SOCIÁLNÍ SÍTĚ
ČLENSTVÍ


PROJEKTY
STUDUJ POLITIKU
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti
Ke stažení
Stáhněte si tento dokument:

Výběrové řízení na stáž v sídle NATO v Bruselu

Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s mezinárodním sekretariátem NATO vyhlašuje výběrové řízení na stáž v sídle NATO pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol.

Bližší informace naleznete zde.


Ľubica Skřivánková

Změna konzultačních hodin dr. Kubátové

Dne 28.5. se ruší konzultační hodiny dr. Kubátové a přesouvají se na pátek 31.5. od 15h na Hollaru v místnosti 212, případně je možné si domluvit po emailu náhradní termín.


Jana Krejčíková

Nepřítomnost dr. Krausz Hladké

V týdnu od 27.-31.5. bude dr. Krausz Hladká nepřítomna. Konzultační hodiny se po tuto dobu ruší.


Jana Krejčíková

Semestrální stipendia na Univerzitě Hamburk na ZS 2019/2020

Infomuje o vyhlášení výběrového řízení na zbylých 6 čtyřměsíčních stipendijních pobytů na University of Hamburg pro studenty vyšších ročníků a doktorandy v ZS 2019/2020. Přihlášky je třeba na OZS odevzdat do 12. června.

Více informací ČJ   More information EN


Jana Krejčíková

Stipendia Fulbrightova programu 2020/2021

Rádi bychom vás upozornili na stipendia Fulbrightovy komise jako možnost dlouhobých výzkumných pobytů pro české vědce a přednášející v USA i pro pozvání amerických vědců na různě dlouhé výzkumné a výukové pobyty na akademická a univerzitní pracoviště v ČR. Podrobnosti o stipendiích pro rok 2020/21 naleznete v přiloženém souboru a na webové stránce http://www.fulbright.cz/stipendia. V nejbližších dnech bude v pilotním programu spuštěna nová přihláška pro všechna stipendia Fulbrightova programu. Na stránkách je také přehled stipendistů z posledních let https://www.fulbright.cz/stipendiste-a-absolventi/soucasni-stipendiste/


Přílohy:

Fulbright

Jana Krejčíková

Konzultační hodiny dr. Knutelské

Konzultační hodiny dr. Knutelské v příštím týdnu budou probíhat:

28.5. 10:30-11:30 a po dohodě v pátek 31.5.


Jana Krejčíková

Pozvánka na přednášku Politické psychologie, dr. Šerek

Milí studenti, rádi bychom Vás pozvali na přednášku Politické psychologie, dr. Šerek, středa 29. května 2019, 18.00-20.00 hod. Více naleznete v přiložené pozváne.

 


Přílohy:

POZV

Jana Krejčíková

Změna konzultačních hodin Mgr. Klapala

Konzultační hodiny Mgr. Klapala se do konce zkouškového období LS mění na čtvrtek 17:00 - 18:30.


Jana Krejčíková

Konzultační hodiny doc. Karlase

Konzultační hodiny doc. Karlase v týdnu po 27. 5. se přesouvají na úterý 28. 5., 12:30-13:50.


Jana Krejčíková

Konzultační hodiny dr. Kučerové

Konzultační hodiny dr. Kučerové budou probíhat ve změněném čase a sice:

3.6. 12-13,00; 10.6. 13-14,00; 17.6. 14-15,00; 25.6. 13-14,00


Jana Krejčíková

CfP: konference Machiavelli and Contemporary Politics

Institut politologických studií FSV UK pořádá v listopadu v Praze mezinárodní konferenci Machiavelli and Contemporary Politics. Přihlášky a abstrakty příspěvků je možné zasílat do 15.7.2019


Přílohy:

CfP

Jana Krejčíková

Nabídka pracovní pozice na MŽP

Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje výběrové řízení na pozici vrchní ministerský rada v odboru kanceláře ministra. Jedná o místo ve státní službě na dobu neurčitou, ve 14. platové třídě, bez nutnosti předchozí praxe, s 5 (resp. 6 včetně sick days) týdny dovolené ročně a dalšími benefity. Pozice je vhodná pro současné absolventy i ty, kteří mají promoci již řadu let za sebou. Více informací najdete na odkazu.  


Ľubica Skřivánková

Prague Summer School on European Politics/Special Offer for local students

For its 15th edition, Prague Summer Schools (PSS) invites you to attend Summer School on Europe in Crisis: Hopes and Fears of the EU. This program will offer a deeper insight into today's European Politics and will discuss: 

-Populist politics in the EU-Brexit as a process of de-Europeanization-Migrations within the EU and its role in (de)Europeanization-Migration crisis: framings and processes-The effects of EU crises for minorities 

Come join us and find out what makes Europe tick!  

When? June 29 - July 6, 2019

Where? Prague, Czech Republic

DEADLINE: May 31st, 2019

 

ATTENTION!!! SPECIAL OFFER: Program Fee NOW is only 400 EUR!

The Program Fee Covers: 

Tuition and reading material

the half board which includes breakfasts, dinners and coffee breaks

- Site visits, social programs and special events (e.g. boat tour on the Moldau   River, tours of Prague, happy hour, free day trip, and a farewell dinner).

 

Prague Summer Schools (PSS) are seven-day academic programs designed to bring together undergraduate and graduate students of various nationalities and academic backgrounds to enjoy their summer holidays in a unique academic and cultural environment.

PSS has been organized for the past 15 years by NGO SCHOLA EMPIRICA, an independent, non-governmental, non-profit organization, registered with the Czech Ministry of Interior and educational institution accredited by the Czech Ministry of Education.

For further information, please visit http://praguesummerschools.org   

For any inquiries, don't hesitate to contact us at info@scholaempirica.org


Jana Krejčíková

IAS Fellowship 2020/21

Dovolujeme si vám zprostředkovat výzvu z Durham University na IAS Fellowships 2020/2021 (Institute of Advanced Study). Nabídka se týká výzkumu v rámci všech akademických disciplín. Minimum je ukončené PhD v době podání přihlášky. Termín pro podání přihlášek je 7. 6. 2019. Podrobné informace naleznete v příloze.


Přílohy:

IAS

Jana Krejčíková

Termíny červnových SZZk

Milí studenti,

 

termíny pro SZZk v červnu jsou následující:

Bc. PMV - 10.-13.6. - 10.6. obhajoby, 11.-13.6. ústní SZZK

Bc. PVP - 14.6. obhajoby, 17.6. ústní SZZk

Mgr. POL - 17.-18.6.

Mgr. MV / MAIN - 17.-19.6.

Mgr. BS/MISS - 17.6. - písemné, 20.6. ústní

Mgr. IEPS - 18.6.

Mgr. GPS - 21.6.


Jana Krejčíková

Nepřítomnost dr. Kučerové

Ve dnech 22.-31.5. bude dr. Kučerová nepřítomna.


Jana Krejčíková

Special Offer to attend Summer School on European Politics in Prague

Prague Summer Schools (PSS) are seven-day academic programs designed to bring together undergraduate and graduate students of various nationalities and academic backgrounds to enjoy their summer holidays in a unique academic and cultural environment.  

PSS has been organized for the past 15 years by NGO SCHOLA EMPIRICA, an independent, non-governmental, non-profit organization, registered with the Czech Ministry of Interior and educational institution accredited by the Czech Ministry of Education.  

For its 15th edition, PSS invites you to attend Summer School on Europe in Crisis: Hopes and Fears of the EU. This program will offer a deeper insight into today's European Politics and will discuss:   -Populist politics in the EU -Brexit as a process of de-Europeanization -Migrations within the EU and its role in (de)Europeanization -Migration crisis: framings and processes -The effects of EU crises for minorities   Come join us in 2019 to find out what makes Europe tick!    When? June 29 - July 6, 2019   Where? Prague, Czech Republic   DEADLINE: May 31st, 2019     ATTENTION!!! SPECIAL OFFER: Program Fee NOW is only 690 EUR instead of 790 EUR!   The Program Fee Covers:   - Tuition and reading material   - Accommodation in double rooms for one week   - the half board which includes breakfasts, dinners and coffee breaks   - Prague public transportation tickets and maps   - Site visits, social programs and special events (e.g. boat tour on the Moldau   River, tours of Prague, happy hour, free day trip, and a farewell dinner).   Students are responsible for their travel to Prague, lunches and personal expenses.   For further information, please visit http://praguesummerschools.org     For any inquiries, don't hesitate to contact us at info@scholaempirica.org


Jana Krejčíková

Projektové výzvy z programu International Visegrad Fund

International Visegrad Fund (IVF) nabízí celoroční výzvy pro projekty týkající se podpory států Visegrádské skupiny a iniciativ vztahujících se ke střední a východní Evropě v celém světě. IVF nabízí granty v těchto modulech: 1. Visegrad Grants (podpora projektů ze států visegrádské skupiny) – tento projekt je v současnosti řešen na fakultě, není možné podat žádost jako hlavní řešitel do roku 2020. 2. Visegrad + Grants (podpora projektů ve vztahu ke státům Západního Balkánu a Východního partnerství) 3. Visegrad Strategic Grants (rozsáhlejší projekty strategického významu na základě ročních priorit států Visegrádské skupiny)

Každoroční termíny u zadavatele: 1. únor, 1. červen a 1. říjen (termín pro odevzdání písemných podkladů na fakultní oddělení vědy pět pracovních dní před termínem u zadavatele).

Počet žádostí o projekty není omezen v případě, že Univerzita Karlova je partnerskou institucí. Pokud by žádala jako hlavní řešitel, je možné řešit současně jen dva projekty v různých grantových modulech. Jako hlavní řešitel tak aktuálně může fakulta žádat jen do modulů Visegrad + Grants nebo Visegrad Strategic Grants a může obdržet už jen jeden projekt.

Podrobné informace: https://www.visegradfund.org/apply/grants/   Elektronické podávání projektů: http://my.visegradfund.org/grants Pravidla pro podávání projektů: https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/uploads.mangoweb.org/shared-prod/visegradfund.org/uploads/2018/01/Grant-Guidelines-1.pdf


Jana Krejčíková

Aktuální výzva programu malých grantů americké ambasády

Rádi bychom vás informovali, že bylo vyhlášeno další kolo malých grantů americké ambasády. Podporují se projekty prohlubující česko-americkou spolupráci s tím, že byly vypsány tyto tematické priority.

Dvouleté projekty se podporují částkou $3000 až $20.000 s tím, že realizace projektu má začít v září 2019 v České republice. Program nově počítá s nepřímými náklady ve výši 10% z nákladů přímých. 

Projekt se podává elektronicky, ale před odesláním je třeba, aby byl schválen děkankou fakulty. Termín odevzdání podkladů na fakultní oddělení vědy: 10. červen 2019.

Podrobné informace zde.

Formuláře zde.


Ľubica Skřivánková

Nové číslo AcPo

Na konci dubna bylo publikováno již druhé letošní číslo odborného politologického časopisu Acta Politologica, který vydává Katedra politologie IPS FSV UK a který je mj. zařazen v databázích Scopus, ERIH PLUS, CEEOL, Google Scholar nebo nově také v DOAJ.  

V aktuálním čísle AcPo najdete původní odborné články Ondřeje Stulíka a Petra Krčála: Surfování na migrační vlně v době populismu: Sekuritizace migrace ze strany poslanců Parlamentu České republiky; Barbory Burešové a Stanislava Balíka: Kdo jsou iniciátoři místních referend v ČR?; Ilony Masopustové, Petra Jüptnera: Mzdové prostředky územních samospráv jako nástroj hodnocení decentralizace v České republice? a zprávu z události od Michala Buly: Critiques of Liberalism and Challenges to Democracy: Understanding the Conservative Standpoint

Časopis Acta Politologica můžete sledovat na sociální síti Facebook, akademické sociální síti Academia.edu a samozřejmě také na webu www.acpo.fsv.cuni.cz.


Jana Krejčíková

MŠMT projekty česko - polské spolupráce na období 2020-2021

MŠMT informuje o výzvě na podávání společných projektů česko-polské spolupráce v základním výzkumu na období 2020-2021. MŠMT podpoří zpravidla dvouleté projekty určené na financování cestovních a pobytových nákladů, kdy vysílající strana hradí cestovní náklady a přijímající strana pobytové náklady výzkumníka.

 Podporují se krátkodobé pobyty v délce 1 - 15 dní a dlouhodobé pobyty v délce 1 - 3 měsíce. MŠMT podpoří jeden projekt maximální částkou 100.000 Kč na jeden rok (200.000 Kč na dva roky projektu). Nepodporuje se účast na seminářích, konferencích, kongresech a dalších setkáních v partnerských státech programu. 

Projekty se předkládají současně v totožné verzi v České republice a v Polsku. Na české straně musí být jeden hlavní řešitel projektu. Projekt se podává datovou schránkou z fakultního oddělení vědy.

Jelikož se v projektu vyžaduje formulář čestného prohlášení (podepisuje rektor univerzity), tak prosím o sdělení do konce května 2019 na tento e-mail, zda budete mít zájem o projekt v této výzvě. Podrobné informace a formuláře: http://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/vyzva-k-podavani-navrhu-spolecnych-cesko-polskych-vyzkumnych-4 


Ľubica Skřivánková

Podpora studentských projektů

Milí studenti, v příloze si Vám dovolujeme předat informaci o možnosti získání studentské podpory, kterou vypisuje Pražské centrum židovských studií FF UK. Deadline pro žádosti v jarním kole je 30.5.2019.


Přílohy:

stipendia

Jana Krejčíková

5th International Symposium “Politics and society in the Islamic world”

We are pleased to invite you to the 5th International Symposium “Politics and society in the Islamic world”, September 27-28, 2019, Krakow (Poland).The conference is a joint initiative of the three Polish universities leading in the Islamic studies: Jagiellonian University, University of Lodz and University of Warsaw. 

You can find further information on our website:https://islamicsymposiumeng.wordpress.com.


Jana Krejčíková

MŠMT projekty česko - polské spolupráce na období 2020-2021

MŠMT informuje o výzvě na podávání společných projektů česko-polské spolupráce v základním výzkumu na období 2020-2021. MŠMT podpoří zpravidla dvouleté projekty určené na financování cestovních a pobytových nákladů, kdy vysílající strana hradí cestovní náklady a přijímající strana pobytové náklady výzkumníka. 

  Podporují se krátkodobé pobyty v délce 1 - 15 dní a dlouhodobé pobyty v délce 1 - 3 měsíce. MŠMT podpoří jeden projekt maximální částkou 100.000 Kč na jeden rok (200.000 Kč na dva roky projektu). Nepodporuje se účast na seminářích, konferencích, kongresech a dalších setkáních v partnerských státech programu.    Projekty se předkládají současně v totožné verzi v České republice a v Polsku. Na české straně musí být jeden hlavní řešitel projektu. Projekt se podává datovou schránkou z fakultního oddělení vědy.   Jelikož se v projektu vyžaduje formulář čestného prohlášení (podepisuje rektor univerzity), tak prosím o sdělení do konce května 2019 na e-mail tomas.renner@fsv.cuni.cz, zda budete mít zájem o projekt v této výzvě.         Podrobné informace a formuláře: http://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/vyzva-k-podavani-navrhu-spolecnych-cesko-polskych-vyzkumnych-4    Termín fakultního oddělení vědy pro zaslání listinných podkladů: 11. červen 2019.


Jana Krejčíková

UPDATE_Informace k červnovým SZZk

Milí studenti,

v příloze naleznete informace, otázky a odpovědi k červnovým SZZk.


Přílohy:

update

Jana Krejčíková

Nepřítomnost dr. Brunclíka

 V době od 27.5.-31.5. bude dr. Brunclík nepřítomen.


Jana Krejčíková

Vyhlášení soutěže o Cenu Edvarda Beneše

Rádi bychom  Vás informovali o vyhlášení 24. ročníku soutěže o Cenu Edvarda Beneše pro rok 2019, která je určena studentům vysokých škol, kteří mají zpracované některé z témat oboru historie 20. století nebo oboru sociologie. Do soutěže se přihlašují autoři bakalářských a magisterských diplomových prací. Studenti mohou své práce přihlásit a předat do 10. července 2019 na adresu Městského úřadu Sezimova Ústí (www.sezimovo-usti.cz). Více informací najdete v příloze.


Přílohy:

letak1
zasady
vyhlaseni

Jana Krejčíková

Nový projekt "Humans of IPS"

Počínaje dneškem spouští Politologický klub nový projekt #HumansOfIPS. Série krátkých rozhovorů se zajímavými studenty, absolventy, vyučujícími a zaměstnanci z Institut politologických studií FSV UK. Těšit se na ně můžete každý čtvrtek odpoledne Facebooku a na webu www.pkfsvuk.cz.


Jana Krejčíková

KAAD - stipendijní nabídka do Německa

Níže uvádíme nabídku německé katolické nadace KAAD (Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst), která poskytuje studijní a badatelská stipendia do Německa. Uzávěrka pro podávání žádostí bude 30. června 2019.


Přílohy:

KAAD

Jana Krejčíková

Call for Papers na konferenci "Josef Cibulka (1886-1968): kněz, pedagog a historik umění ve 20. stol

Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s Ústavem dějin umění Akademie věd České republiky a Ústavem dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy vyhlašuje Call for Papers na konferenci Josef Cibulka (1886-1968): kněz, pedagog a historik umění ve 20. století, která se uskuteční ve dnech 3.-4. prosince 2019 v Akademickém konferenčním centru, Husova 4a, Praha 1.   V roce 2018 uplynulo 50 let od úmrtí významného historika umění, profesora křesťanské archeologie a dějin církevního umění Josefa Cibulky (1886–1968). Rozsáhlé aktivity rozvíjel jak v době monarchie a republikánského demokratického řádu, tak v období nacistické okupace a komunistického režimu. Cílem konference je analyzovat život a odbornou činnost kněze, který zastával řadu vlivných funkcí na poli mezinárodním, domácím i církevním. Josef Cibulka aspiroval na místo v elitě české a evropské vědecké scény i diecézního duchovenstva římskokatolické církve, během své kariéry tak byl nutně konfrontován s politickými souvislostmi své činnosti.   Konference zahrnuje dva hlavní tematické rámce – dějiny umění a historii, V uměnovědném rámci jsou vítány příspěvky týkající se odborných aktivit Josefa Cibulky, jeho přínosu a představení současného stavu bádání ve vztahu k předcházejícímu výzkumu. V historickém rámci jsou vítány příspěvky týkající se biografického výzkumu Josefa Cibulky a jeho působení v církevních, kulturních, vědeckých a akademických institucích převážně v podmínkách nesvobodných režimů.   Délka příspěvku je stanovena na 20 minut, délka diskusního příspěvku či prezentace vlastního projektu týkajícího se Josefa Cibulky na 10 minut.  Formulář přihlášky s návrhem příspěvku a jeho abstraktem do 500 slov je možné zaslat Michalu Sklenářovi do 30. června 2019 na e-mail michal.sklenar@ustrcr.cz. Přípravný výbor konference si vyhrazuje právo na výběr příspěvků, o přijetí nebo nepřijetí budete informováni do 31. července 2019. S dotazy ohledně organizace konference se prosím obracejte na Kristinu Uhlíkovou, uhlikova@udu.cas.cz .   Více informací naleznete v přiloženém CfP a na webu - https://www.ustrcr.cz/akce/vyhlasujeme-call-for-papers-na-konferenci-josef-cibulka-knez-pedagog-a-historik-umeni-ve-20-stoleti/


Přílohy:

prihlaska
CfP

Jana Krejčíková

CZEDUCON 2019 - Save the date a výzva k podávání příspěvků

Dovolujeme si informovat o konání 2. ročníku Fóra mezinárodního vysokoškolského vzdělávání CZEDUCON, které se uskuteční 6. – 7. listopadu 2019 v Praze. 


Přílohy:

nabidka

Jana Krejčíková

Nabídka dobrovolnických míst v Německu - podzim 2019

Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Projděte si aktuální nabídku dobrovolnických míst v rámci Evropského sboru solidarity. Všichni dobrovolníci dostávají měsíční kapesné, stravné a mají zajištěné ubytování.  


Jana Krejčíková

Grant Husovy nadace a stipendium Husovy nadace na rok 2019

Byl vyhlášen grant Husovy nadace. Podporují se doktorandi či doktoři do 40 let ve společenskovědních a humanitních oborech. Nadace podpoří sepsání odborné eseje v rozsahu 70-100 normostran na vyhlášená témata:Rozvíjí veřejné školství vzdělávání, nebo mu spíše škodí? Česko – slovenské dějiny v posledních sto letech 1918-2018 Co duchovně spojuje země, v nichž se peče štrúdl?Projekt může navazovat na předchozí badatelskou práci žadatele a musí mít rozsah 5 až 7 normostran. Výsledná esej by měla být dostatečně původní a neměla by být podpořena z jiných zdrojů. Celková výše grantu činí max. 100.000,- Kč.Podrobné informace: http://www.vnjh.cz/grant-husovy-nadace/vyhlaseni/

Přihláška: http://www.vnjh.cz/grant-husovy-nadace/prihlaska/

Termín odevzdání žádosti u poskytovatele: 8. září 2019.

 

Vyhlašuje se také stipendium Husovy nadace pro doktorandy a doktory do 35 let v neaplikovaných společenskovědních, humanitních a příbuzných oborech. Stipendium činí 80 tisíc Kč. Podrobné informace:http://www.vnjh.cz/stipendium-husovy-nadace/vyhlaseni/

Přihláška: http://www.vnjh.cz/stipendium-husovy-nadace/prihlaska/

Termín odevzdání žádosti u poskytovatele: 8. září 2019. 


Jana Krejčíková

Výzva k podávání česko - francouzských projektů 2020-2021 (MŠMT)

MŠMT informuje o výzvě k podávání návrhů společných česko-francouzských výzkumných projektů na období 2020-2021. Podporuje se mobilita výzkumných pracovníků spolupracujících na řešení mezinárodních projektů základního výzkumu. Priorita bude dána projektům s potenciálem budoucí účasti v evropských programech. Projekt se podává paralelně na české a francouzské straně.     Projekty by měly být dvouleté. Vysílací strana hradí veškeré náklady na dopravu, pobyt, stravné a kapesné. Nepodporuje se účast na seminářích, konferencích a kongresech. MŠMT poskytne maximálně 156.000 Kč na celou dobu řešení projektu.    Projekt se podává datovou schránkou fakulty. Jako přílohy jsou uvedeny: formulář obecných zásad osvědčených postupů, profesní CV a ostatní přílohy. Vzhledem k čestnému prohlášení (schvaluje pan rektor) prosím o informaci do 10. června 2019 v případě, že si budete chtít na vašich pracovištích podávat projekt v této grantové výzvě.   Podrobné informace a formuláře: http://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/vyzva-k-podavani-navrhu-spolecnych-cesko-francouzskych-7   Termín fakultního oddělení vědy pro zaslání podkladů české části projektu: 24. červen 2019.


Jana Krejčíková

Příspěvek na penzijní prřipojištění za rok 2018

Rádi bychom Vás informovali, že je nutné nejpozději do 30.6.2019 předložit potvrzení o platbách Vašich příspěvků na penzijní připojištění (doplňkové penzijní připojištění) za rok 2018 vystavené Vaším penzijním fondem (povinnost stanovuje opatření děkanky, aktuálně č. 56/2018). Nově se toto potvrzení předkládá personálnímu oddělení. Proto dokumenty odevzdávejte přímo paní Hájkové na personální oddělení, která provádí kontrolu oprávněnosti výše příspěvku zaměstnavatele na Vaše připojištění.


Ľubica Skřivánková

Granty a stipendia Českého literárního fondu na rok 2019

Český literární fond informuje o programu grantů a stipendií na rok 2019. Je možné podávat žádosti o granty na podporu vydávání původních děl (teoretická díla a publicistika včetně překladů), významných vědeckých časopisů z oblasti humanitních věd a na cestovní stipendia (vědečtí pracovníci do 35 let).

Termín pro zasílání návrhů na fakultní oddělení vědy: 25.2.2019 (granty), 11.3. a 2.9.2019 (cestovní stipendia).

 

Mgr. Tomáš Renner, Ph.D., FSV UK, oddělení vědy  

 


Ľubica Skřivánková

Otevřená výzva Fondu pro bilaterální vztahy EHP a Norska 2014-2021

Ministerstvo financí ČR informuje o programu Fondu pro bilaterální vztahy z programu EHP a Norska 2014-2021. Fond podporuje vztahy mezi Norskem, Islandem a Lichtenštejnskem (donorské státy) a Českou republikou v oblasti snižování ekonomických a sociálních rozdílů. Pro první výzvu v programu je alokováno €250.000. Fond pokrývá až 100% způsobilých výdajů. Příjemci nejsou povinni zajistit vlastní spolufinancování iniciativ. Financování probíhá formou zálohových plateb. Žádost o grant se podává v anglickém jazyce online nejméně jeden měsíc před začátkem realizace iniciativy.Podporují se všechny iniciativy vedoucí k posílení bilaterálních vztahů, spolupráce a zlepšování vzájemných znalostí a porozumění mezi Českou republikou a donorskými státy.Příklady podporovaných aktivit: workshopy, jednání, návštěvy a konference, semináře na témata společného zájmu; studijní cesty a návštěvy donorských států nebo České republiky; budování kapacit a krátkodobé vzdělávání; sběr dat, zprávy, studie a publikace; kampaně, výstavy a propagační materiály; technická spolupráce a výměna odborníků; vysílání pracovníků a stáže.Žádosti mohou být předkládány průběžně od data vyhlášení otevřené výzvy až do 30. srpna 2019, nebo do vyčerpání alokace výzvy.Elektronické podání projektu: https://cedr-fm.mfcr.cz/CEDRNFBFNU/menu.aspx

Podrobné informace: https://www.eeagrants.cz/cs/vyzvy/2018/vyhlaseni-1-otevrene-vyzvy-fondu-pro-bil-2592

Žádosti se podávají průběžně nejméně jeden měsíc před zahájením realizace.


Jana Krejčíková
Aktuality, příležitosti a nepřítomnosti


Výběrové řízení na stáž v sídle NATO v Bruselu

Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s mezinárodním sekretariátem NATO vyhlašuje výběrové řízení na stáž v sídle NATO pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol.

Bližší informace naleznete zde.


Ľubica Skřivánková

Změna konzultačních hodin dr. Kubátové

Dne 28.5. se ruší konzultační hodiny dr. Kubátové a přesouvají se na pátek 31.5. od 15h na Hollaru v místnosti 212, případně je možné si domluvit po emailu náhradní termín.


Jana Krejčíková

Nepřítomnost dr. Krausz Hladké

V týdnu od 27.-31.5. bude dr. Krausz Hladká nepřítomna. Konzultační hodiny se po tuto dobu ruší.


Jana Krejčíková

Semestrální stipendia na Univerzitě Hamburk na ZS 2019/2020

Infomuje o vyhlášení výběrového řízení na zbylých 6 čtyřměsíčních stipendijních pobytů na University of Hamburg pro studenty vyšších ročníků a doktorandy v ZS 2019/2020. Přihlášky je třeba na OZS odevzdat do 12. června.

Více informací ČJ   More information EN


Jana Krejčíková

Stipendia Fulbrightova programu 2020/2021

Rádi bychom vás upozornili na stipendia Fulbrightovy komise jako možnost dlouhobých výzkumných pobytů pro české vědce a přednášející v USA i pro pozvání amerických vědců na různě dlouhé výzkumné a výukové pobyty na akademická a univerzitní pracoviště v ČR. Podrobnosti o stipendiích pro rok 2020/21 naleznete v přiloženém souboru a na webové stránce http://www.fulbright.cz/stipendia. V nejbližších dnech bude v pilotním programu spuštěna nová přihláška pro všechna stipendia Fulbrightova programu. Na stránkách je také přehled stipendistů z posledních let https://www.fulbright.cz/stipendiste-a-absolventi/soucasni-stipendiste/


Přílohy:

Fulbright

Jana Krejčíková

Konzultační hodiny dr. Knutelské

Konzultační hodiny dr. Knutelské v příštím týdnu budou probíhat:

28.5. 10:30-11:30 a po dohodě v pátek 31.5.


Jana Krejčíková

Pozvánka na přednášku Politické psychologie, dr. Šerek

Milí studenti, rádi bychom Vás pozvali na přednášku Politické psychologie, dr. Šerek, středa 29. května 2019, 18.00-20.00 hod. Více naleznete v přiložené pozváne.

 


Přílohy:

POZV

Jana Krejčíková

Změna konzultačních hodin Mgr. Klapala

Konzultační hodiny Mgr. Klapala se do konce zkouškového období LS mění na čtvrtek 17:00 - 18:30.


Jana Krejčíková

Konzultační hodiny doc. Karlase

Konzultační hodiny doc. Karlase v týdnu po 27. 5. se přesouvají na úterý 28. 5., 12:30-13:50.


Jana Krejčíková

Konzultační hodiny dr. Kučerové

Konzultační hodiny dr. Kučerové budou probíhat ve změněném čase a sice:

3.6. 12-13,00; 10.6. 13-14,00; 17.6. 14-15,00; 25.6. 13-14,00


Jana Krejčíková

CfP: konference Machiavelli and Contemporary Politics

Institut politologických studií FSV UK pořádá v listopadu v Praze mezinárodní konferenci Machiavelli and Contemporary Politics. Přihlášky a abstrakty příspěvků je možné zasílat do 15.7.2019


Přílohy:

CfP

Jana Krejčíková

Nabídka pracovní pozice na MŽP

Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje výběrové řízení na pozici vrchní ministerský rada v odboru kanceláře ministra. Jedná o místo ve státní službě na dobu neurčitou, ve 14. platové třídě, bez nutnosti předchozí praxe, s 5 (resp. 6 včetně sick days) týdny dovolené ročně a dalšími benefity. Pozice je vhodná pro současné absolventy i ty, kteří mají promoci již řadu let za sebou. Více informací najdete na odkazu.  


Ľubica Skřivánková

Prague Summer School on European Politics/Special Offer for local students

For its 15th edition, Prague Summer Schools (PSS) invites you to attend Summer School on Europe in Crisis: Hopes and Fears of the EU. This program will offer a deeper insight into today's European Politics and will discuss: 

-Populist politics in the EU-Brexit as a process of de-Europeanization-Migrations within the EU and its role in (de)Europeanization-Migration crisis: framings and processes-The effects of EU crises for minorities 

Come join us and find out what makes Europe tick!  

When? June 29 - July 6, 2019

Where? Prague, Czech Republic

DEADLINE: May 31st, 2019

 

ATTENTION!!! SPECIAL OFFER: Program Fee NOW is only 400 EUR!

The Program Fee Covers: 

Tuition and reading material

the half board which includes breakfasts, dinners and coffee breaks

- Site visits, social programs and special events (e.g. boat tour on the Moldau   River, tours of Prague, happy hour, free day trip, and a farewell dinner).

 

Prague Summer Schools (PSS) are seven-day academic programs designed to bring together undergraduate and graduate students of various nationalities and academic backgrounds to enjoy their summer holidays in a unique academic and cultural environment.

PSS has been organized for the past 15 years by NGO SCHOLA EMPIRICA, an independent, non-governmental, non-profit organization, registered with the Czech Ministry of Interior and educational institution accredited by the Czech Ministry of Education.

For further information, please visit http://praguesummerschools.org   

For any inquiries, don't hesitate to contact us at info@scholaempirica.org


Jana Krejčíková

IAS Fellowship 2020/21

Dovolujeme si vám zprostředkovat výzvu z Durham University na IAS Fellowships 2020/2021 (Institute of Advanced Study). Nabídka se týká výzkumu v rámci všech akademických disciplín. Minimum je ukončené PhD v době podání přihlášky. Termín pro podání přihlášek je 7. 6. 2019. Podrobné informace naleznete v příloze.


Přílohy:

IAS

Jana Krejčíková

Termíny červnových SZZk

Milí studenti,

 

termíny pro SZZk v červnu jsou následující:

Bc. PMV - 10.-13.6. - 10.6. obhajoby, 11.-13.6. ústní SZZK

Bc. PVP - 14.6. obhajoby, 17.6. ústní SZZk

Mgr. POL - 17.-18.6.

Mgr. MV / MAIN - 17.-19.6.

Mgr. BS/MISS - 17.6. - písemné, 20.6. ústní

Mgr. IEPS - 18.6.

Mgr. GPS - 21.6.


Jana Krejčíková

Nepřítomnost dr. Kučerové

Ve dnech 22.-31.5. bude dr. Kučerová nepřítomna.


Jana Krejčíková

Special Offer to attend Summer School on European Politics in Prague

Prague Summer Schools (PSS) are seven-day academic programs designed to bring together undergraduate and graduate students of various nationalities and academic backgrounds to enjoy their summer holidays in a unique academic and cultural environment.  

PSS has been organized for the past 15 years by NGO SCHOLA EMPIRICA, an independent, non-governmental, non-profit organization, registered with the Czech Ministry of Interior and educational institution accredited by the Czech Ministry of Education.  

For its 15th edition, PSS invites you to attend Summer School on Europe in Crisis: Hopes and Fears of the EU. This program will offer a deeper insight into today's European Politics and will discuss:   -Populist politics in the EU -Brexit as a process of de-Europeanization -Migrations within the EU and its role in (de)Europeanization -Migration crisis: framings and processes -The effects of EU crises for minorities   Come join us in 2019 to find out what makes Europe tick!    When? June 29 - July 6, 2019   Where? Prague, Czech Republic   DEADLINE: May 31st, 2019     ATTENTION!!! SPECIAL OFFER: Program Fee NOW is only 690 EUR instead of 790 EUR!   The Program Fee Covers:   - Tuition and reading material   - Accommodation in double rooms for one week   - the half board which includes breakfasts, dinners and coffee breaks   - Prague public transportation tickets and maps   - Site visits, social programs and special events (e.g. boat tour on the Moldau   River, tours of Prague, happy hour, free day trip, and a farewell dinner).   Students are responsible for their travel to Prague, lunches and personal expenses.   For further information, please visit http://praguesummerschools.org     For any inquiries, don't hesitate to contact us at info@scholaempirica.org


Jana Krejčíková

Projektové výzvy z programu International Visegrad Fund

International Visegrad Fund (IVF) nabízí celoroční výzvy pro projekty týkající se podpory států Visegrádské skupiny a iniciativ vztahujících se ke střední a východní Evropě v celém světě. IVF nabízí granty v těchto modulech: 1. Visegrad Grants (podpora projektů ze států visegrádské skupiny) – tento projekt je v současnosti řešen na fakultě, není možné podat žádost jako hlavní řešitel do roku 2020. 2. Visegrad + Grants (podpora projektů ve vztahu ke státům Západního Balkánu a Východního partnerství) 3. Visegrad Strategic Grants (rozsáhlejší projekty strategického významu na základě ročních priorit států Visegrádské skupiny)

Každoroční termíny u zadavatele: 1. únor, 1. červen a 1. říjen (termín pro odevzdání písemných podkladů na fakultní oddělení vědy pět pracovních dní před termínem u zadavatele).

Počet žádostí o projekty není omezen v případě, že Univerzita Karlova je partnerskou institucí. Pokud by žádala jako hlavní řešitel, je možné řešit současně jen dva projekty v různých grantových modulech. Jako hlavní řešitel tak aktuálně může fakulta žádat jen do modulů Visegrad + Grants nebo Visegrad Strategic Grants a může obdržet už jen jeden projekt.

Podrobné informace: https://www.visegradfund.org/apply/grants/   Elektronické podávání projektů: http://my.visegradfund.org/grants Pravidla pro podávání projektů: https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/uploads.mangoweb.org/shared-prod/visegradfund.org/uploads/2018/01/Grant-Guidelines-1.pdf


Jana Krejčíková

Aktuální výzva programu malých grantů americké ambasády

Rádi bychom vás informovali, že bylo vyhlášeno další kolo malých grantů americké ambasády. Podporují se projekty prohlubující česko-americkou spolupráci s tím, že byly vypsány tyto tematické priority.

Dvouleté projekty se podporují částkou $3000 až $20.000 s tím, že realizace projektu má začít v září 2019 v České republice. Program nově počítá s nepřímými náklady ve výši 10% z nákladů přímých. 

Projekt se podává elektronicky, ale před odesláním je třeba, aby byl schválen děkankou fakulty. Termín odevzdání podkladů na fakultní oddělení vědy: 10. červen 2019.

Podrobné informace zde.

Formuláře zde.


Ľubica Skřivánková

Nové číslo AcPo

Na konci dubna bylo publikováno již druhé letošní číslo odborného politologického časopisu Acta Politologica, který vydává Katedra politologie IPS FSV UK a který je mj. zařazen v databázích Scopus, ERIH PLUS, CEEOL, Google Scholar nebo nově také v DOAJ.  

V aktuálním čísle AcPo najdete původní odborné články Ondřeje Stulíka a Petra Krčála: Surfování na migrační vlně v době populismu: Sekuritizace migrace ze strany poslanců Parlamentu České republiky; Barbory Burešové a Stanislava Balíka: Kdo jsou iniciátoři místních referend v ČR?; Ilony Masopustové, Petra Jüptnera: Mzdové prostředky územních samospráv jako nástroj hodnocení decentralizace v České republice? a zprávu z události od Michala Buly: Critiques of Liberalism and Challenges to Democracy: Understanding the Conservative Standpoint

Časopis Acta Politologica můžete sledovat na sociální síti Facebook, akademické sociální síti Academia.edu a samozřejmě také na webu www.acpo.fsv.cuni.cz.


Jana Krejčíková

MŠMT projekty česko - polské spolupráce na období 2020-2021

MŠMT informuje o výzvě na podávání společných projektů česko-polské spolupráce v základním výzkumu na období 2020-2021. MŠMT podpoří zpravidla dvouleté projekty určené na financování cestovních a pobytových nákladů, kdy vysílající strana hradí cestovní náklady a přijímající strana pobytové náklady výzkumníka.

 Podporují se krátkodobé pobyty v délce 1 - 15 dní a dlouhodobé pobyty v délce 1 - 3 měsíce. MŠMT podpoří jeden projekt maximální částkou 100.000 Kč na jeden rok (200.000 Kč na dva roky projektu). Nepodporuje se účast na seminářích, konferencích, kongresech a dalších setkáních v partnerských státech programu. 

Projekty se předkládají současně v totožné verzi v České republice a v Polsku. Na české straně musí být jeden hlavní řešitel projektu. Projekt se podává datovou schránkou z fakultního oddělení vědy.

Jelikož se v projektu vyžaduje formulář čestného prohlášení (podepisuje rektor univerzity), tak prosím o sdělení do konce května 2019 na tento e-mail, zda budete mít zájem o projekt v této výzvě. Podrobné informace a formuláře: http://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/vyzva-k-podavani-navrhu-spolecnych-cesko-polskych-vyzkumnych-4 


Ľubica Skřivánková

Podpora studentských projektů

Milí studenti, v příloze si Vám dovolujeme předat informaci o možnosti získání studentské podpory, kterou vypisuje Pražské centrum židovských studií FF UK. Deadline pro žádosti v jarním kole je 30.5.2019.


Přílohy:

stipendia

Jana Krejčíková

5th International Symposium “Politics and society in the Islamic world”

We are pleased to invite you to the 5th International Symposium “Politics and society in the Islamic world”, September 27-28, 2019, Krakow (Poland).The conference is a joint initiative of the three Polish universities leading in the Islamic studies: Jagiellonian University, University of Lodz and University of Warsaw. 

You can find further information on our website:https://islamicsymposiumeng.wordpress.com.


Jana Krejčíková

MŠMT projekty česko - polské spolupráce na období 2020-2021

MŠMT informuje o výzvě na podávání společných projektů česko-polské spolupráce v základním výzkumu na období 2020-2021. MŠMT podpoří zpravidla dvouleté projekty určené na financování cestovních a pobytových nákladů, kdy vysílající strana hradí cestovní náklady a přijímající strana pobytové náklady výzkumníka. 

  Podporují se krátkodobé pobyty v délce 1 - 15 dní a dlouhodobé pobyty v délce 1 - 3 měsíce. MŠMT podpoří jeden projekt maximální částkou 100.000 Kč na jeden rok (200.000 Kč na dva roky projektu). Nepodporuje se účast na seminářích, konferencích, kongresech a dalších setkáních v partnerských státech programu.    Projekty se předkládají současně v totožné verzi v České republice a v Polsku. Na české straně musí být jeden hlavní řešitel projektu. Projekt se podává datovou schránkou z fakultního oddělení vědy.   Jelikož se v projektu vyžaduje formulář čestného prohlášení (podepisuje rektor univerzity), tak prosím o sdělení do konce května 2019 na e-mail tomas.renner@fsv.cuni.cz, zda budete mít zájem o projekt v této výzvě.         Podrobné informace a formuláře: http://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/vyzva-k-podavani-navrhu-spolecnych-cesko-polskych-vyzkumnych-4    Termín fakultního oddělení vědy pro zaslání listinných podkladů: 11. červen 2019.


Jana Krejčíková

UPDATE_Informace k červnovým SZZk

Milí studenti,

v příloze naleznete informace, otázky a odpovědi k červnovým SZZk.


Přílohy:

update

Jana Krejčíková

Nepřítomnost dr. Brunclíka

 V době od 27.5.-31.5. bude dr. Brunclík nepřítomen.


Jana Krejčíková

Vyhlášení soutěže o Cenu Edvarda Beneše

Rádi bychom  Vás informovali o vyhlášení 24. ročníku soutěže o Cenu Edvarda Beneše pro rok 2019, která je určena studentům vysokých škol, kteří mají zpracované některé z témat oboru historie 20. století nebo oboru sociologie. Do soutěže se přihlašují autoři bakalářských a magisterských diplomových prací. Studenti mohou své práce přihlásit a předat do 10. července 2019 na adresu Městského úřadu Sezimova Ústí (www.sezimovo-usti.cz). Více informací najdete v příloze.


Přílohy:

letak1
zasady
vyhlaseni

Jana Krejčíková

Nový projekt "Humans of IPS"

Počínaje dneškem spouští Politologický klub nový projekt #HumansOfIPS. Série krátkých rozhovorů se zajímavými studenty, absolventy, vyučujícími a zaměstnanci z Institut politologických studií FSV UK. Těšit se na ně můžete každý čtvrtek odpoledne Facebooku a na webu www.pkfsvuk.cz.


Jana Krejčíková

KAAD - stipendijní nabídka do Německa

Níže uvádíme nabídku německé katolické nadace KAAD (Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst), která poskytuje studijní a badatelská stipendia do Německa. Uzávěrka pro podávání žádostí bude 30. června 2019.


Přílohy:

KAAD

Jana Krejčíková

Call for Papers na konferenci "Josef Cibulka (1886-1968): kněz, pedagog a historik umění ve 20. stol

Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s Ústavem dějin umění Akademie věd České republiky a Ústavem dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy vyhlašuje Call for Papers na konferenci Josef Cibulka (1886-1968): kněz, pedagog a historik umění ve 20. století, která se uskuteční ve dnech 3.-4. prosince 2019 v Akademickém konferenčním centru, Husova 4a, Praha 1.   V roce 2018 uplynulo 50 let od úmrtí významného historika umění, profesora křesťanské archeologie a dějin církevního umění Josefa Cibulky (1886–1968). Rozsáhlé aktivity rozvíjel jak v době monarchie a republikánského demokratického řádu, tak v období nacistické okupace a komunistického režimu. Cílem konference je analyzovat život a odbornou činnost kněze, který zastával řadu vlivných funkcí na poli mezinárodním, domácím i církevním. Josef Cibulka aspiroval na místo v elitě české a evropské vědecké scény i diecézního duchovenstva římskokatolické církve, během své kariéry tak byl nutně konfrontován s politickými souvislostmi své činnosti.   Konference zahrnuje dva hlavní tematické rámce – dějiny umění a historii, V uměnovědném rámci jsou vítány příspěvky týkající se odborných aktivit Josefa Cibulky, jeho přínosu a představení současného stavu bádání ve vztahu k předcházejícímu výzkumu. V historickém rámci jsou vítány příspěvky týkající se biografického výzkumu Josefa Cibulky a jeho působení v církevních, kulturních, vědeckých a akademických institucích převážně v podmínkách nesvobodných režimů.   Délka příspěvku je stanovena na 20 minut, délka diskusního příspěvku či prezentace vlastního projektu týkajícího se Josefa Cibulky na 10 minut.  Formulář přihlášky s návrhem příspěvku a jeho abstraktem do 500 slov je možné zaslat Michalu Sklenářovi do 30. června 2019 na e-mail michal.sklenar@ustrcr.cz. Přípravný výbor konference si vyhrazuje právo na výběr příspěvků, o přijetí nebo nepřijetí budete informováni do 31. července 2019. S dotazy ohledně organizace konference se prosím obracejte na Kristinu Uhlíkovou, uhlikova@udu.cas.cz .   Více informací naleznete v přiloženém CfP a na webu - https://www.ustrcr.cz/akce/vyhlasujeme-call-for-papers-na-konferenci-josef-cibulka-knez-pedagog-a-historik-umeni-ve-20-stoleti/


Přílohy:

prihlaska
CfP

Jana Krejčíková

CZEDUCON 2019 - Save the date a výzva k podávání příspěvků

Dovolujeme si informovat o konání 2. ročníku Fóra mezinárodního vysokoškolského vzdělávání CZEDUCON, které se uskuteční 6. – 7. listopadu 2019 v Praze. 


Přílohy:

nabidka

Jana Krejčíková

Nabídka dobrovolnických míst v Německu - podzim 2019

Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Projděte si aktuální nabídku dobrovolnických míst v rámci Evropského sboru solidarity. Všichni dobrovolníci dostávají měsíční kapesné, stravné a mají zajištěné ubytování.  


Jana Krejčíková

Grant Husovy nadace a stipendium Husovy nadace na rok 2019

Byl vyhlášen grant Husovy nadace. Podporují se doktorandi či doktoři do 40 let ve společenskovědních a humanitních oborech. Nadace podpoří sepsání odborné eseje v rozsahu 70-100 normostran na vyhlášená témata:Rozvíjí veřejné školství vzdělávání, nebo mu spíše škodí? Česko – slovenské dějiny v posledních sto letech 1918-2018 Co duchovně spojuje země, v nichž se peče štrúdl?Projekt může navazovat na předchozí badatelskou práci žadatele a musí mít rozsah 5 až 7 normostran. Výsledná esej by měla být dostatečně původní a neměla by být podpořena z jiných zdrojů. Celková výše grantu činí max. 100.000,- Kč.Podrobné informace: http://www.vnjh.cz/grant-husovy-nadace/vyhlaseni/

Přihláška: http://www.vnjh.cz/grant-husovy-nadace/prihlaska/

Termín odevzdání žádosti u poskytovatele: 8. září 2019.

 

Vyhlašuje se také stipendium Husovy nadace pro doktorandy a doktory do 35 let v neaplikovaných společenskovědních, humanitních a příbuzných oborech. Stipendium činí 80 tisíc Kč. Podrobné informace:http://www.vnjh.cz/stipendium-husovy-nadace/vyhlaseni/

Přihláška: http://www.vnjh.cz/stipendium-husovy-nadace/prihlaska/

Termín odevzdání žádosti u poskytovatele: 8. září 2019. 


Jana Krejčíková

Výzva k podávání česko - francouzských projektů 2020-2021 (MŠMT)

MŠMT informuje o výzvě k podávání návrhů společných česko-francouzských výzkumných projektů na období 2020-2021. Podporuje se mobilita výzkumných pracovníků spolupracujících na řešení mezinárodních projektů základního výzkumu. Priorita bude dána projektům s potenciálem budoucí účasti v evropských programech. Projekt se podává paralelně na české a francouzské straně.     Projekty by měly být dvouleté. Vysílací strana hradí veškeré náklady na dopravu, pobyt, stravné a kapesné. Nepodporuje se účast na seminářích, konferencích a kongresech. MŠMT poskytne maximálně 156.000 Kč na celou dobu řešení projektu.    Projekt se podává datovou schránkou fakulty. Jako přílohy jsou uvedeny: formulář obecných zásad osvědčených postupů, profesní CV a ostatní přílohy. Vzhledem k čestnému prohlášení (schvaluje pan rektor) prosím o informaci do 10. června 2019 v případě, že si budete chtít na vašich pracovištích podávat projekt v této grantové výzvě.   Podrobné informace a formuláře: http://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/vyzva-k-podavani-navrhu-spolecnych-cesko-francouzskych-7   Termín fakultního oddělení vědy pro zaslání podkladů české části projektu: 24. červen 2019.


Jana Krejčíková

Příspěvek na penzijní prřipojištění za rok 2018

Rádi bychom Vás informovali, že je nutné nejpozději do 30.6.2019 předložit potvrzení o platbách Vašich příspěvků na penzijní připojištění (doplňkové penzijní připojištění) za rok 2018 vystavené Vaším penzijním fondem (povinnost stanovuje opatření děkanky, aktuálně č. 56/2018). Nově se toto potvrzení předkládá personálnímu oddělení. Proto dokumenty odevzdávejte přímo paní Hájkové na personální oddělení, která provádí kontrolu oprávněnosti výše příspěvku zaměstnavatele na Vaše připojištění.


Ľubica Skřivánková

Granty a stipendia Českého literárního fondu na rok 2019

Český literární fond informuje o programu grantů a stipendií na rok 2019. Je možné podávat žádosti o granty na podporu vydávání původních děl (teoretická díla a publicistika včetně překladů), významných vědeckých časopisů z oblasti humanitních věd a na cestovní stipendia (vědečtí pracovníci do 35 let).

Termín pro zasílání návrhů na fakultní oddělení vědy: 25.2.2019 (granty), 11.3. a 2.9.2019 (cestovní stipendia).

 

Mgr. Tomáš Renner, Ph.D., FSV UK, oddělení vědy  

 


Ľubica Skřivánková

Otevřená výzva Fondu pro bilaterální vztahy EHP a Norska 2014-2021

Ministerstvo financí ČR informuje o programu Fondu pro bilaterální vztahy z programu EHP a Norska 2014-2021. Fond podporuje vztahy mezi Norskem, Islandem a Lichtenštejnskem (donorské státy) a Českou republikou v oblasti snižování ekonomických a sociálních rozdílů. Pro první výzvu v programu je alokováno €250.000. Fond pokrývá až 100% způsobilých výdajů. Příjemci nejsou povinni zajistit vlastní spolufinancování iniciativ. Financování probíhá formou zálohových plateb. Žádost o grant se podává v anglickém jazyce online nejméně jeden měsíc před začátkem realizace iniciativy.Podporují se všechny iniciativy vedoucí k posílení bilaterálních vztahů, spolupráce a zlepšování vzájemných znalostí a porozumění mezi Českou republikou a donorskými státy.Příklady podporovaných aktivit: workshopy, jednání, návštěvy a konference, semináře na témata společného zájmu; studijní cesty a návštěvy donorských států nebo České republiky; budování kapacit a krátkodobé vzdělávání; sběr dat, zprávy, studie a publikace; kampaně, výstavy a propagační materiály; technická spolupráce a výměna odborníků; vysílání pracovníků a stáže.Žádosti mohou být předkládány průběžně od data vyhlášení otevřené výzvy až do 30. srpna 2019, nebo do vyčerpání alokace výzvy.Elektronické podání projektu: https://cedr-fm.mfcr.cz/CEDRNFBFNU/menu.aspx

Podrobné informace: https://www.eeagrants.cz/cs/vyzvy/2018/vyhlaseni-1-otevrene-vyzvy-fondu-pro-bil-2592

Žádosti se podávají průběžně nejméně jeden měsíc před zahájením realizace.


Jana Krejčíková