Výzva Erasmus Plus 2019

program

Výzva Erasmus Plus 2019

Rektorát UK informuje o vyhlášení programu Erasmus Plus s počátkem řešení v roce 2019. Program zahrnuje mimo jiné moduly European Universities, Strategická partnerství v oblasti vzdělávání a odborné přípravy, Znalostní aliance, Budování kapacit v oblasti vysokoškolského vzdělávání, Program Jean Monnet ad.

Vyhlášení programu zde. Podrobná pravidla jak podat projekt zde. K programu byla zveřejněna příručka.

Upozorňuji, že se tyto projekty podávají elektronicky. Elektronické odeslání projektu je ale možné až po schválení projektu panem rektorem. Před podáním projektu je třeba se nejprve registrovat v unijní databázi Participant Portal (nyní s novým názvem Funding & tender opportunities). UK již registrovaná je pod PIC číslem 999923434. Projekt je třeba připravit pod individuální registrací s univerzitním PIC číslem.

Informace za univerzitu zde. Formulář podání projektu (zatím není dostupný ke všem modulům) zde. Podrobnosti a odkazy k programu Projekty spolupráce – vysokoškolské vzdělávání zde. Formuláře k programu European Universities zde.

Termíny programu jsou uvedeny ve vyhlášení. Prosím o sdělení do konce roku 2018 na mail tomas.renner@fsv.cuni.cz , zda budete mít zájem o tento program. Upozorňuji, že projektové žádosti v programu Erasmus Plus je třeba předkládat na fakultní oddělení vědy s větším předstihem, protože si jejich schvalování vyžádal pan rektor.

Mgr. Tomáš Renner, Ph.D., Univerzita Karlova, Fakulta sociálních věd, oddělení vědy