při NATO tak i pro působení na Ministerstvu obrany, kde jsem byl náměstkem pro obrannou politiku a strategii. To nejcennější jsou však přátelství, která za mých studií vznikla a provází mne od té doby celým mým profesním a soukromým životem." I přes své nové působení v Bruselu bude pan velvyslanec na IPS dále přednášet dva kurzy v rámci magisterského programu Geopolitical Studies, konkrétně Security Systems in the 21st Century a Public International Law.


Jana Krejčíková

Aktualizovaná nabídka stipendií DAAD

Dovolujeme si Vám zprostředkovat aktualizovanou nabídku stipendií DAAD, zejména pak nově jsou nabízeny následující: 

- Bilaterální výměna vědců  

- Nová pozvání pro bývalé stipendisty

Informace jsou vyvěšeny na stránkách FSV, pod záložkou Mezivládní dohody, zde.


Jana Krejčíková

GRIPS - nabídka stipendií ke studiu v magisterských a doktorských studijních programech

Dovolujeme si Vás informovat o stipendijní nabídce magisterských a doktorských studijních programů na National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPS), který se zabývá vzděláváním profesionálů a budoucích lídrů v oblasti veřejné politiky a sídlí v Tokiu. Informace jsou rovněž vyvěšeny na stránkách FSV, pod záložkou Mezivládní dohody, zde.


Jana Krejčíková

Hostující vyučující na ZS 2019_2020

V příloze naleznete seznam hostujících profesorů na ZS 2019/2020.


Přílohy:

hostujicivyu

Jana Krejčíková

Nabídka stáží v kanceláři CZELO v Bruselu

Níže uvádíme nabídku stáží v České styčné kanceláři pro výzkum, vývoj a inovace v Bruselu (CZELO) na rok 2019/2020.

Česká styčná kancelář pro výzkum, vývoj a inovace (CZELO) vznikla v Bruselu v roce 2005 a jejím hlavním cílem je podpora zapojení výzkumníků působících v České republice při zapojování do mezinárodních výzkumných projektů a evropské výzkumné spolupráce. Kancelář CZELO poskytuje aktuální informace o evropském výzkumu (se zaměřením především na rámcový program EU pro vědu a inovace) a svými aktivitami usiluje o propagaci výsledků výzkumu realizovaného v České republice prostřednictvím organizace různých věších či menších akcií určených pro zástupce evropských institucí, partnerské kanceláře a jiné organizace slídíce v Bruselu.

Více informací je k dispozici na www.czelo.cz    

Stážisti kanceláře CZELO jsou plně zapojení do každodenních úkolů kanceláře CZELO, což obnáší psaní článků a aktualizaci webové stránky CZELO, přípravu podkladů pro newsletter CZELO, účast na konferencích a seminářích a následné pořizovaní zápisů, správu sociálních medií, asistenci při organizaci akcí a aktivní účast na setkáních pracovních skupin neformální skupiny styčných kanceláří pro vědu a výzkum (IGLO). Uchazeči o stáž by měli mít výbornou znalost českého a anglického jazyka, dobré komunikační schopnosti, znalosti v oblasti fungování EU institucí a politik EU a proaktivní a zodpovědný přístup. Kancelář preferuje studenty magisterského stupně. Stáž je neplacená, s možností získat financování přes grantový program Erasmus+ nebo z dalších programů na podporu mobility. Doba trvání stáže je určována individuálně, přičemž minimální délka stáže je tři měsíce s nástupem možným od prosince 2019. V případě zájmu o stáž pošlete svůj životopis a motivační dopis v anglickém jazyce na e-mailovou adresu: fancova@tc.cz. 

V motivačním dopise uveďte preferovaný termín začátku a délku stáže.


Přílohy:

Staze

Jana Krejčíková